SON DAKİKA

Zenginmisin Fakirmisin

Bu haber 26 Eylül 2021 - 0:30 'de eklendi. Son Güncelleme26 Eylül 2021 - 14:27
Abone ol

100 Milyon kişi açken zenginlerin Milyarlarca dolar kazanmasını hazmedemiyoruz diyen Brezilya Halkı kendi Borsa binalarını bastı. Brezilyalı Göstericiler daha sonra Borsa binasını terk edip söylemlerini, tepkilerini Binanın önünde gerçekleştirdi. Aynı anda İngiltere’de Benzinliklerde benzin kalmadığı için arabalarının içindeki İngiliz Halkı şaşırmış bir şekilde durumu anlamaya çalıştılar..?Dünyadan sizlere Enflasyon yüksekliği ve Hayat pahalılığı ile ilgili örnekler vermek istedim çoğaltılabilir birde Anavatanımız Türkiye’ye bakalım. Daha 2 gün öncesi Merkez Bankası başkanı şahap Kavcıoğlu’nun yaptığı 1 puancık faiz indirimi ülkedeki tüm Faiz, Döviz, Enflasyon sarmalı körüğünü bu artış ile harlattı, Vatandaşın pahallılıktan tavan yapmış ateşini 39’dan 40’lı seviyelere çıkartı.

DOLAR 8.88,EURO 10,41 seviyesinde Cuma gecesi piyasaları kapattı, gece ise tüm akaryakıtlara zam geldi ve işler iyice içinden çıkılmaz bir hal aldı çünkü ay 30 gün ve insanlar bu 30 günü ellerindeki aylık maaş ile nasıl geçirecekler bilmiyorlar.  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı hesabın, kitabın fiyatlarda şaştığı bu dönemde tüm ülkede kontrollerim artacağını ve müfettişlerin ülkenin en büyük 5 Market zincirinin kontrollerinin daha fazla yapılacağını öğrendik inşaAllah dedikleri gibi olur bizde fiyatların takipçisiyiz.

Mahalle bakkalında bile Yumurtanın tanesi 1 Lira 25 Kuruş olduğu bir ülkede her şeyin az ve seyrek bulunduğu Kara Kış zamanında bu Faiz, Enflasyon, Döviz sarmalında ne yapar bilinmezliklerle dolu Allah Yardımcımız olsun. 85 Milyonluk Ülkede her şeyden memnun yaklaşık yüzde 15’lik kesimin keyfine değecek yok, Lakin geri kalan büyük çoğunluk olan yüzde 85’lik kesimin ateşini düşürecek ne Ateş düşürücü nede yeni bir Antibiyotik’in olmadığı için belli ki bu Kara Kış çok zor ama çok zor geçecek..!
 
 Mehmet Ömer Ulu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Mehmet Ömer Ulu[email protected]

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!