Kavalye Türkiye

Yayınlama: 29.06.2022
Düzenleme: 29.06.2022 03:31
14
A+
A-

Dün İspanyada gerçekleşmiş olan NATO Zirvesinde tüm masayı, masanın sahibi olarak Kavalye Türkiye yönetti. Masanın diğer tarafında ise NATO’ya Rus tehdidinden dolayı namlunun ucunda olan ve üye olmak için Türkiye’nin Kavalyeliğini kabul eden Avrupa Birliği üyesi Dam Finlandiya ve İsveç bulunmaktaydı. Bu güne kadar sözlü olarak bizim taahhütlerimizi kabul edin diye her türlü dans figürünü sergileyen Finlandiya, İsveç ve şukaraları pes ederek yazılı metni kabul ettiler ve istediğimiz şekilde masada tüm dünyanın gözü önünde alkışlayarak imzalarını metne attılar. Lakin bu iş sadece Metne İmza atmak ile bitmedi, bundan sonra süreç Kural ve Kaideler çerçevesinde çok ciddi Prensipler ile takip edilip sürecin devamlılığı sağlanacak (Dans pistinde Türkiye’nin Kavalyeliği eşliğinde Dam olarak dans etmek öyle herkesin harcı değil, illa etmek istiyorum deyip etmek isterseniz de hakkını vereceksiniz…)

NATO zirvesinden 1 gün öncede G7 Zirvesi gerçekleşmiş ve bu G7 Zirvesinde eksik olan ülke Türkiye’dir ve Türkiye’nin gücünü ve etkinliğini “NATO Zirvesinde”,G7 Zirvesindeki ülkeler umarım canlı yayından izlemiş ve anlamışlardır. Dünya G7 den büyüktür ve bu sayı Türkiye’nin eklenmesi ile G8 olarak yakın bir tarihte değişecektir. Biz NATO Toplantısında tüm dünyaya Avrupa’nın göbeğinde Canlı yayında Türkiye’nin gücünü göstermiş ve Türkün neler yapabileceğinin kanıtı olarak toplantıya katılan (AB) Avrupa Birliği Üyesi ülkeleri dize getirerek ispat etmiş durumdayız. Bize bu güne kadar her türlü konuda parmak gösterip, parmaklarını sallayan tüm dost görünümlü düşmanlara bu durum hepsine iyi bir ders olmuştur.

Tabi Hain, Habis, Kemgöz, Sinsi Türk düşmanları canlı yayında aman bizi de NATO’ya alın diye bir ağlamadıkları kalan Finlandiya ve İsveç’in durumunu seyrederken tırnaklarını yiyip, saçlarını başlarını yolarken nasıl oldu bu durum diye de düşünmeden edemiyorlardır..?1000’lerce yıllık “Kadim Devlet” geleneği olan ve yeni 1000 yıllık Milenyumda dünyaya nizam verecek olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti Tabandan, Tavana – En Alttan, En Üste 7’den 70’mişe her yönü ile gökteki Kutup Yıldızı gibi parlayacaktır. Ulu önderimiz Mareşal Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bu 1000 yıllık yeni Milenyumdaki yetişmiş olan nesli artık yeni bir ERGENEKON Destanı yazarak bulunduğu Anadolu Coğrafyasından, ATATÜRK’ün Vasiyeti olan Misak-ı Mill Coğrafyasının ilk Mihenk taşıdır NATO Toplantısındaki tüm konular.

Yakın bir tarihte herkes Türkün Dostu olup bizler ile beraber çalışmak ve yaşamak için hepsi ama hepsi ayağımıza gelecektir ve Osmanlı İmparatorluğundan sonra bıraktığımız, ATATÜRK’ün Atatürk Devlet Algoritması sistemi ile 100 senelik Nadastan sonra kaldığımız yerden yeniden devam edeceğiz yeni girdiğimiz bu 1000 yıllık yeni Milenyuma. Gözümüz-Kulağımız yarın yapılacak yeni NATO zirvesinde olacak olan Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Baskanı Jo Biden da olacak dikkatle izleyeceğiz. Türkiye’nin sahip olduklarını, gücünü, aklını, tarihini vb durumlarına karşı içerde ve dışarda bu güne kadar düşmanlık besleyenlere artık geçmiş olsun, bundan sonra biz sizinle uğraşacağız hodri meydanın adıdır NATO Toplantısı herkese duyurulur.

Mehmet Ömer Ulu

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı