Kilit ve Anahtar

Yayınlama: 22.10.2023
Düzenleme: 23.10.2023 10:36
105
A+
A-

İstanbul’un Osmanlı İmparatoru Fatih Sultan Mehmet Han tarafından Fethi ile Orta Çağ kapanıp, Yeni Çağ başlamıştır. Fetihler ile Çağ Kapatıp, Çağ Açan bir neslin evlatlarıyız hepimiz. Aradan yüzyıllar geçer ve 20.Yüzyıl bitiminde yine İstanbul ve Anadolu Coğrafyasında başlayan hareketlilik Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından 20. Yüzyıl kapanıp 21.Yüzyıla geçilmiştir böylelikle Anadolu Coğrafyası Çağ Kapatıp – Çağ Açma durumunda bir Kilit olduğunu hep beraber tarihteki olaylar ile görebiliyoruz. Lakin Dünyanın Kilidi olan Coğrafyamız bu kilidi açıp kapayacak Anahtar kişinin ortaya çıktığı (Sahipkıran) yine ana merkezidir aynı 1453’te Fatih Sultan Mehmet,1919’da Mustafa Kemal ATATÜRK gibi. Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK bu sürecin bitim ve başlama bıçak sırtı olan dönem tam itibarı ile 9’uncu Ordu Müfettişi olması ile başlar ve “En Zor Zamanların En İyi Örneği Kim İse, Kadim Oğuz Kağan’dan Beri Gelen “BÖRÜ BUDUN” Süreci Başlatır”..! İlk hareketin bıçak sırtı olan dönem sırlı rakamlardan olan 9 kodlu 9.Ordu Müfettişliği ile hayat bulur başlar ardından gerçek sır olan rakam 19 kodlu süreç 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsuna çıkışı ile devam eder. Tarihteki olaylardan Sahipkıran dediğimiz dünyada Çağ Kapatıp Çağ Açan kişiler, Peygamberler, Evliyalar, Embiyalar ve ayeti kerimede geçen Rabbimizin “Benim Has Kullarım” dediği mübarek zatlar çoğunluk örnek olarak Anadolu Coğrafyasından çıkmış olan bu Milletinin Has evlatları olmuştur. Bu durum hem bizim hem de dünya tarihi için çok ama çok önemlidir .Atatürk’ten yüzyıllar önce neler olmuş bir örnek verecek olur isek 1453’ten 2023’e,570 yıl geride kaldı. Fatih Sultan Mehmet Hanın İstanbulu Fethiyle Hakimiyet Telakkesi 4’lü Yapıya Dayanır; 1.Türk Kağanıdır,

2.Hilafeti Temsil Eder,

3.Kisradır,

4. İse Roma İmparatoru, Kayzeri’dir.

Sadece biz değil tüm dünyada bu durumu kabullenmiş, fetihten bugüne 570 yıl bu durum hiç bir şekilde değişmemiştir. Günümüze gelecek olursak milletimiz bu durumu unutmuş bizim haricimizde herkes bu durumu bilmektedir ve hatırlamamamız, uyanmamamız için ellerinden gelen her şeyi yapmaktadırlar, ne acı..! Fatih Sultan Mehmet Han ondan sonra gelenler ve tüm Şehitlerimiz, isimsiz kahramanlarımız isimlerini Saidler defterine yazdırmışlardır.

Gelelim tekrar günümüze; Atatürk’ten sonra Cumhuriyetimizin kuruluşundan 100 yıl geçmiş ilk birinci Asrı bitirmiş durumdayız. Dünya Sanayi ve Üretim Çağından, Teknoloji Çağına geçiş yaptığımız bir Çağ Değişimi dönemindeyiz..! Bu çağ ne kadar ismi Teknoloji Çağı olarak atfedilse de kadim bilgilerde geçen 21 Aralık 2020 de gerçekleşen Foton Değişimi ile Kova Dönemi Altın Çağa geçiyoruz. Çağı Kapatıp ilk 100. Yıl bitimi 29 Ekim 2023’te Yeni Çağı açacak Atatürk’ten sonra Sahipkıran 2. 19’u Anadolu Coğrafyasından Türk Milletimizin içinden çıkacaktır. Bu çıkışın izlerini ve işaretlerini çok net bir şekilde alametleri ile görebiliyoruz her doğum sancılı olur misali. Şimdi geçmişten bu güne bu kadar Vatan evladı çıkarmış bu topraklardan ki örneklerini yukarıda yazdım, ya bunlar masal hikaye yok öyle bir şey diyenlerin hepsi bu andan itibaren etki ajanları ve Kara propagandacıdır, sakın itibar etmeyin, aldanmayın ” Hazır mıyız”..? 

Mehmet Ömer Ulu

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı