SON DAKİKA

Uyanma Zamanı Geldi

Bu haber 20 Eylül 2021 - 0:58 'de eklendi.
Abone ol

Tarih 16 Mayıs 1919; Atatürk yanına aldığı 18 arkadaşıyla birlikte toplam 19 kişi Samsun’a gitmek üzere bandırma vapuruna biner. Osmanlı dağılmış, ülke düşman işgali altında ve o sadece 19 kişi. Kafasında ülkeyi düşman işgalinden kurtarmak ve yeni bir Türk Devleti kurmak var. Ama o sadece 19 kişi. 19 Mayıs 1919 da Samsun’a ulaşır. Ardından yıldırım olur, şimşek olur, kasırga olur ve tüm dünyayı dize getirip, Türkün tarihini bir daha yazar. Sonuç; yep yeni bir ülke kurar TÜRKİYE CUMHURİYETİ

Hani derler ya, tarih tekerrürden ibarettir diye. Düşman boş durmadı. İçerisi, dışarısı el ele verdiler. Ülke, içerden ve dışardan kuşatma altına alındı. Akdeniz’de düşman donanmaları cirit atıyor. Ege adaları silahlandırıldı. Dedeağaç’a ABD üssünü kurdu. Güneyde, İsrail ve ABD uşakları olan PKK,PYD pusuda. Doğuda Ermeniler fırsat bekliyor. İçeride Öso, Işid, Afgan, bilimum tarikat ve cemaatler ile bunların yanaşmaları. Karşılarında ise uyutulmuş, korkutulmuş, ekonomik sıkıntılara boğdurulmuş bir halk kitlesi. Dışarı çıkıp sesini yükseltmeye cesareti olmayan bir halk kitlesi. Sohbette gücü, kudreti, vatan sevgisini, erkekliği kimseye bırakmayan; ancak, içeriden veya dışardan gelebilecek bir düşman işgali durumunda evinden tek başına mücadele edebileceğini sanan bir halk kitlesi.

Türk halkı uyan ve kendine gel. Sorgula, araştır, özüne dön, kendini eleştir, silkin, düşün ve kanına uygun davran. Korku ölümse, ölüm kaçınılmaz. Ya ecelinle ölürsün, ya esaret altında ölürsün ya da cesaretinle ölürsün. Bizden sonra gelecek nesillere, tüm kötülüklerden, yolsuzluklardan, haksızlıklardan, huzursuzluklardan arındırılmış; Türk’ün töresine ve yapısına uygun olarak; ahlaklı, barış ve kardeşlikten yana, sosyal, adaletli, huzur dolu, eğitimde ve bilimde çağın da üzerine çıkan bir ülke için el ele verme zamanı gelmiştir.

İkinci 19 süreci başladı. Tıpkı Atatürk gibi seçilmiş bir kişi yanında bir avuç vatansever Türk ile yola çıktı bile. 

Atatürk; Samsun’dan Anadolu’ya girerek Kuva-i milliye’yi başlatmıştı. Atabey Hüseyin Hakkı Kahveci de Kuva-i Türk’ü başlattı. 

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Kuva-i Türk de, Şerefli cephede buluşma adresi “Atatürk Atabey19 Türk Ocaklardır.

Saygılarımla

Ercan Çamalan

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Ercan Çamalan[email protected]
01.07.1966 yılında Çorum’un Sungurlu ilçesine bağlı Yazır köyünde doğdum. (İlçemiz şu an Boğazkale oldu.) *İlk okulu Ankara Mimar Sınan İlkokulu’nda; orta okul ve liseyi Ankara Tuzluçayır Lisesi’nde tamamladım. *1985 yılında Ankara Üniversitesi Çankırı Meslek Yüksek Okulu Elektrik Bölümü’nden mezun oldum. *1986 yılında Ankara PTT de Elektrik Teknikeri olarak işe başladım. Sonrasında , Türk Telekom’un PTT’den ayrılmasıyla iş hayatıma Türk Telekom da devam ettim. *İş hayatımın 8. yılında tekrar Üniversite sınavına girerek, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Maden Mühendisliği’ni kazandım ve tayinimi Kütahya İl Telekom Müdürlüğü’ne aldırarak, gündüz iş hayatıma devam ederken, akşam ikinci öğretim olarak üniversite öğrenimime devam ettim. Maden Mühendisliği 2. Sınıf sonunda genel not ortalamamın çok yüksek olması sebebiyle aynı okulda Elektrik Elektronik Mühendisliği’ne yatay geçiş hakkı kazanarak, bir alt sınıftan başlamak kaydıyla öğrenimime Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde devam ettim. *1999 yılında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olarak aynı iş yerinde görevime Elektrik Elektronik Mühendisi olarak devam ettim. *2002 yılında Türk Telekom İzmir Bölge Müdürlüğü’nün talebi üzerine İzmir'e tayin olup burada görevime devam ederken yine Türk Telekom Genel Müdürlüğü’nün talebi üzerine 2005 yılında Ankara da Türk Telekom Genel Müdürlüğü İnşaat Emlak Daire Başkanlığı’nda görevime devam ettim. Türk Telekom’un aynı yıl özelleşmesi sonucu kurumda uygulanmaya başlayan çalışma sistemi ve cemaat ağırlıklı kişilerin kuruma doldurulmasının verdiği rahatsızlık sonucu 2007 yılında kendi isteğimle kurumdan istifa ettim. *2007 ile 2010 yılları arası kendi ofisimde müteahhitlik 2010 yılından sonra da yine kendi iş yerimde Kozmetik sektörüne girerek hala aynı sektörde iş hayatıma devam etmekteyim. *İş hayatı dışında vatan sevgim sayesinde buluştuğum ve onur duyarak görev aldığım, Atatürk Atabey19 Türk Ocakları Ankara İl Başkanlığı’nda Genel Sekreter olarak çalışmalarıma devam etmekteyim. *Evliyim 3 kız ve 1 erkek olmak üzere 4 çocuk babasıyım.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR