“Türk Devletleri Teşkilatı”

Yayınlama: 12.11.2021
5
A+
A-

Uzun yıllardır görmek istediğimiz Türk Devletlerinin Birlik halinde birleşmelerini en son İstanbul’da gerçekleşti. Türk Dili Konuşan Ülkeler İş Birliği Konseyi (Türk Konseyi) gerçekleşen bu son toplantısı ile adını değiştirerek ve Türkmenistan’ı da içine alarak “Türk Devletleri Teşkilatı” yeni süreci başlatmışlardır. Bu isim değişikliği ile 4,5 Milyon KM’lik yeni Jeopolitik bir gücün dünyada varlığını göstermiştir. Uzun yıllar harcanan emek ve mücadelenin sonunda Tüm Türkleri Birlik içinde toplayacak olan “Türk Devletleri Teşkilatı” Hayr’lara vesile olacaktır ne kadar gurur duysak azdır. Başta Lider ülkeler Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan Macaristan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türkmenistan katılımı ile sürecin diğer Türk Devletlerinin Ortak ve Gözlemci statüsü için çalışmalar yapılacaktır.

2022 Yılında dönem başkanlığı Türkiye Cumhuriyeti Devletimize geçecek olup bu kurumsal birliğin güçlenmesi için başat rolü üstlenecektir her zaman olduğu gibi. Tüm Türklerin dünyada gücüne güç katacak “Türk Devletleri Teşkilatı” en zor zamanların en iyi örneği Kadim Devlet aklı ile yeni girdiğimiz bin yıllık milenyum döngüsünde Dosta Güven, Düşmana Korku salacaktır. Her daim Kadim Devlet Aksakallı, Aksaçlı Türk aklı bu gerçekleşen oluşum ile dünyanın gelecek için yapılacak olan her türlü stratejilerde bizde varız damgasının adıdır, frekansıdır “TEŞKİLAT”..!

“Türk Devletleri Teşkilatı” sisteminin bu oluşumu için tüm ortak ve gözlemci ülkelerden en kısa zamanda yönetim teşkilatı oluşturulup yapılması gereken tüm oluşumların başta Siyasi, Askeri, Ekonomik ve diğer yapılarının en kısa zamanda gerçekleştirilmesi elzemdir. Dünyadaki bir çok başta gelişmiş ülkelerin 100 yıl önce Osmanlı İmparatorluğunun yıkıldığı dönemde olduğu gibi, orduları ile Anavatanımızın etrafında köpek balığı misali dolaştıkları bu dönemde “Türk Devletleri Teşkilatı” yapılanması düşmanlık besleyen herkesin kursağına Lades Kemiği gibi takılmıştır. Yakın bir zaman içersinde Teşkilatın yeni hamlelerini görmek Devlet ve Millet olarak en büyük beklentimizdir, tüm Türklere uzun yıllar boyunca nefes aldıracaktır. Teşkilatın kurulması için uzun yıllar boyunca maddi manevi emeği geçen tüm Vatan Evlatlarına sonsuz Teşekkür eder, Minnetlerimizi sunarız.
 
 Mehmet Ömer Ulu

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı
Yazarın Son Yazıları