SON DAKİKA

Titre ve Kendine Dön

Bu haber 02 Eylül 2021 - 21:05 'de eklendi.
Abone ol

Yüzünü görmek isteyen cam’a bakar, özünü görmek isteyen Can’a bakar..! Her arayan bulamaz lakin bulanlarda hep arayanlardır. Kainatın gerçeğidir. Ne ararsan onu bulursun. Ben ve benim gibiler uzun zamandır beklediğimiz kurtarıcıyı bulduk..! Dünyanın üstüne çöken belalar ile ortak kaderi yaşadığımız bu dönemde ,insanların üstüne zulmün karanlığı çökmüştür. İnsanlarımızın yılgınlığı bu karanlığın sonunu görememelerinden kaynaklanmaktadır! Bu zifiri karanlığın sonu göz ile değil gönül gözü ile ancak görülür. Bu gönülde Feraseti yüksek olanlarda, davanın Sancaktarlığını yapanlarda görülür. Zira Feraset sahipleri güçlerini Allah-u Teala’dan Alırlar. Nitekim herkesten aynı Feraseti bekleyemeyiz! Karanlığın ardından nice aydınlıklar, yeisin ardından nice ümitler vardır. Umulur ki yürüdüğümüz bu kutlu yolda günümüzde Karanlığa karşı ilk kıvılcımı tutuşturan kişi tüm Ezberleri bozan “FERASET SAHİBİ” 
Hüseyin Hakkı KAHVECİ bir Gayzda 9 Orduyu birden bozguna uğratacak Nefes ile bizlerin ‘UYANIŞ’ımıza vesile olacaktır. ATABEYİMİZ bu kıvılcımı da bizlere verecek ve bu kıvılcım Allah’ın izni ile Volkana dönüşecektir. ATABEYİMİZ bu yola Kıldan ince, Kılıçtan keskin olduğunu elbette bilerek girmiştir ve yolun üstünde Ateşten geçitler olduğunu iyi bilir. Bizimde ATABEYİMİZİN her daim yanında olup taşıdığı “Diriliş Sancağın” en yükseklere beraber dikmek olacaktır. Lütuf kapılarını açan şüphesiz Fettah ismi ile odur. Ne mutlu onun izni ile kapıları açan Sultan’a. Ya Fettah deyip o kapıdan geçen Alparslan’a,
Ertuğrul’a, Fatih’e,
Süleyman’a, Abdülhamit’e, Atatürk’e Duyulan gökte kanat, yerde ayak sesidir. Bu geliş yurdu Vatan edenlerin gelişidir. Kapısı Malazgirt ötesi bir güneştir. “Biz kim Allaha Tevekkül eder ise o kendine yeter” ayeti kerimesine sığınmış Türk Milletiyiz. O demir çemberi göğsümüzde kırıp parçalarız heyhat. Gelecekleri olanlar var ise görecekleri vardır elbet. Biz Türk  Milleti yanağına tokat atıldığında diğer yanağını da gösteren kahpelere benzemeyiz, elini kaldıranın elini daha kalkmadan önce keser atarız. “Oğuzlar için hangi yöne giderlerse gitsinler ulaşacakları Zafer, ulaşılmadan önce KIZIL ELMA’dır. “Ahmet Yesevi kabrinden, Kosova’da Murat Hüdavendigar kabrine bu iki toprağın arası nerdeyse dünyanın yarısı demek Türkün Bayrağını diktiği topraklar. Türkün KIZILELMA’sı zalimin kalbindeki KORKU, Mazlumun kalbindeki ÜMİT’tir. İnançla, şerefle yaşama ve yaşatma davasıdır KIZILELMA. Ne Kılıçaslan ne Alparslan, Fatih, Yavuz, Abdülhamit nede Atatürk en koyu karanlıkta bile, en ümitsizliğe kapıldığı anda bile vazgeçmediler. KIZILELMA düşsen bile ayağa kalkmak, sendelesen bile yürümek, ölsen de tekrar dirilmektir. Tüm TÜRK Milleti üzerindeki ölü toprağını silkeleyerek atıp tekrar dirilecektir..!

Mehmet Ömer Ulu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Mehmet Ömer Ulu[email protected]

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!