SON DAKİKA

Tarihsel Tespit

Bu haber 08 Eylül 2021 - 0:02 'de eklendi.
Abone ol

Tuna Nehrini kaybeden Osmanlı İmparatorluğu Tuna ile beraber tüm Balkan Coğrafyasını kaybetmiş ve Tuna Nehrinin kaybı ile ardından Avrupa kıtasını Kaybetmişiz. Eş zamanlı Nil nehrini kaybeden Osmanlı bu nehrin kaybı ile ilk önce Kuzey Afrika ve Arap yarımadasını kaybetmiş(Süveyş Kanalının bulunduğu bölgeler bu günlerde tüm dünya ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladı bir gemi krizi ile dünya ticaretinin nerdeyse tamamı tıkandı) ve ardından tüm Afrika Kıtasını ve Akdeniz’i kaybetmiştir.

Nil nehrinin kaybı ile..! Elimizde Anavatan toprakları sınırlarımız içinde sadece Fırat ve Dicle nehirleri ve doğal kanallar olan ve denizlere açılan Çanakkale ve İstanbul “BOĞAZLAR” ı kalmıştır ve yukarda bahsetmiş olduğum Avrupa, Afrika ve Asya’nın tam ortasında göbeğindeki Anavatanımız “TÜRKİYE” Dünyanın en değerli Coğrafyasıdır! (Nehir diye küçümsemeyin bahsettiğim 2 Nehrin kaybı ile 3 Ana Kıta ve Okyanuslara açılımı bir Dünya Coğrafyas’nı kaybettik.) Türkiye Cumhuriyeti Devleti İstiklal harbi ile 7 düvel ile savaşmış ve galip gelmiş bir Devlettir. Harbi galip gelmek ile süreç başlamış Bağımsız bir Devlet olma durumu LOZAN Antlaşması ile perçinlenmiş, Montrö Antlaşması ile de EGEMEN bir Devlet olduğumuz tüm dünyaya tescil ettirilmiştir. Yani Kurtuluş savaşını kazanıp sıra ile başlayan bir süreci kazanmak ile Hem galip ardından Lozan ile Bağımsız, Montrö ile Egemenliğimizi ilan etti

Atalarımız ve bizi 100 yıl tüm tehlikelere karşı bu Antlaşmalar ile Dünyada Türk Milletini Koruma ve Kollama altına almışlardır..! Bu antlaşmalardan bir tanesi direk veya dolaylı olarak çiğnenmesi yada küçük görülmesi tüm dünyada EGEMEN VE BAĞIMSIZ bir Devlet olma statümüzü bozar ve bizleri bulunmuş olduğumuz topraklardan atmak için bizlere düşmanlık güdenlere fırsat verirsiniz. Dünyada sadece Devlet olmak yeterli değil Bağımsız Devlette olmak zorundasınız Bağımsız Devlette olmak yeterli değil BAGIMSIZ EGEMEN DEVLET olmak zorundasınız bu statülerden bar tanesi dahi kaybedilmemesi için  85 Milyon Türk Milleti ve Çeperi hep beraber Türk düşmanlarına karşı Mücadele etmek Savaşmak Zorundayız, yoksa Allah muhafaza Olimpos Dağı’nın çocukları dünyada bize yaşayacak başka bir toprak parçası bırakmazlar..!

Mehmet Ömer Ulu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Mehmet Ömer Ulu[email protected]

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!