SON DAKİKA

Sonbahar ve Karakış

Bu haber 14 Eylül 2021 - 0:25 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Bahar ayı ve KaraKış kapıya gelmeden önce Bağışıklık sistemimizi korumalıyız. Salgın sürecinin başladığı tarihe kadar son 20 Yılda Kuş Gribi, Sars Gribi, Mers Gribi, Corona, Covid19 vb bize salgın ile mücadele nasıl olmalı kendimizi ve gelecek neslimizi korumak için zorla da olsa bize öğretti. Bu gripler yada salgın hastalıklar öyle yada böyle bir gün gelip bize yada birilerine bir şekilde bulaşacak,
musallat olacak. Bu virüs bir şekilde eğer kapımızı çalar ve karşılaşırsak güvenebileceğimiz ilk silah Vücudumuzun Bağışıklık Sistemidir!

Aklı başında her insan ilk yapacağı iş ben Bağışıklık Sistemimi Nasıl Güçlendirebilirim olacaktır. Öz olan hap bilgiler ile bu soruya cevap arayalım; İnsan doğarken doğal yollar ile Anne Rahminden doğumun gerçekleştirilmesi çok ama çok önemlidir. Bu doğum yolculuğunda Anne Rahminden, Vajina çıkışına kadar geçen süreçte bebeğin üzerine ince ve narin milyonlarca bakteri ve mikroorganizmadan oluşan bir Zırh ile tepeden-tırnağa tüm vücudumuzun yüzeyini kaplar. Bundan önce bebek Anne Rahmindeyken ağzı, burnu, yemek borusu, mide ve tüm bağırsakların içini döşeyen yine mikroplardan oluşan bir güvenlik duvarına sahiptir ve biz bu duvara, zırha “FLORA” deriz. Bu zırh normal Vajinal yol ile doğan ve Annesini emen bir bebekte hızla 30 ila 40 günde sertleşir, direnç kazanır kendine gelir.
Bizde kadim bilgidir hiçbir bebek 40’ı dolmadan 40’lanmaz yani Yıkanmaz! Sezeryan ile doğan bebeklerde bu süreç çok daha uzundur,

Anne sütü emmeyen bebeklerde bu çok çok daha uzun bir süreçtir ve bu zırh çok zor oluşur. Anne Rahminden çıkan Bebeğe sıvanan ilk bir ay içinde içimize ve dışımıza inşa edilen bu savunma duvarı “FLORA” bizi öldürmeye niyetli düşman mikroorganizmaların önündeki ilk savunma hattıdır. Bu hat çok güçlüdür neredeyse saldırıların tamamını püskürtür ve etkisiz kılar. Flora hem dışarıda cildimizde hem de içeride, dışarısı ile iştirak içerisinde olan tüm organlarımızda faaliyet gösterir. Bize düşen görev her daim önceliğimiz Bağışıklık Sistemimizi en güçlü seviyede güçlü tutmalı ve kendimizi-ailemizi korumalıyız, gerisini zaten vücudumuz hallediyor..!

Mehmet Ömer Ulu

YAZARA AİT DĞER YAZILAR

Mehmet Ömer Ulu[email protected]

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!