SON DAKİKA

Şerefli 176 Yıl

Bu haber 10 Eylül 2021 - 0:55 'de eklendi. Son Güncelleme10 Eylül 2021 - 01:06
Abone ol

Türk Polis Teşkilatı Osmanlı İmparatorluk döneminde 10 Nisan 1845 tarihinde İstanbul’da kurulmuştur. Osmanlı İmparatorluğunun yıkılması ardından yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devletimizde mevcut yapısına devam etmiştir. Halen 1937 tarihli ve 3201 sayılı Emniyet Teşkilat Kanunu’na dayanarak örgütlenmiş ve 1934 tarihli 2559 sayılı Polis Vazife ve Sâlahiyet Kanunu ile yetkilendirilmiş bir teşkilattır. İçişleri Bakanlığı’na bağlı bir genel müdürlüktür. Merkezde Daire başkanlıkları, taşrada İl ve İlçe Emniyet Müdürlükleri olarak örgütlenmiştir.

Kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması ve bizlerin güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz fedakârca görev yapan, Türk Polis Teşkilatı mensupları, Polis Teşkilatı 10 Nisan’da kurulduğu için 10 Nisan’ı her yıl Polis Günü olarak kutlarız tüm ülke olarak ve Başta Şehitlerimize, gazilerimize ve yakınlarına dua ederiz. Allah’ım Cennet Vatanımızı, Necip Milletimizi, Kahraman Polisimizi, Kahraman Mehmetçiğimizi ve Kahraman Devlet görevlilerimizi; Belalar, Müsibetler, Afetler, Felaketler, Facialar, Kazalar ,Cezalar ve bilhassa Düşman istilasından Asun ve Mahfuz eyleye. Türkiye ve İslam aleminde İslam’ın nuru ile ikame, Kuran’ın ışığını gönüllere saçmak için çalışan Mukaddesatçı ve Dindar Allah ve Rasulüne (SAV) bağlı kardeşlerimizi her vesile ile daima Mansur ve Muzaffer eyle.

İslam’ın eşiğini kirleten yada kirletmek isteyen Hazreti Kuran’a kara gözlük ile bakan güya Türkiye’de ve Dünyada mani olmak isteyen zavallı, zalimleri istadları var ise ıslah eyle Allah’m, istadları yok ise Kahhar ismi celilin ile Kahrı perişan eyle yarabbi. Allah’ım Alemi İslam’a İttifak ver, Alemi İslam’a İttihsak ver, Alemi İslam’a Vahdet ver. En az 1,5 Milyar Müslümana, sana inananlara ve 55 İslam Devletine birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi Lütfeyle .Yarabbi Bize ve tüm Müslümanlara Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafanın Şefaatleri ile Şefaatlendir, sana layık olan has kulların gibi bizi Mümin kulların olmayı nasip eyle.

Mehmet Ömer Ulu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Mehmet Ömer Ulu[email protected]

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!