SON DAKİKA

Şanghay İşbirliği

Bu haber 28 Eylül 2021 - 16:47 'de eklendi.
Abone ol

Nisan 2021 tarihlerinde ABD ile Çin Alaska’da yaptıkları toplantıdan sonra masayı devirerek ayrılınca Çin ilk hamlesini yaptı ve İran ile 450 Milyar Dolarlık antlaşma gerçekleştirmişti. Ticaret antlaşması olarak atfedilen bu ilişki sadece ticaret olarak kalacak olmasını düşünmek çok safça olur çünkü; Çin modern “Moğol Ordusunun” günümüzdeki adı olduğundan dolayı Moğollar yüzyıllar önce nasıl yakıp yıkarak Anadolu topraklarına biz Türkler ile karşılaşana kadar ellerini kollarını sallayarak gelmişseler, aynı taktiği bu gün ortalığı hallaç pamuğu gibi attırıp karıştıran Çin yapıyor Dikkat Dikkat Dikkat..!

Çin ve İran yani diğer adı ile Persler tarih boyunca biz Türklerin “Kadim Düşmanlarıdır” bize dostmuş gibi gözükür lakin her fırsatta bizleri yok etmek için ellerinden geleni artlarına koymazlar. Bu iki kadim Düşman şimdi ticaret antlaşması adı altında Anavatan Türkiye’mizin sınırlarına güçlerini birleştirerek dayanmışlardır.

Çin’in Asya kıtasında karşısında durabilecek Coğrafi sıralamaya göre Hindistan, Kardeş Devlet Rezerv Topraklarımız Olan PAKİSTAN, Afganistan (ki Afganistan’da Taliban karşısında ülkeden kaçarcasına terk esen işgal devletlerinin rezilliğini bu kadar modern orduları olmasına rağmen hep beraber televizyonlarda ağzımız açık bir şekilde izledik) ve Buhara-İslamabat-İstanbul hattındaki “Son Kale TÜRKİYE”! Geçtiğimiz hafta Ülkemiz Birleşmiş Milletlerde Temsil edilirken Çin bir hamle daha yaptı ve İran’ı Şanghay İşbirliği Teşkilatlarında gözlemci ülke statüsünden Asil ülke statüsüne getirerek büyük bir hamle daha yaptı..!

Asya blokunda Şanghay İşbirliği adı altında birleşen devletler güçlerine güç katarken bizde Birleşmiş Milletlerde NATO Bloğunda müttefik olduğumuz bazı devletler ile toplantı dahi yapamıyoruz acı ama gerçek! Geçmişten günümüze yaşadığımız Coğrafyada Tarih biz Türkleri belli ki büyük bir imtihanla ile imtihan edecek gibi ve bu süreç bizim dönemimize geldi ve başladı. Atalarımız geçmişte Moğol Tehdidini Anadolu topraklarında yüzyıllarca süren mücadele ile karşılamış, savaşmış ve bu tehdidi toprağa gömerek eritmiş ve tüm dünyaya başta Avrupa, Mezopotamya ve tüm İslam Coğrafyasına rahat bir nefes aldırtmıştır ta ki günümüze kadar.

Atatürk'ün Katilleri

Bundan sonra Çin’in ve onun ile beraber olup antlaşan ülkelerinin hamlelerini azıcık satranç bilen bir kişi bile anlar, hamleleri sadece piyonları kullanarak değil diğer güçleri ile beraber Moğollarım yarım bıraktığı işi tamamlamak için harekete geçmek olabilir mi işbirliği örgütleri aracılığıyla ? Hafta sonu Avrupa’nın kalbi olan Almanya’da belki bölgenin kaderini değiştirecek yeni bir seçin yapıldı ve sonuç Sosyal Demokratlar seçimleri kazandı, Merkel’in partisi tarihinin en düşük oyunu aldı, gözler koalisyon pazarlıklarında ve bu süreci bizde ilgi ile gelişmeleri takip ediyoruz.
 
 Mehmet Ömer Ulu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Mehmet Ömer Ulu[email protected]

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!