Pençe – Kilit

Yayınlama: 18.04.2022
Düzenleme: 18.04.2022 15:22
1
A+
A-

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz Kahraman Mehmetçiğimiz Suriye ve Irak hudutlarımızda oluşabilecek Tehditleri önlemek ve bertaraf etmek için sınırımızda ve sınır ötesinde Operasyona başlamıştır. Kahraman Mehmetçiğimiz Hava ve Kara unsurlarından oluşan Kahramanlarımız Devletimiz ve Milletimizin bütünlüğü için Canlarını hiçe sayarak bu Operasyonlarını gerçekleştiriyorlar.

Havada Savaş Uçaklarımız ve Helikopterlerimiz, Karada ise Bordo Bereli Komandolarımız ve diğer Komando unsurlarımız, Terör örgütlerine, üyelerine, sempatizanlarına dünyayı dar ederek bölgeyi temizlemektedirler.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti Dostuna Güven, Düşmanına ise Misliyle Mukabele Edeceğini bu yaptığı Operasyon ile gösterecek, göstermektedir.

Türkiye dikkatini tüm bölgelerinde oluşabilecek her konu ile ilgili 360 derece gözlem ve analiz yaparak oluşabilecek tüm tehdit ve diğer olaylar ile ilgili önlemlerini her daim almıştır ve bundan sonrada alacaktır.

Bu bölgede PKK ve YPG ye direk ve dolaylı destek veren dostumuz gibi gözüküp düşmanlık besleyen tüm unsurlar harekatın bitiminde, yaşayacakları kayıpları görerek Türkiye’ye karşı besledikleri hasmane tutumların ne kadar yanlış olduğunu anlayacaklar lakin iş işten geçmiş olacak..! Kahraman Mehmetçiğimiz çok zor çetin bir görevde olduğunu ve sorumluluklarının ne olduğunu bilmektedir. Tehdidin büyüklüğü çok yüksek olduğu ve Mevsimsel koşullar her türlü terör unsuru için ideal olduğundan dolayı bu Operasyonu 0 kayıp ile alınlarının akı ile sonuçlandıracaklardır, tepelerine bineceklerdir hiç birinin ayağına taş değmesin diyerek dua ediyor ve başarılarının daim olmasını diliyoruz.

Yapılan bu harekatın Bölgesel ve Jeopolitik sonuçları bulunmakta ve bu alanı terör örgütlerinin ellerinden alınarak temizleyerek bölgeye daimi huzur getirmek Türkiye’nin güvenliği açısından Jeopolitik ve Siyasi önemi çok büyüktür. 

Kafkaslarda Ukrayna ve Rusya arasında süren bir savaşta Türkiye Cumhuriyeti Devleti 360 derece tüm bölgelerinde ve sınırlarımda Güvenlik Kuşağı oluşturup, tehdit sınırlarımıza gelmeden önce önlemenin adıdır Pençe ve Kilit Operasyonu, Mehmetçiğimizin ve isimsiz tüm kahramanlarımızın Kılıcınız Keskin Olsun Allaha Emanet Olun.

Mehmet Ömer Ulu

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı
Yazarın Son Yazıları