SON DAKİKA

Ne Pandoraymış Be

Bu haber 06 Ekim 2021 - 0:30 'de eklendi.
Abone ol

2 Gün önce Pandora Belgelerinin tüm dünyada  yayılmasının şokunu ve meselenin ne olduğunu anlamaya çalışırken, aradan bir gün geçmeden Facebook, whatsapp, instagram internet hizmeti sağlayıcılarının 8 saate yakın kapanması Dünya için 2. bir şok oldu..! Her ağızdan olaylar için bir şeyler söylerken belli ki dijital dünya üzerinden bir kaos var izlenimi akıllara daha doğru geliyor. Eskimiş ABD başkanı Trump tamda twitter hesabının geri verilmesi ile ilgili şirketi dava açacağı bir dönemde, İnternet dünyası günümüzde pek de güvenli olmayan ve her an her şey olabilir bir alan olma haline gelmiş durumdadır. Başta Devletimizin ve herkesin bu saatten sonra İnternet uygulamaları ile güvenlik durumunu gözden geçirmesi elzemdir olabilecek yeni olaylara karşı.

Türkiye Ege ve Akdeniz’de Haziran ve Eylül ayında denizlerde Morotoryum yani askeri faaliyet icra etmeme ilan etmesinin hemen bitiminde yunan hükümeti anında hamle yaparak Tahriklerine başladı Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ile birlikte Egede ve Adalar denizinde..! Yaptıkları tahriklerde yunan ve rum tarafının söyledikleri söylem şudur Türkiye’yi doğu Akdeniz’den “MEN ETTİK” bu söylem bizler için acımı, gerçek mi olayları anlamak için yakınen takip ediyoruz. Mavi Vatan denizlerimizde Mısır, Libya, İsrail ve Filistin ile deniz yetki alanlarında şu ana kadar kazanmış olduğumuz  60 bin mil kaybedebileceğimiz bir döngüye girebiliriz dikkat dikkat dikkat..! Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum yönetimi dış işleri bakanlarını dün yaptığı görüşmede Atina’da iki bakanda bizi suçluyor, birde Avrupa Birliğine bizi şikayet ederek yaptırım istedikleri ile tehdit etmektedirler. Denizlerimizde sınır devletler ile bunlar yaşanırken birde Doğu sınırımızdaki sınırdaş devletler ile ilginç olaylar baş göstermeye başladı.

Sarsılmaz Kardeşlik isminde Türk ve Azerbaycan ordusu Nahçıvan’da yeni bir tatbikat başlatıyor dosta güven düşmana korku salmak için. İran, Ermenistan’a yakıt yardımı ile tarafını belli ederken Azerbaycan, İran sınırında karşılıklı tatbikatlar tansiyonu yükseltebilir. Bu tansiyonun en büyük sebebi İran’ın, Ermenistan kankalığı had safhaya çıkıp saçma sapan teoriler ile Kardeş Devlet Azerbaycan’ı suçlayıcı tavırlarda bulunması. Belli ki hem Yunan ve Rumlar hem de İran ve Ermeniler üzerinden bir oyun kurgu var. Tüm bu olaylar ve haber Devletimiz ve Milletimiz üzerine haince planlanan bir oyunun, kurgunun coğrafyamızda adım adım ilerlediğini gözlemlenmektedir olayları ciddiyetle takip ediyoruz.

Mehmet Ömer Ulu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Mehmet Ömer Ulu[email protected]

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!