Kerkük Bizimdir

Yayınlama: 11.11.2021
Düzenleme: 11.11.2021 18:08
1
A+
A-

Kerkük Meselesi şu anda Türkiyenin Atbaşı giden diğer konular ile beraber en önemli meselelerinden biri olması gerekmektedir.

Kerkük tarih boyunca Türk insanının hayat ve yaşam bulduğu Mezopotamyadaki en önemli bölgelerden biridir biz Türkler için.

Son günlerde Kerkük üzerine oynan Gölge Oyunlarının ardındaki hamlenin Devletimiz ve Milletimiz üzerine olacağını görmemek için kör olmak lazım. Davutoğlu Ahmet başbakanlığında Süleyman Şah Türbesinin nasıl terör örgütlerinin eline devredip ardından yaşadığımız sıkıntılı günleri bu gün dahi çekiyorsak,Kerküğün peşmerge diye tabir edilen yapıya verilmesi Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve Milletini geriye dönülmez,içinden çıkılmaz büyük bir dipsiz kuyunun içine atacaktır.

Tarih böyunca Türk şehri olan Kerküğün peşmerge denen yapı ile yönetimi devri hamlesinin bahsinin nedenleri aslında saymakla bitiremeyiz. 2023 Hedeflerine adım adım giden Türkiyenin önünü kesmek isteyen düşmanlar hem ülke içinde hemde ülke dışında hamlelerini hızlarını kesmeden devam ettirmektedir.

Bir önceki Fırat Kalkanı Operasyonunda “Bir Gece Ansızın Geliriz” mottosu şu andada namlusunu düşmanına çevirmiş elleri tetikte hazır olan Kahraman Mehmetciğimiz için her an için geçerlidir.

Dost ve Düşmana karşı Türkiyenin ciddiyetini yapacağımız her hamle ile en kısa zamanda yapılan Kerkük hamlesine karşı göstermemiz Birlik halinde Devlet ve Millet olarak gerekmektedir.

Kerkükün Peşmergeye yönetiminin devri özellikle bölgede yüksek olan tansiyonun artık bardağı taşıran son damla olacağını ve 3.Dünya Savaşının bu hamle ile Konvansiyonel ülkelerin artık bu savaşa dahil olacağı aşikar olacaktır..! Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Milletini ciddiye almayıp küçük görenler ve Kekük hamlesini yapanlar bu futursuzca hamlenin sonuçlarına artık katlanmak ile mükellef kalacaklardır.

Kalıcı Barış ve çözümün masadan kaldırılıp artık oldu bittiler ile hareket etmenin sonuçları Kızılca Kıyametin koptuğunda biz ne yaptık demenin sonuç vermeyeceğini ve artık Türkiyeyi hesaba katmadan bölgede adım dahi atamayacaklarını acı bir şekilde öğreneceklerini Tarih kitapları yazacaktır. Allah Devletimizin ve Milletimizin,Sınırda ,

Cephede,Serhat boylarında elleri tetikte bekleyen Mehmetciklerimizin ve tüm isimsiz kahramanlarımızın yar,yardımcıları olsun dualarımız her daim sizler ile beraberdir.

Mehmet Ömer Ulu

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı
Yazarın Son Yazıları