SON DAKİKA

Kaynayan Kazan

Bu haber 04 Ekim 2021 - 0:54 'de eklendi.
Abone ol

Kaynayan Kazan haline dönüşmüş Mezopotamya bölgesinde eller tetikte..! Özellikle Suriye’den gelebilecek her hangi bir saldırı karşısında Mehmetçiğe verilmiş kesin talimat özellikle Suriye bölgesinde “VUR” emri verildi. Sınırlarımızda ve ötesinde durum hali bu seviyedeyken kardeş devlet Azerbaycan’ın sınırında provokasyon gibi İran ordusunun tatbikatı kafamızda çokça sorulara sebebiyet verdi. Azerbaycan toprakları Ermenistan tarafından geçmişte Dağlık Karabağ bölgesi işgal edilmiş, işgal edilen toprakları Azerbaycan ve Türk ordusu geçtiğimiz sene Ermenileri yerle yeksan etmiş ve bölgeyi ermeni işgalinden kurtarmıştık. Kurtuluşunun 1 yıl dönemini tam kutlarken, savaşta Ermenilerin tarafını tutup onlara silah ve mühimmat yardımı yapan İran’ın ayranı yine kabardı ve bu seferde yine hasmane bir tutum ile Azerbaycan sınırında tatbikat girişiminde bulundu.

Devletimiz ve Azerbaycan durumu an be an izlemekte hatta, İran içerisinde özellikle nüfusunun nerdeyse yüzde 35’i Türk olan soydaşlarımızda İran’ın bu hasmane tutumunu izlemektedir. Eş zamanlı olarak kardeş devletlerimizden bir diğeri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin bulunmuş olduğu adada ilginç olaylar olmaktadır. Adada iki devlet olarak yaşayan Kıbrıs’ın Rum tarafında da aşırı bir milliyetçilik ve silahlanma furyası baş göstermeye başlamış gözüküyor. Özellikle ayranı kabaran ABD ve NATO desteğindeki Yunanlıların şımartması ile beslenen adadaki Rum kesimi iyice zıvanadan çıkmış gibi..!

Değişen dünya dengeleri ile 3.Dünya Savaşına adım adım ilerlerken tarafların ve tarafsız kalmışlarında safları belirlenirken Şanghay işbirliği üyeliğine yeni kabul gören İran, ABD ve NATO desteği ile her daim şımarıklığı had safhada olan Yunanistan ve Rum kesimi birde doğunun şu andaki en belalı bölgelerinden Suriye’de kazanlarında sular iyice ısınmaya başlıyor aman dikkat..! Dünyanın başka yerlerinde de ilginç şeyler olmaya başladı özellikle Latin Amerika’da ortalık durulmuyor sokak yürüyüşleri, göçmen karşıtlarının ortalığı dağıtması ve cezaevlerinde çıkan silahlı çatışmalar v.b hiç ama hiç iç açıcı haberler ajanslara düşmüyor hep kaos hep felaket aman bizden uzak olsun.

Mehmet Ömer Ulu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Mehmet Ömer Ulu[email protected]

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!