SON DAKİKA

Kara Kış Kapıda

Bu haber 24 Eylül 2021 - 0:57 'de eklendi.
Abone ol

Karakış dün itibarı ile İstanbul’da ve yurdun bir çok yerinde kendini mevsim normallerine göre kendini göstermeye başladı. Tam da bu sırada haberlere düşen Rusya’nın doğal gaza yüzde 15 – 20’e yakın zam yapma düşünceleri artan faiz, enflasyon, döviz sarmalının üzerine iyice LİMON sıktı. Zaten hayat pahalılığın had safhaya çıktığı bir dönemde Rus komşumuzun bu talebi, söylemi kara kışa girerken iyice düşündürücü oldu. Hele birde Merkez Bankası Başkanı 19 Puan faizi 1 puan düşürerek (18) tüm döviz ve Emtianın Ateşinin harlanması için domino taşının ilk hareketini tetiklemiş oldu. Dolar, Euro vb Emtia resmen oturduğu yerden havaya sıçrattı, yani Merkez Bankasının bu hamlesi Attığı taş ürkütmek istediği kuşa bırak değmeyi birde ortalığı kasıp kavurdu.

Hesapta Faizi düşürüp piyasalara ve Türk Halkına şirin gözükmek miydi dilekleri bilmiyorum lakin Faiz, Enflasyon, Döviz sarmalından bitkin hale düşen halkımızı önümüzdeki günlerde pahalılığın had safhaya çıktığı bebelerin sabah kahvaltıda tereyağ yerine margarin yediği bu dönemde vb. çıldırtacak gibi gözüküyor. Enflasyonu düşürmek isteyen Merkez Bankası Çekirdek Enflasyon adı altında bir hikaye bulmuşlardı yersen bakalım LPG’nin litresi 5 liranın üstüne çıktığı bir Türkiye’de her halde daha minimaliz olan Çekirdek Enflasyon yerine Parçacık Altı Enflasyonu bularak işi kotarırlar diye düşünüyorum nasılsa hesap mesap soran yok yersen..!(belli ki bu pilav daha çok su kaldıracak gibi) Kara kış tamda kapıya gelmişken evimizin kış için ihtiyaçlarını hazırlamakta geç kalmadan yapılması gerekenleri yapmamız elzemdir.

Dün HaberTürk’ten Nagehan Alçının Afganistan’da Pençşir komutanı ile yapmış olduğu röportaj gündemdeydi Atatürk’ü dahi tanımadığını söyleyen komutan bir an “Ne Mutlu Türküm Diyene” çıkış yapınca Nagehan Alçı bile duruma şaşırdı, bizde seyrederken acaba çeviri hatası mı diye düşünmeden edemedik, Allahım sen aklımızı koru dünyada çok ilginç şeyler olmaya başladı. ABD’deki Birleşmiş Milletler Zirvesine dünden beri Brezilya Devlet Başkanı Bolsanaro damgasını vurdu..!

Bolsanaro aşıya karşı olduğundan dolayı hepimizin duygularına bu davranışı ile sözcü olmuş durumda ve New York’ta gittiği pizzacıda aşı olmadığından dolayı içeriye alınmamış, satın aldığı pizzayı ekibi ile afiyetle sokakta mideye indirmiş afiyet olsun. Pizzacıya alınmayan Bolsanaro akabinde Birleşmiş Milletler kürsüsüne çıkıp sunumunu gerçekleştirdi, pizzacıya alınmayan Devlet Başkanı Birleşmiş Milletlerde sunum yapması traji komik bir durum oluşturuyor tabi sıkıyorsa hadi almada görelim Birleşmiş Milletlere. Ankara’da bakanlığın önüne bırakılan çelenkteki mektubumuz dikkate alınır diyen Abdurrahman Dilipak Twitter’da bu mesajında ayrıyetten MRN a konusunda haftaya önemli bir açıklama yapacağını ifade etmiş belli ki konu çok önemli bizde dikkatle takip ediyor olacağız usta gazeteciyi, birde Sağlık Bakanlığında yeni doğan bir bebeğe Kovid-19 aşısı vurulma olayı oryaya çıkınca bu durum ortalığı karıştırdı kim bilir bizlerin haberi olmadan daha neler neler yapılmıştır hepsini tek tek araştıracağız..!

Mehmet Ömer Ulu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Mehmet Ömer Ulu[email protected]

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!