SON DAKİKA

Halkın Sessizliğinin Sesi

Bu haber 08 Ocak 2022 - 0:04 'de eklendi.
Abone ol

MUHALEFET PARTİLERİNE SESLENİYORUM.

Millet aç, çöpler olmuş sofra . sussak olmuyor, konuşsak olmuyor.  2021 yılındaki a dan z ye gelen zamları bir yana bıraktık. Daha 2022’nin ilk haftasında elektrik zamı, doğal gaz zamı, sigara zamı, mazot, benzin, lpg  zamı vs. bir ülke bundan daha büyük felaketler zinciri içerisinde olabilir mi ?  Hani basında iktidarı eleştirip erken seçim çığırtkanlığı yapıyorsunuz ya, onlarda hayır olmaz diyor. 

Anayasamızın 77-D maddesi diyor ki. Mecliste toplam milletvekili sayısının % 5’i ( 30 milletvekili) istifa ederse ( sine-i millete dönmek) erken seçime gidilir.

Sahi siz neyi bekliyorsunuz ? Cumhuriyet tarihi boyunca bu ülke insanı bundan daha büyük felaketler yaşadı mı? Neden ülkemizin bir çok sanayi devi yabancıların elinde? Neden topraklarımız satılıyor? Toprak, vatan demek değil mi? Şehitlerimizin kanıyla sulanmadı mı? Bu şartlar altında işgale açık hale gelmedik mi? Ülke ekonomisi yok edilmedi mi? Ülkemizde eğitim, sağlık, hukuk, adalet sistemi darmadağın olmadı mı? İşsizlik, beyin göçü hiç olmadığı kadar yüksek değil mi? Halk yoksulluk, açlık ve sefalet içinde değil mi? Esnaf işsizlikten, siftahsız iş yerlerini kapatmıyor mu? Kamuda liyakate göre değil de, siyasi görüşe göre makamlar verilmiyor mu ? 

Oysa bu ülke insanları sizlere güvendi, İktidar ülkeyi hatalı yönetirse, muhalefet duruma el koyar ülkeyi normalleştirir dedi. Hükümet rejimi değiştirme hayalleriyle uğraşırken, memleketin, kurumlarını , fabrikalarını, topraklarını satarken, üretimi yok edip, tüketime yönelik bir ekonomiyle ülkeyi felakete sürüklerken, yıllarca adalet ve hukuk sistemi yok edilirken, eğitim sistemini allak bullak edilip, ahlak, töre , karakter, tarih bilinci  ortadan kaldırılarak toplum sosyolojisi bozulurken sahi siz neredeydiniz ?

Atatürk öldükten sonra o tarihten bu güne kadar, dış düşmanla bir olunup, insanları kutuplaştırdınız. Sağcı, solcu, alevi, sunni, dinci, ateist vs. habire böldünüz. İnsanları kendinize fanatikleştirdiniz. Kiminiz koltuğunuzu koruyup cebinizi doldurma uğruna, kiminiz de dış güçlerin maşası olarak kaoslar yaşattınız, kan döküldü, insanlar bir birini öldürdü. Siz ise yangına körükle gitmekten başka bir şey yapmadınız. 

Muhalefet partileri; her hangi birinizin içinde gerçek vatan sevgisi var ise, bu ülke insanını ve ülkenin geleceğini düşünüyorsanız. Basında göstermelik çığırtkanlık yapmayın. Acilen Anayasanın ilgili maddesi doğrultusunda gereğini yapın. 

Ancak, bizler bunu yapmayacağınızı da çok iyi biliyoruz. Çünkü, hepiniz aynı merkezlerden yönetiliyorsunuz. Aynı merkezlerden besleniyorsunuz. Tıpkı bir kukla oynatıcısının elindeki kuklalar gibi. Parmağının biri yorulduğunda diğer parmağındaki kuklayı oynattığı gibi, İktidar yorulduğunda da muhalefeti iktidar yapıyorlar. Halkın verdiği oylar da işe yaramıyor. Bilgisayarda istedikleri gibi değiştiriyorlar.

Uyan Halk;

Atatürk’ün “Sivas Anadolu Kadınları Müdafaai  Vatan Cemiyeti Bildirisi 1920 )  Bu gün Anadolu ahalisi, kadın, erkek, cümlemiz, fırka ( parti) adından bile nefret ediyoruz, çünkü artık bozuldu, kokuştu. Bizler parti filan istemediğimiz gibi, birkaç kişinin parti kavgasına da memleketi feda edemeyiz.” Tıpkı o gün olduğu gibi bu günde aynı durumdayız.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Siyasi partiler, ister iktidar, isterse muhalefet olsun hiç biri Türkiye Cumhuriyeti ve Türk halkı için çalışmıyor. Çalışmayacak ta. Gerek siyasal alanda, gerek ekonomik alanda, gerekse sosyolojik alanda 11 Kasım 1938 den bu güne kadar Ülkemiz bir takım ülkelerin sömürgesi haline getirilmiş durumdadır.   

Bu sebepledir ki;  Ülkenin tıpkı Atatürk döneminde olduğu gibi fabrika ayarlarına dönmesi gerekiyor diyoruz.  Sağcı, solcu, alevi sunni ayırımı yapılmaksızın geçmiş siyasi fikirlerimizi çöpe atıp, tüm birlik, tam birlik diyoruz. Milli birlik olarak Partisiz Atatürkçülükte, şerefli cephede birleşmemiz gerekiyor diyoruz. Tıpkı Atatürk’ün Kuvvai Milliyesi gibi, bütün illerimizde var olan Kuvvai Türk te birleşmemiz gerekiyor diyoruz. Bu sebeple Bütün Türk Halkını Atatürk Atabey19 Türk Ocaklarına bekliyoruz. 

Saygılarımla

Ercan Çamalan

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Ercan Çamalan[email protected]
01.07.1966 yılında Çorum’un Sungurlu ilçesine bağlı Yazır köyünde doğdum. (İlçemiz şu an Boğazkale oldu.) *İlk okulu Ankara Mimar Sınan İlkokulu’nda; orta okul ve liseyi Ankara Tuzluçayır Lisesi’nde tamamladım. *1985 yılında Ankara Üniversitesi Çankırı Meslek Yüksek Okulu Elektrik Bölümü’nden mezun oldum. *1986 yılında Ankara PTT de Elektrik Teknikeri olarak işe başladım. Sonrasında , Türk Telekom’un PTT’den ayrılmasıyla iş hayatıma Türk Telekom da devam ettim. *İş hayatımın 8. yılında tekrar Üniversite sınavına girerek, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Maden Mühendisliği’ni kazandım ve tayinimi Kütahya İl Telekom Müdürlüğü’ne aldırarak, gündüz iş hayatıma devam ederken, akşam ikinci öğretim olarak üniversite öğrenimime devam ettim. Maden Mühendisliği 2. Sınıf sonunda genel not ortalamamın çok yüksek olması sebebiyle aynı okulda Elektrik Elektronik Mühendisliği’ne yatay geçiş hakkı kazanarak, bir alt sınıftan başlamak kaydıyla öğrenimime Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde devam ettim. *1999 yılında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olarak aynı iş yerinde görevime Elektrik Elektronik Mühendisi olarak devam ettim. *2002 yılında Türk Telekom İzmir Bölge Müdürlüğü’nün talebi üzerine İzmir'e tayin olup burada görevime devam ederken yine Türk Telekom Genel Müdürlüğü’nün talebi üzerine 2005 yılında Ankara da Türk Telekom Genel Müdürlüğü İnşaat Emlak Daire Başkanlığı’nda görevime devam ettim. Türk Telekom’un aynı yıl özelleşmesi sonucu kurumda uygulanmaya başlayan çalışma sistemi ve cemaat ağırlıklı kişilerin kuruma doldurulmasının verdiği rahatsızlık sonucu 2007 yılında kendi isteğimle kurumdan istifa ettim. *2007 ile 2010 yılları arası kendi ofisimde müteahhitlik 2010 yılından sonra da yine kendi iş yerimde Kozmetik sektörüne girerek hala aynı sektörde iş hayatıma devam etmekteyim. *İş hayatı dışında vatan sevgim sayesinde buluştuğum ve onur duyarak görev aldığım, Atatürk Atabey19 Türk Ocakları Ankara İl Başkanlığı’nda Genel Sekreter olarak çalışmalarıma devam etmekteyim. *Evliyim 3 kız ve 1 erkek olmak üzere 4 çocuk babasıyım.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR