Fırtına Öncesi

Yayınlama: 01.12.2021
11
A+
A-

Bölgemizde Sıcak savaş olacağını düşünmüyorum diyenlerin tamamı üst üste akilane bir şekilde tekrar düşünmelidirler! “Satrançta taşlar birbirine yaklaştığında hamleler başlar” diyalektiğini herkes bilir ve taşlar özellikle Karadeniz’de birbirine haddinden fazla yaklaşmış durumunda ve ilk hamlenin kimden geleceğini muhatapları beklemektedir. Cumhuriyet tarihimiz boyunca dönemin en büyük silahlanmasını çevremizde komşu diye tabir ettiğimiz devletler şu anda ittifak yaptıkları devletler ile “Hedef Türkiye” Mottosunda birleşmiş hasmane tutum sergiliyorlar artık açık bir şekilde.

Daha önceki yazılarımızda Devletimize ve Milletimize karşı yaptıkları ilk hamlenin Ekonomik ardından Siyasi ve ardından da Askeri olarak bir zincir gibi sistemli disiplinde peşi sıra geleceğini öngörülerimizi açıklamıştık. Ekonomik hamle Eylül ayı itibarı ile ay ay katlanarak geleceğini ve eş zamanlı olarak ülke içerisinde Siyasi tüm oluşumların birbirine gireceği istikrarsız bir ortam yaratılarak, “Kilit Taşı Teorisi” dediğimiz Milletimizin çoğunluğunun Asgari ücretle geçinen halk nezdinde Döviz, Enflasyon, Faiz sarmalından etkileri ile Kaos ortamı yaratılarak ikinci aşama olan “Domino Taşı Teorisindeki” ilk taşı Kilit Taşı ile devirip başlangıç yapmak isteniyor ve tüm domino taşları üst üste eş zamanlı devrilecektir çok ciddi önlemler alınmaz ise.

Birçok kişi yazılarımızda olumsuzluklardan hep bahsettiğimi iletiyorlar lakin bizim macera yaşayacak, konuları hafife alacak durumumuz yok ve yazılarımızda hem bıçağın her iki tarafının ne kadar keskin, ekmeğinde ne kadar yumuşak olduğunu konuların gerçekliğine göre, dilimiz döndüğünce yazılarımızda paylaşıyorum. Uluslar arası hamlelerin Ekonomik, Siyasal, Askeri olarak bu trionun nereden beslendiğini nasıl bir Felsefi, Teolojik yapıda olduklarını ve üzerimize geldiğini görmemek için kör olmak gerekir. Lakin atalarımız derki “Göz ola dağın ötesini göre, Akıl ola başa geleceğini bile” olaylar Devletimize, Milletimize Anavatanımıza yani Fırtına bize gelmeden önce duruma bir an önce akilane çözüm getirilmelidir binlerce yıllık Kadim Devlet aklımız ile beraber.

Mehmet Ömer Ulu

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı
Yazarın Son Yazıları