E=MXC2

Yayınlama: 07.10.2020
Düzenleme: 07.10.2020 14:36
7
A+
A-
1967 Ankara doğumlu, Evli ve Üniversite mezunudur. İşadamı, İktisatçı ve Bilgisayar Yazılım Mühendisi olup Yazılım Şirketi sahibidir. Aikido 5.Dan Kıdemli Antrenörü ve Basketbol Antrenörüdür. Kamu ve Özel Sektörde Yöneticilik yapmıştır. Atabey19 Türk Ocakları Derneği Kurucu Başkan Yardımcısı, Genel Sekreteri görevlerini yürütmektedir.
+ Daha Fazla

  E=MxC2 Albert Einstein’in İzafiyet Teorisi.

  Einstein’ın bize bıraktığı bu teori-tezi ile insanlığın kaderi değişti, Birçok bilimsel alanda hatta askeri alanda bile gelişimin sağlanmasında büyük rol oynamıştır. 

  İzafiyet teorisinin bilimsel detaylarına girmeyeceğim. İzafiyet teorisini incelediğimde, normal beşeri hayatımızda bile gerçekliğini ispat etmiş olan bu tezi, farklı bir bakış açısıyla size aktarıyorum.

  Energy= Mass x Speed of light

  Enerji= Kütle x Işık hızı 

  Enerji = AtaTürk’ün bizlere verdiği Güç-Kaynak-Yaşamsal Güç

  Kütle = Kitle  (aynı çatı altında toplanması gereken insanlar, AtaTürkler)

  Işık Hızı = AtaTürk’ün bizlere vermiş olduğu IŞIK (100 yıldır eksilmeden artarak hızlanıyor)

  Formülize edelim.

  AtaTürk’ün bizlere verdiği Güç = Kitle X AtaTürk’ün Işığı

  Bizde olanlar; AtaTürk’ün bizlere verdiği Güç fazlasıyla bizde var

  AtaTürk’ün Işığı hiç kaybolmadı.

  Tek eksiğimiz KİTLE…

  Bir şeyler yapmanın vakti geldi, geçiyor. Türk İnsanının UYANMASI lazım. Türk Milletinin BİR olması, BİRLİK olması gerekli. Türk Milleti, bu sıraladıklarımı geçmişten bugüne kadar beceremediği için Cumhuriyetimizin geldiği nokta içler acısı.

  Mustafa Kemal AtaTürk’ün emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni ne hale getirdik, ne hale getirdiler. Türk olmayan ve vasıfsız kişilere yönetimimizi bırakmamız bizlerin hatası değil miydi? 

  Küresel güçlerin Sosyal Mühendislerine esir olan vasıfsız insanların idaresinde, herkes tekilleşerek yalnızlaştı. Algılarımızla oynayarak bütün değerlerimizden, ÖZ’ümüzden uzaklaşarak bencilleşerek garip bir hayatın içinde yaşantımızın her karesi yozlaştı. 

  Çok geriye gitmeye gerek yok, bundan 10-20  yıl öncesine bir bakın. Çirkinleşmeyen, bozulmayan ne kalmış hayatımızda. Ekonomi, müzik, sanat, bilim, sanayi, tarım vs. Bunun yanında Aile değerleri, yaşantısı, ilişkiler. Küreselcilerin Sosyal Mühendisliğinin görevlendirdiği vasıfsız idareciler canım Türkiye’mi ne hale getirdiler.

  AtaTürk’ün Türklerini, İstiklal Marşımızda olduğu gibi Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak olan AtaTürk – Atabey Türk Ocakları’nda Tek Çatı altında toplanmaya davet ediyorum. Ne zaman AtaTürk’ün Türkleri KİTLE olarak bir araya geliriz. O zaman AtaTürk’ün bize bıraktığı mirasa layık olmaya başlayabiliriz.

  Yukarıda Einstein’ın izafiyet teorisi formülüzasyonum da bir şeyi eksik bırakmıştım.  E=mc2 formülündeki c2’den (c kare) bahsetmemiştim.

  AtaTürk’ün bizlere verdiği Güç = Kitle X AtaTürk’ün Işığı2 (karesi)

  Atamız bizlere Atalarımızın Işığını madem bize bırakmış, AtaTürk’ün Türklerine düşen görev ATALARIMIZIN IŞIĞINI İKİYE KATLAYARAK YAYMAMIZDIR.

  Nasıl mı Yayacaksınız!…?

  NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE diyerek başlayabilirsiniz…

  Sevgi ve Saygılarımla…

  #TürkO

  Tolga Akyel

  Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı