İŞ’İN ÖZÜ

Yayınlama: 06.02.2024
194
A+
A-
1967 Ankara doğumlu, Evli ve Üniversite mezunudur. İşadamı, İktisatçı ve Bilgisayar Yazılım Mühendisi olup Yazılım Şirketi sahibidir. Aikido 5.Dan Kıdemli Antrenörü ve Basketbol Antrenörüdür. Kamu ve Özel Sektörde Yöneticilik yapmıştır. Atabey19 Türk Ocakları Derneği Kurucu Başkan Yardımcısı, Genel Sekreteri görevlerini yürütmektedir.
+ Daha Fazla

  Ben Cumhuriyet Çocuğuyum.

  Bu gurur bana yeter! Onu korumak için canımı bile seve seve veririm. Bugün halâ bir nebze özgürsem, Cumhuriyet sayesinde…

  Biz yıllardır aynı mevzuları söylemekten, aynı şeyleri tekrarlamaktan bıktık.
  Bakıyoruz. Şimdilerde ben Türküm diyen Türkün ne olduğunu bilmekten aciz. Lafla Türk olunmaz. Olunmamıştır. Olunmayacaktır.

  Diyoruz ki…
  Bu Devleti Ebed Müddet haline sokanlar partileri ideolojileri bilmezler. Sağı,solu,ülkücü türkücü sosyalist kominist faşist…. Bunlardan anlamazlar. Kadim dDevlet bunların hiç birini iplemez.
  Devletleri Kadim Devlet kurar Cemiyetler yönetir. Bunları anlatıyoruz. Kimi diyor ben mafyayım, kimi diyor ben bilmem ne partisini destekliyorum, kimi diyor ben şu partinin lideri için ölürüm, kimi diyor ben davam için canımı veririm. Hiç biriniz bir halt değilsiniz.

  Ne davası ne partisi ne ideolojisi ne saçmalığı bunlar. Siz kimsiniz. Siz kimsiniz ve kime hizmet ediyorsunuz. Kime faydanız var ve ne için hangi amaçla yaşıyorsunuz. Her şey oldunuz. Her bukelamun gibi her şekle girdiniz. Şimdilerde klavye delikanlısı olarak kendi parti ve beş para etmez ideolojilerinizin peşinde koşan zavallı kölelersiniz.

  Türk olan Türk olur.
  Türklük nedir bilen bilir. Türk biat etmez. Türk akılsız olmaz. Türk BİR OLur BİRLİKir OLur.

  Daha Atatürk’ün ne olduğunu bilmiyorsunuz. Atatürk Atası Türk olan demektir. Bilge Kağan dan başlayıp Mustafa Kamal’a kadar tüm Hakanlar halihazırda Atatürk’tür. Alparslan bir Atatürk’tü. Ertuğrul Gazi bir Atatürk’tü. Avrupayı ayaklarının altında ezen Atilla bir Atatürk’tü. Geçmişimizde olan Türk olmanın ne demek olduğunu bilen bütün Hanlar Hakanlar birer Atatürk’tü.

  Artık gözünüzü açın. Bütün dünya devletlerinin uzaktan yakından beka planlarının arasında mutlaka Türkleri Anadoludan atıp yeryüzünü Türklerden temizleme amaçları vardır. Bu her ülkenin ütopyasıdır. Binlerce yıldır Türk Devletlerini binbir zorluklarla kurduran Kadim Devlete karşı hiçmi saygınız yok!!?? Hiçmi bu Devlet için Şehit olan Atalarınıza ve bu Memleket için Türk’lük için canını kanını ve varlığını veren nice vatan evlatlarına zerre saygınız yok.
  Onların sizler gibi evleri arabaları yoktu. Sizindemi yok. Borcunuzmu çok. Kazanır ödersiniz. Ama onlar bu Vatana borçlarını sizin gibi para vererek ödemediler. Canlarıyla kanlarıyla ödediler. Hemde sadece kendi boçlarını değil. Bizim Vatana borçlarımızıda peşinen ödediler. Hiçmi değerleri yok?
  Eğer Türk’üm diyorsan partizanlığı bırak. Bu Vatan için bayrak için bu Memleketin bekası ve payidarlığı için artık gözlerini aç.
  Hiçbir şey olma.
  Türk ol.
  Atatürk ol. En azından Atatürk olmak için mücadele ver.
  Öz ol. Özün ol.
  Partilerle ideolojilerle devşirme davalarla bu ülke düzelmedi düzelmez. Nedeni çok basit. Türkü istemeyenlerin yıllardır bizlere şeker niyetine sundukları onlarca lawrens’lar kol geziyor topraklarımızda. Bizler Öz’ümüze dönmezsek, aslımızı bilmezsek, artık Atatürk Devlet Algoritmasını kabullenerek bu mihvalde yürümeye başlamazsak inanın hiç bir çözüm yolu bu Ülkeyi ve bu Milleti yaşatamaz.

  Kendinize gelin. Partisiz Atatürk olun. İdeolojisiz Atatürk olun.
  Öz Türk olun. Öz be Öz Atalarınız gibi Atası Türk olun. Aksi halde biz Türklere Anadoluyu dar edecekler.
  Aslını bilen Türk iken Atatürk olabilen ve Öz’ünü bulabilenler…
  Esen kalın…

  TOLGA AKYEL

  Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı