Türk Töresi ve Kadınlara Bakış Açısı

Yayınlama: 27.07.2022
83
A+
A-
1967 Ankara doğumlu, Evli ve Üniversite mezunudur. İşadamı, İktisatçı ve Bilgisayar Yazılım Mühendisi olup Yazılım Şirketi sahibidir. Aikido 5.Dan Kıdemli Antrenörü ve Basketbol Antrenörüdür. Kamu ve Özel Sektörde Yöneticilik yapmıştır. Atabey19 Türk Ocakları Derneği Kurucu Başkan Yardımcısı, Genel Sekreteri görevlerini yürütmektedir.
+ Daha Fazla

  Kurtuluş savaşında savaşan dedelerimiz ninelerimiz nasıl bizim ATALARIMIZSA onlara nasıl sevgi ve saygı duyuyorsak, bu topraklarda doğacak çocuklarımıza ve torunlarımızda bizlerin yani Türklüğün yani Atatürklerin gelecek neslidir. Gelecek olan IRKIMIZDIR. Onlarda gelecekte görevlerini tamamladıktan sonra Türklerin Atası olacaklardır yeni nesillerde…

  Mustafa Kemal Atatürk Kıymet verdiğimiz TÜRKLÜĞÜN FİKİR liderlerinden sadece Bir tanesidir ve Türk Tarihinde bize en yakın yaşayan Ata Türk’tür. Yani Türklerin Atalarından bir tanesidir.

  Bizim Fikir liderimiz Kan Hafızamız da Saklıdır. silsile bellidir, Başbuğ METEHAN’dan Başlar, Son Başbuğ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’e kadar geçen sürede ki TÖREMİZ’dir.

  Şayet Bu ülkede TÜRK TÖRESİNE uygun yaşanılmış olsaydı; son 60 yıldır Ülkemizde yaşanılan
  Ne 12 Mart, Ne 12 Eylül, Ne 28 Şubat, ne de 15 Temmuz yaşanmazdı. Yaşansa bile Türklük, Atatürkçülük kazanacaktı.

  Şimdi soruyorum Türk Birliği istemek, Atatürk’ün getirdiği sistemi yani Türk Töresini yaşamayı isteyerek bilimle, inançla Milli bilinç, milli kalkınma, milli birlik, ırk birliğinin nesi kötü ?

  Eski Türklerde, toplumunun hoş karşılamadığı suçlar oldukça ağır bir şekilde cezalandırılmaktaydı. Daha doğrusu bu hususta kanunlar, son derece sert ve tavizsiz idi. Adam öldürmek, barış zamanı kılıç çekmek, zinada bulunmak, hayvan kaçırmak, soygunculuk ve hırsızlık yapmak gibi fiiller kesinlikle yasak idi. Bu suçları işleyenler idam edilir, malları devlet hazinesine alınır ve aile fertlerinin hürriyetleri kısıtlanırdı. Irza tecavüz de ağır suçlardan sayılırdı. Bu da bazen idamı gerektirirdi. Hafif suçlar ise, 10 günü aşmamak üzere hapisle veya bedel ödetmekle cezalandırılırdı…

  Şimdi ise Töre tecavüz edilen kızın öldürülmesi veya tecavüz edenle evlendirilmesi şeklinde… bu mudur adalet??? Bu mudur Türk Töresi… Herşey Arap kültürü yozlaştırılmış, iğrenç hale gelmiş…
  Kız çocukları istemedikleri ile evlendirilmezdi… hatta güreş tutuşurlar erkek kendisini yenemezse evlenmezdi. Savaşta birlikte savaşır, avlanır, tarım yapar… çocuk olunca kısa bir süre evde kalır… sonrasında yine aynı paylaşımlara devam ederlerdi.

  Eski Türk toplumunda iç dayanışma son derece kuvvetli idi. Daha doğrusu toplum “yardımlaşma ve yarışma” içinde yaşıyordu. Bunlardan yardımlaşma, toplumu daima birlik ve dayanışma içinde tutuyordu. Öyle ki, bütün halk, ihtiyaç halinde birbirine yardım eden âdeta bir aile gibiydi. Toplumda, maddeten ve manen zayıf olduğu için ezilen insan hemen hemen yoktu.

  Yarışma ise, toplumun bütünüyle ilerlemesini sağlıyordu. Her ikisi de birleşince ortaya daima canlı, hareketli, dinamik ve güçlü bir toplum çıkmaktaydı.

  Namusu hep kadınlara yüklemiş Türklerin olmayan garip töre. Ama en çok da, erkeğim diyen erkeğe lazımdır namus. Namus sadece cinsellik değildir. Hak yememektir, yalan söylememektir, gücü yeterken güçsüzü ezmemektir, kimsenin namusuna yan gözle bakmamaktır namus. İşte Türkün Töresidir bu…

  MUSTAFA KEMAL’İN TÜRK KADINLARI İLE İLGİLİ SÖZLERİ;

  1- Ey kahraman Türk kadını; sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde yükselmeye layıksın…
  2- Dünyada her şey kadınların eseridir…
  3- Daha emin ve daha doğru olarak yürüyeceğimiz bir yol vardır. Büyük türk kadınını çalışmamıza ortak etmemizdir.
  4- Bizim dinimiz hiçbir zaman kadınların erkeklerden geri kalmasını talep etmemiştir.

  Bu Karanlık günlerde ilerlerken Ata Türkün meşalelerinden, yolundan sakın ayrılmayın… Karanlığın içindeki fısıltılara kötü şeylere takılmayın… Takip edin bizleri elimizi bırakmayın birlikte yürüyelim aydınlık ve güzel günlere..

  Net olun netlik istiyorsanız… Atatürk’ün yoluna girin artık… Atatürkçülük yolu Net görüş netlik sağlar her zaman… Vazgeçmek yok… Bu zamanları iyi değerlendirin ya yol alın, ya da yol da kalın… Seçim sizin… bizden söylemesi

  Değerli Hanlarım ve Beylerim; Diyorum ki Biz Türkler Atatürkçüler, Çalışkanız ve dürüstüz en iyisini yapacağımıza eminim. Çünkü karakterli ve yetenekli insanlara sahibiz. Sevgiyi öğretmeliyiz. Özgürlük ve cesaret kıstasımız olmalı. Bugünden itibaren artık milat olarak görün ve ATATÜRK olun. Bu sadece benim değil hepimizin işi olmalı. Öğrenmelisiniz, gelişmelisiniz.

  Daha Atatürk’ün ne olduğunu bilmiyorsunuz!!.. Atatürk, Atası Türk olan demektir. Bilge kağan dan başlayıp Mustafa Kamal’a kadar tüm hakanlar halihazırda Atatürk’tür. Alparslan bir Atatürk’tü. Ertuğrul Gazi bir Atatürk’tü. Avrupa’yı ayaklarının altında ezen Atilla bir Atatürk’tü. Geçmişimizde olan Türk olmanın ne demek olduğunu bilen bütün hanlar hakanlar birer Atatürk’tü.

  ATABEY TÜRK OCAKLARI Olarak Amacımız, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Yönetim Sistemini , Türk Milletinin Yaşam Kültürünü ATATÜRK gibi , ATA TÜRK ‘e, Doğaya, Akla, Bilime ve mevcut Hukuka göre yeniden tesis etmektir.

  Mete Han’dan Uluğ Başbuğ Gazi Mustafa Kamal Atatürk’e Türk Soyundan geliyoruz. Başbuğ Gazi Mustafa Kamal Atatürk’ün izinde, TÜRKÜN TÖRESİ ile

  NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE

  #TürkO

  Tolga Akyel

  Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı