SON DAKİKA

Devletimiz Birleşmiş Milletlerde

Bu haber 20 Eylül 2021 - 0:47 'de eklendi.
Abone ol

19 Eylülde Birleşmiş Milletlerin genel kurul toplantısı için ABD’ye giden Syn. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler Dönem Sekreterliğini yapan Syn. Volkan Bozkır’ın makamını Syn. Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na devrederek Birleşmiş Milletlere Türk Damgasını Basmışlardır. Syn. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD Başkanı Syn. Biden ile birebir bir görüşme yapıp yapmayacağı halen mulakta konuyu takip ediyoruz. Yine aynı tarihlere yakın Lozan Antlaşmasına göre İstanbul Fatih Kaymakamına bağlı olan Fener Rum Patrikanesinin sözde Ekümenik Patriği Bartholemeos’un 23 Eylülde ABD Başkanı Syn. Biden ile görüşme yapacağını biliyoruz..!

ABD Başkanı Syn. Biden bir çok Devler başkanı ve Fatih Kaymakamına bağlı Bartholomeos ile görüşecekken Syn Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile neden bir görüşme bilgisi şu ana kadar gündeme gelmedi büyük soru işaret..? Syn Cumhurbaşkanı Birleşmiş Milletler için gitmiş olduğu bu seyahat için Syn. Biden ile görüşmek zorunda mıdır, değil midir aslında buda çok mühim değil gibi. Geçtiğimiz ay Afganistan’dan apar topar çıkan ahım şahım dünya devletlerinin ,Taliban’dan kaçarcasına yaptıklarını hep beraber Tv’lerde canlı yayınlarda seyrettik. Ayağında terlikle, altında bisiklet, motosiklet ile ellerinde ne silahı olduğu belli olmayan keleş tipi silahlar ile koca Afganistan’ı bir mermi daha atamadan teslim alan Taliban dünya devletlerini o bölgede tabiri caiz ise dize getirmişken, biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak her daim başımız dik bir şekilde Afganistan’da da başka yerlerde de mevcudumuzu koruyup kolladık gerisini diğerleri düşünsün.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Milleti olarak dosta güven, düşmana korku salmışızdır bizler ile dostane bir şekilde görüşmek isteyen diplomasiyi ön planda tutana her daim kapımız açıktır. Tarih bizleri bulunmuş olduğumuz seviyeye öyle beleş bedavadan getirmemiş, bulunduğumuz yerin kadrini de kıymetini de çok iyi biliriz bizler ile beraber olanlara da kendimiz gibi kıymet verir sahipleniriz.

Mehmet Ömer Ulu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Mehmet Ömer Ulu[email protected]

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!