Değişen Dünyada “Alarm Çanları Çalıyor”

Yayınlama: 08.05.2022
Düzenleme: 07.05.2022 23:52
34
A+
A-

2000 yılında 1000 senelik girdiğimiz yeni Milenyum dünya tarihini değiştirecek bir çok olayı içinde barındırarak devam etmektedir. Tarihe iz bırakan Salgın Hastalık Covid19  tüm dünyayı kasıp kavurmuş, aynı anda dünya insanlığının ortak kaderi olup 2 sene boyunca İnsanlığı evlerine kapatmış hapsetmiştir. Salgın hastalık 2020 Mart ayında kapımıza gelmeden  başlamadan 3 ay önce Küresel bir krizin olacağını, tüm ayak seslerini Ekonomik veriler ile anlamıştık.

Küresel bir krizin olacağını Altın-Gümüş rasyosu verileri tarih boyunca tüm dünyayı toplu bir şekilde etkileyecek çok ciddi konuların “Başat Verisidir”. 2020 yılı Ocak ayında bu rasyonun birden ayranı kabarmış 80 seviyelerine çıkmış ve ardından 3 ay sonra Pandeminin başlangıcı Mart ayında ise Rasyo 120 seviyelerine çıkıp tepe seviyesinde pic yapmıştır. Dünya kapanışın ardından 2 sene geçirmiş ve Altın-Gümüş Rasyosu olumlu giden hava ile 120 seviyelerinde aşağıya doğru dönüş başlatmış ve 60 seviyelerine kadar geri dönmüştür lakin bu hafta başına kadar..!

Bu hafta ne olduysa Küresel tüm olayların seyri ile Altın-Gümüş Rasyosu birden 2020 Ocak başındaki 82 seviyelerine birden çıkış yapmıştır. Bu dikey çıkış bu hız ile devam eder ise belli ki Küresel anlamda Pandemide yaşadığımız gibi yeni bir “Kriz Geliyor” önlemlerinizi geç olmadan şimdiden alın diyor açık saçık..! Ukrayna ile Rusya yaklaşık 2 aylık savaş dönemi 3. Ayına girerken küresel anlamda 2020 de başlayan pandemideki gibi bir krizin tüm dünyadaki devletleri ve milletleri ilgilendiren küresel bir savaşa dönüşür mü herkesin sorduğu bir soru işareti..?

Mayıs ayı 9’unda Rusların Zafer güne ve bu güne Ruslar daha önce olmadığı kadar özen göstererek hazırlanıyor. Birde Ruslar Zafer günlerinde tüm dünyayı şoke edecek bir olayı daha gerçekleştirecekmiş oda;500 kişilik Esir alınan Asker grubu da bu geçiş töreninde yürüteceklermiş nasıl olacaksa, tarihte görülmüş iş değil eğer bu olay gerçekleşirse bir çok Devleti çok sinirlendirecektir..?Altın-Gümüş Rasyosunun Pandemi öncesi kriz gibi ayranının tekrar kabarması ,Küresel bir Ekonomik-Kıtlık Krizi ve topyekün 3. Dünya savaşına götürebilecek işaretleri bizlere gösteriyor Alarm Seviyesini Kırmızıya çıkartmak için beklemenin bir anlamı yok, bir an önce önlemlerini 360 derece şekli ile alınmalıdır… Makalede bahsi geçen tüm yazı Yatırım Tavsiyesi Değildir.
 
Mehmet Ömer Ulu

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı
Yazarın Son Yazıları