SON DAKİKA

Cumaya Özel

Bu haber 16 Eylül 2021 - 0:35 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Ya Rabbi bilirim ki şöhret heybeti kıran afettir. Benlik hikmeti yıkan felakettir. Sana senin ismi şerifin ile geldim. Biz aciz ve çaresiz, sen ise Mülkün sahibisin. Biz fakir ve güçsüz sen Alemlerin Rabbisin. Senden başka sığınılacak kapı yoktur, İnayetine sığındım. Senden başka çare yoktur Hidayetine sığındım. Senden başka şifa veren yoktur, Şafi ismine sığındım. Ya Rabbi lütfuna geldim sen bizi eli boş gönderme Ya Rabbim. Bizim dinimizin temel taşı sevgidir..! Ulema, Alimler yanında dilini, Evliya huzurunda kalbini,
Sofrada elini, Misafirlikte ise gözünü koru demiştir Ecdadımız Lakin Anlayana..! Şair derki; Pir-i ışka eyledim bab-ı Hakıkatten su’âl, Dedi ne sa’il bilir ol sırrı ne ka’il bilir.
“Arştan ineni Esbabı nüzülleri ile birlikte, Fahri kainattan geleni Sebep ve Hikmetleri ile birlikte, Edileyi Şeriyeyi çiçek, yaprak ve kökeni ile birlikte, Fatiha gibi bilen birde tepesinden tırnağına Aşk ve İhlas dolu nefsine mağlubiyet ile, Şeytani arzularına uyarak değil İslam’ın içindeki büyük Esrarı İhata ile ,Ümmeti Muhammedin Saadeti için ayakta olan ilim insanı insanları ile olacaktır ve bizlerde bu ilimleri öğrenip Atalardan öğüt olan “Hayatta En Hakiki Mürşid İlimdir Fendir” Felsefesine riayet edeceğiz. Kimileri bu ilmi Mektepli, kimileri de Alaylı olacaktır lakin ilim ile alakalı tüm çalışmalar İnsanlığın Kainatın faydasına ise mertebesine bakılmaz her daim Onure edilip alkışlanır.
Bitmek tükenmek bilmez güzelin vasfı, Denizler Mürekkep, Ağaçlar Kalem Olsa. Hz Ademden Sabahı Haşre kadar bütün İnsan evladı katip olsa ve durmadan zamanlar bitecek şekilde yazsalar Kuran-ı Kerim’in bu güzelin manası ve Hakkaiyeti bitmeyecektir ve biz Kuranın ilmi ile Terbiyelenip, Mertebemizi yükselteceğiz..! Allah’ım Vatanımızı, Milletimizi, Devletimizi, Mehmetçiğimizi, Polisimizi her türlü Kazalardan, Belalardan, Cezalardan, Musibetlerden sen bizleri koru ve muhafaza et..!

Mehmet Ömer Ulu

YAZARA AİT DĞER YAZILAR

Mehmet Ömer Ulu[email protected]

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!