Çankaya’dan Mesaj

Yayınlama: 14.10.2021
9
A+
A-

Devletimiz uzun zamandır Külliyeden yönetilirken dün Ankara’da Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Çankaya Köşkü’nde, Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcı ile toplantı yapması tüm gündemdeki konuların önüne geçmiş durumda. Çankaya Köşkünde uzun zaman sonra yapılan bu görüşme Çankaya Köşkünün “Kırmızı Kitap” ile Devletimiz Yönetim Merkezine tekrar geri dönüş mesajı olarak yansıtılmasının ilk emaresi olabilir. Son dönemde başta muhalefetteki siyasi partilerin görüşü olan Parlamenter sisteme geri dönüş ve Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık sistemi süreci Çankaya’da yapılan bu toplantı ile sürecin bu yönde geriye dönüşün işaretimi olacağını hep beraber önümüzdeki günlerde göreceğiz!

Merkez Bankası Başkanı en son 1 Puancık faiz indiriminde 19’dan 18’e düşürüp piyasalara olumsuz yansıyan ve ülkede bir anda yaptığı bu gereksiz hamle ile insanların tepkisini çekmiş ve bu faiz indirimi attığı taş ürkütmek istedi kuşa bile değmeden tüm Döviz ve Emtianın ateşini de harlatmıştı. Döviz, Faiz, Enflasyon sarmalında zor günler geçiren Milletimiz birde bu hamle ile Kara kışa girmeden bu durumun sonucunu ilerde daha da büyük sıkıntılar ile çekecek görünmektedir eğer acil Ekonomik önlemler alınmaz ise başta Suriye’ye yapılacak bir askeri operasyon arifesinde.

Başta Muhalefet Siyasi partilerin erken seçime gitmeyi dillendirdiği bir dönemde Merkez Bankasın Başkanının yaptığı hamlelerin piyasalar için hiç iyi olmadığını vatandaş kadar mevcut iktidarda olan Ak Parti tarafından da görülmüş olsa gerek ki söz konusu toplantı ÇANKAYA’dan yapılarak “Kadim Devlet” aklı ile devam etmiştir. Dün  gerçekten ilginç gündemi olan bir gündü çünkü akşam üzeri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetindeki Başbakan Ersan Saner hükümeti İstifa etti.

Tüm dünyanın gözü Akdeniz’de bölgede iken KKTC’de böyle bir durumun meydana gelmesi adada ciddi siyasi sıkıntıların olduğu aşikardır. En kısa zamanda yapılacak yeni seçim ile siyasi istikrarın KKTC’de sağlanması elzemdir. Geçtiğimiz günlerde ülkemizde Rus Ajanların yakalanmasından sonra şimdide İran Ajanlarının yakalanması kafamızda ilginç sorular sormamıza sebebiyet verdi. Uluslar arası Ajan trafiğinde ülkemiz yol geçen hanına dönmemesi için gecesi gündüzü birbirine karışmış Kahraman Devlet Görevlilerimizin Milli İstihbarat Teşkilatı, Kahraman Polisimizin, Kahraman Mehmetçiğimizin Allah her daim yar ve yardımcısı olsun hepsinin başarılarının daim olmasını diliyoruz tüm Türk Milleti Olarak.

Mehmet Ömer Ulu

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı
Yazarın Son Yazıları