SON DAKİKA

Ayranı Kabaranlar

Bu haber 23 Eylül 2021 - 0:54 'de eklendi.
Abone ol

Ayranı kabaran Yunanlılar Mavi Vatan sınırlarımızdan biri olan Ege Denizinde yine Gemilerimizden ORUÇ REİS’e Navtex ilan etti. Devletimizin zirvesi ABD New York’ta yeni gururumuz olan Türk Evini açtıktan sonra Birleşmiş Milletlerdeki yoğun çalışmaları devam ederken Yunanın bu hareketi kıskançlıktan başka hiç bir şey olamaz diye düşünmeye itmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Milleti ile ABD’ye tabiri caiz ise çıkartma yaparken, Yunandan ikinci bir hamle daha geldi oda Geçmişte Babası bize sığınmış olan mevcut Yunanistan Başbakanı Syn. Kiriakos Miçotakis’in İstanbul’dan bir konuğu vardı İstanbul Belediye Başkanı Syn. Ekrem İmamoğlu..!

Son günlerde ülkemizde tartışma konularının At başı olarak önde giden  Cumhurbaşkanlığı erken seçim konuları gündemdeyken Syn. Ekrem İmamoğlu’nun Yunanistan seyahatini ilgi ile takip ediyoruz. Ülkemizin gözbebeği şehri İstanbul’dan seçilmiş belediye başkanının, komşu devlet olan Yunanistan’ı ziyaret edip protokol ile Başbakan Syn. Miçotakis tarafından karşılanması elbette gurur verici, diğer taraftan aynı Yunanistan’ın Ege denizinde gemilerimize karşı hasmane tutum sergileyip Navtex ilan etmesi soru işareti? Yunanistan ile ABD’nin yaptığı ikili anlaşmalar sonrasında Batı Trakya’daki Dedeağaç (Evros) ile Girit Adası’ndaki Sou’da kampına asker ve silah yığmaya devam eden ABD’nin bölgeye iyice yerleşmeye başlamasının ardından Yunanistan hükümet bakanlarının sıklıkla ortamı gerecek açıklamalar yapmaya başlaması dikkat çekti. Daha yeni Yunanistan Devlet Bakanı Georgios Gerapetritis, Yunan televizyonuna yaptığı açıklamada Türkiye ile olası bir çatışma ihtimaline karşı Yunanistan’ın hiç olmadığı kadar hazırlıklı olduğunu söyledi, bak sen bak sen neler neler demiş…Fransız Lemond Gazetesi ise Avrupa Birliğini tehdit eden ülke listesi oluşturmuş ve bu gazeteye göre de Türkiye, Rusya ve Çin gibi tehdit ülke statüsüne konulmuş.

ABD’de ülkemiz Birleşmiş Milletlerde Temsil ederken eş zamanda ABD’nin sınır muhafızları At üzerinde ellerinde kementler ile Haiti’den gelen göçmenlerin kementleyerek sanki kırbaçlar gibi, geçmeye çalıştıkları nehirden geri itmelerini ekranlarda ağzımız açık bir şekilde izliyoruz. Görüntüler 19 Y.Y. dan kalma yöntemleri andıran bu davranış modern toplum diye tabir edilen 21 Y.Y Uzay ve Teknoloji Çağı devleti görünümünde olan ABD’ye hiç ama hiç yakışmadı, göçmen yönetimi ile ilgili tecrübeleri yoksa ABD’de temasları olan Devletimizin Zirvesinden toplantı talep edip biraz ders alabilirler.

Mehmet Ömer Ulu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Mehmet Ömer Ulu[email protected]

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!