SON DAKİKA

Avrupa Ordusu

Bu haber 07 Ekim 2021 - 17:56 'de eklendi.
Abone ol

Fransa ve Yunanistan arasında imzalanan Savunma Yasası antlaşma hususları sınırdaşımız olan antlaşmanın taraf ülkesi Yunanistan’ı karıştıracak gibi. Yunan nüfusunun nerdeyse yarısı olan Karaman’lar ülkedeki bu kadar yabancı ülkelere teslimiyet antlaşmalarına başta ABD ve AB üyelerine karşı ve haklı olarak seslerini yükseltmeye başladı. Her türlü teknolojik imkanı olan Havada, Karada, Denizde savaş araçları olup birde bu kadar ağır silah ve mühimmatlı yabancı askeri ülkesine sokan Yunanistan, ülkesinde konuşlanmış bu kadar devleti zamanı gelince acaba nasıl gönderecek çok merak ediyorum! Başta Almanya olmak üzere Avrupa Ordusu kurmak isteyen Avrupa Birliği böyle bir dönemde bu kadar olay ve sıkıntı varken bu orduyu nasıl kuracak acaba..?

Avrupa’daki bir çok ülke NATO üyesiyken bazı Avrupa üyeleri tatrfından teklif edilen ve fikir olarak ortaya çıkmış olan Avrupa Ordusu çok efektif ve etkili olur mu birde bu şekilde düşünmek lazım.  Balkanlarda yaşanan ciddi hareketlilik ile beraber dünya ekonomisinde de büyük sıkıntılar var. Avrupa’da bu yaz etkili olan yağışlar tüm Avrupa’yı derinden etkilemiş sel ve doğal felaketler tüm Avrupa’nın 2021 yılı tarım hasadını yok edecek seviyeye getirmiştir. Avrupa’da tarım ile ilgili hasat yapılamamış ve tedarik zincirlerinde ciddi sıkıntı göstermeye başlamıştır daha karakış gelmeden.

Avrupa’ya sınır olan ada devleti İngiltere’de ise son 2 haftada yaşanan tedarik zincirinin kırılması ve ürünlere erişim ile ilgili yaşanan başta Benzin v.b diğer tüm ürünlerde baş göstermiştir. Şimdi önlem alınmaz ise Avrupa’da ve ülkemizde bu durum ciddi sıkıntı yaşatabilir sonuçları ekonomik ve enflasyon olarak ağır olabilir. Döviz ,Enflasyon ve Faiz sarmalında ağır imtihanlar veren ülkemiz ve milletimiz yaşanan tüm olumsuzluklara karşı dayanmaya ve mücadele etmeye devam ediyor. Enerji maliyetlerinin ve tarımsal,  hayvansal tüm ürünlerin katlayarak  pahalandığı böyle bir dönemde yaşamak hepimiz için gerçekten çok zor. Dünyada ve ülkenizde bunca sıkıntı ve sorun varken ülkemizdeki siyasilerin erken bir seçime giderek değişim istemeleri iyimi olur kötümü olur sonuçlarını zaman gösterecek.

Mehmet Ömer Ulu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Mehmet Ömer Ulu[email protected]

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!