SON DAKİKA

Atatürk’ün Ankara’ya Gelişi

Bu haber 26 Aralık 2021 - 0:03 'de eklendi.
Abone ol

Ulu Önderimiz Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk bundan 102 yıl önce 27 Aralık 1919 da kuracağı Cumhuriyetin başkenti olacak olan Ankara’ya geldi. 

Yaşadığı sürece düşman onu hiçbir alanda yenemedi. Çünkü o Tanrının seçilmişiydi. Çünkü o Türkün atalarının; Oğuz Kaan’ın kanını taşıyordu.

Düşman boş durmadı. Atatürk’ü öldürmek, kurduğu Türk Cumhuriyetini parçalamak ve yok etmek için içerden ve dışardan her türlü hainliği, her türlü kahpeliği denedi.

Ve başardı da.

Ulu Önderimiz Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hastalığını fırsat bilip, yanlış tedavi yöntemi ve fazla doz ilaçlar ile onun hayata gözlerini erken yummasına neden oldular. 10 Kasım 1938 de Atatürk’ümüz hayata gözlerini yumdu. Anadolu ağlıyordu. Türkler ağlıyordu. Düşmansa, 11 Kasım 1938 itibarıyla kahpeliğinin kutlamasını; sinsice gülerek, Türkiye Cumhuriyetini ve Türkleri yok etme planlarını devreye sokarak yapıyordu.

Atatürk, Ankara  da toprağa girerken sevinen düşman, tüm hesaplarını tüm planlarını yapmış, uygulamaya koyulmuştu. Düşmana göre plan kusursuz işliyordu. Devletin bütün kaleleri zaptedilmiş, yönetenler gaflet ve delalet içinde, halk bitap düşmüştü. Ancak, düşman bir tek şeyi akıl edememişti.

Atatürk bir tohumdu. 

O Ankara da toprağa girdikten sonra, Ankara’dan, Trabzon’dan, Tunceli’den, Çorum’dan, İstanbul’dan, İzmir’den, Antalya’dan.. kısaca Anadolu’nun her yerinden Ata Türkler yeşerdi. 

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Türk için tanrının seçtiği Atatürk 19 kişi olarak Samsun’a çıkıp, Türkiye Cumhuriyetinin temelini attı ve kurduğu Cumhuriyeti 100 yıl sonra asırlık Türk Devleti yapmak için, kendisi gibi seçilmiş olan Atabey Hüseyin Hakkı Kahveci’ye görevini devretti.

Şimdi Anka Ra’dan güneş doğuyor. Atabey ile birlikte 1900 Ata Türk Anadolu’ya dağıldı. Asil kanından aldığı kudret ile Atatürk Atabey19 Türk Ocakları;  sağcı, solcu, alevi, sunni ayrımı yapmadan milli birlik halinde Kuvai Türk olarak, asırlık Türk devletinin temelini atıyor.

Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 102.yılı kutlu olsun.

 NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Saygılarımla

Ercan Çamalan

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Ercan Çamalan[email protected]
01.07.1966 yılında Çorum’un Sungurlu ilçesine bağlı Yazır köyünde doğdum. (İlçemiz şu an Boğazkale oldu.) *İlk okulu Ankara Mimar Sınan İlkokulu’nda; orta okul ve liseyi Ankara Tuzluçayır Lisesi’nde tamamladım. *1985 yılında Ankara Üniversitesi Çankırı Meslek Yüksek Okulu Elektrik Bölümü’nden mezun oldum. *1986 yılında Ankara PTT de Elektrik Teknikeri olarak işe başladım. Sonrasında , Türk Telekom’un PTT’den ayrılmasıyla iş hayatıma Türk Telekom da devam ettim. *İş hayatımın 8. yılında tekrar Üniversite sınavına girerek, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Maden Mühendisliği’ni kazandım ve tayinimi Kütahya İl Telekom Müdürlüğü’ne aldırarak, gündüz iş hayatıma devam ederken, akşam ikinci öğretim olarak üniversite öğrenimime devam ettim. Maden Mühendisliği 2. Sınıf sonunda genel not ortalamamın çok yüksek olması sebebiyle aynı okulda Elektrik Elektronik Mühendisliği’ne yatay geçiş hakkı kazanarak, bir alt sınıftan başlamak kaydıyla öğrenimime Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde devam ettim. *1999 yılında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olarak aynı iş yerinde görevime Elektrik Elektronik Mühendisi olarak devam ettim. *2002 yılında Türk Telekom İzmir Bölge Müdürlüğü’nün talebi üzerine İzmir'e tayin olup burada görevime devam ederken yine Türk Telekom Genel Müdürlüğü’nün talebi üzerine 2005 yılında Ankara da Türk Telekom Genel Müdürlüğü İnşaat Emlak Daire Başkanlığı’nda görevime devam ettim. Türk Telekom’un aynı yıl özelleşmesi sonucu kurumda uygulanmaya başlayan çalışma sistemi ve cemaat ağırlıklı kişilerin kuruma doldurulmasının verdiği rahatsızlık sonucu 2007 yılında kendi isteğimle kurumdan istifa ettim. *2007 ile 2010 yılları arası kendi ofisimde müteahhitlik 2010 yılından sonra da yine kendi iş yerimde Kozmetik sektörüne girerek hala aynı sektörde iş hayatıma devam etmekteyim. *İş hayatı dışında vatan sevgim sayesinde buluştuğum ve onur duyarak görev aldığım, Atatürk Atabey19 Türk Ocakları Ankara İl Başkanlığı’nda Genel Sekreter olarak çalışmalarıma devam etmekteyim. *Evliyim 3 kız ve 1 erkek olmak üzere 4 çocuk babasıyım.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR