SON DAKİKA

3 Kardeş 2021

Bu haber 15 Eylül 2021 - 0:00 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan “3 Kardeş 2021” ortak tatbikatında atış talimleri yapıldı. Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan özel kuvvetlerinin Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirdiği ortak askeri tatbikatta atış talimleri yapıldı. Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, “Üç Kardeş 2021” ismi verilen tatbikatta özel kuvvetlerin ateşli silah ve bomba atarlarla atışlar başarı ile gerçekleştirdiği bildirildi. 3 Kardeş 2021 Tatbikatı devam ederken aynı tarihlerde de Rusya ve Belarus’ta 200 bin asker ile tatbikat yapıyor, hatta dünkü haberlerde kendi şehrinde halkına haber vermeden Letonya sokaklarında ateşli tatbikat yaptı.

Dünyada 2020 Pandemi süreci başladıktan sonra bölgesel güçler ortak tatbikat yapma konularına hız verdi hatta geçtiğimiz yıl ABD ordusu kendi ülkesinden binlerce kilometre ötede Yunanistan ile Batı Trakya’da Türk nüfusun yoğun yaşadığı Yunan bölgesinde sokaklarda tatbikat yapmış bu durumu şiddetle kınamıştık. Yapılan tatbikatlar sokaklarda yapılınca bu nasıl bir durum neler oluyor acaba diye sormadan geçemiyoruz olayların ve durumun vahametinden..? Ağustos’ta Taliban’ın Afganistan’ın yönetimine geçmesinden sonra bölgede olaylar ilginçleşmeye başladı ve bizlerin dikkatinden kaçmıyor. Rusya, Belarus ile Letonya kendi tatbikatını yaparken bölgedeki diğer ülkeler durumu seyrederken nedense Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan’ın katılımı ile gerçekleşen 3 Kardeş 2021 Tatbikatından İran’ın rahatsız olduğu haberleri de ajanslara düşmeye başladı..!

Aslında bizim yaptığımız bu tatbikattan eğer İran rahatsız olduysa masanın görünmeyen yüzünde kesin rahatsız olan başka bir devlette daha vardır beraber hareket eden o da Çin’dir. Çin son 20 Yıldır eski adı ile ‘İPEK YOLU’nu tekrar canlandırıyor.  Bir Kuşak Bir Yol Projesi ile ve bu Yolun ana sahası Deniz değil Kara Alanları yani taşımacılık Gemi ile değil Tren ve Araçlar ile olacak. İşte işin tam bam teli burada Türkiye tüm Dünya Ticaretinin bu yeni 1000 yıllık Milenyum döneminde Denizlerin önemi bitip, İPEK YOLU kuşağının tam ama tam Merkezindeki Tek Ülkedir ve bağlantı yol kesişimi olan hem de doğal olan deniz akışını tutan her iki boğaza da biz sahibiz.

Dünya Ticaretinin bu yeni 1000 yıllık döngüsünde Trilyonlarca Dolar yatırım yapan ülkeler bir düşünün bizi bu Ticarete Ortak olarak isterler mi asıl soru bu? İstemiyorlar bizi bu oyunda istemiyorlar ve ellerinden geleni artlarına koymayıp bizi Vatan Coğrafyamızdan Atmak için her türlü oyun oynamaya devam edeceklerdir. Çevremizde gelişen tüm olayların Gelişmiş Devletler diye tabir ettiğimiz ülkelerin yıllardır bize Köpek Balığı misali etrafımızda saldırmak için tur atmaları hep bizim zayıf bir anımızı kolladıkları ve beklemeleri bundandır, lakin bizde yaptığımız her doğru hamle ile Dostumuza Güven, Düşmanımıza Kosku salmaya devam edeceğiz Kardeş Devletlerimiz ile beraber..!

Mehmet Ömer Ulu

YAZARA AİT DĞER YAZILAR

Mehmet Ömer Ulu[email protected]

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!