SON DAKİKA

2 Devlet Tek Millet

Bu haber 27 Eylül 2021 - 0:30 'de eklendi. Son Güncelleme27 Eylül 2021 - 01:09
Abone ol

Bu gün Azerbaycan Ordusunun 2. Dağlık Karabağ Savaşını kazanması ve bölgeyi özgürleştirmenin 1. Yıl dönemini kutluyor. İki Devlet Tek Millet dediğimiz Kardeşimiz Azerbaycan’ı bizlerde her daim Devlet ve Millet olarak Azerbaycan’ın Karabağ’ın Kurtuluş Savaşına ve Özgürleşmesini Kutluyoruz. Dostumuzda, düşmanımızda bu savaşta Türkün gücünü ve kabiliyetini görmüş oldu, dosta güven verdik düşmana da korku saldık.

Devlet ve Millet olarak birlik beraberlik içinde olduğumuz anda neler yapabileceğimizin sınırı yok yeter ki birlik ve düzenimiz sağlam olsun. Tarih boyunca biz Türkler bu ruhumuzu korumuş bu günlere Atalarımızın feraseti sayesinde gelebilmişiz hepsini rahmet ile yad ediyoruz. Türkiye’mizin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin beraber ortak Akdeniz’de yapmış olduğu Akdeniz Fırtınası Tatbikatı başarı ile bitmiş yakın tarihte Ayranı kabaran Yunanistan ve Suriye gibi sınır hattımızda Komşuymuş gibi davrananlara iyi bir seyreti olmuştur. Türk’ün daima hazır olduğu ile ilgili. NATO’da müttefikmiş gibi gözüken ABD hem Yunanistan’a hem de Suriye’ye milyonlarca dolarlık silah ve mühimmat yardımına devam ederken hem de. Daha öncede ne yardımlar gördük Türk’e kafa tutanların hepsi de daha donlarını bile toparlamadan cephe gerilerinden arkalarına bile bakmadan altlarına mıça mıça kaçarken..!

Hepimizin bildiği Askerde ve Sivilde söylediğimiz “Korku Nedir Bilmeyiz” Komando Marşını Türk Milletinin Anaları bebeleri daha karnındayken bu marşı bebelerine ezberletirler bilmeyenlere duyurulur anlamaları için. Lakin her daim hem biz Devlet olarak hem de Azeri Kardeşlerimiz böyle milli günlerde ve bayramlarda çok dikkatli taakkuzda olmamız gerek. Devlet birimlerimizin her kademesi ile Mutluluğumuza sinsi düşmanlar engel olmak isteyebilirler hainlikleri ile. Ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Onuncu yıl Nutkundaki ilk sözünü unutmayalım, unutturmayalım Ne diyor başlarken “KORKMA” Frekansımızı her daim bu kelime ile yükseltelim gerisi zaten kendiliğinden geliyor. Hafta sonu Benzin ve Yiyecek konusunda zorluklar yaşayan İngiltere’ye olanlar Avrupa’ya yada dünyanın başka ülkelerine sirayet edecek mi birde Avrupa’nın kalbi Almanya’da pazar günü yapılan seçim çok ama çok önemli meseleleri an be an takip edip analiz etmemiz gerekmektedir..!

Mehmet Ömer Ulu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Mehmet Ömer Ulu[email protected]

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!