SON DAKİKA

19 Eylüle Doğru

Bu haber 17 Eylül 2021 - 0:17 'de eklendi.
Abone ol

Türk dil kurumunun sözlüğünde “Rus” kime denir diye incelediğimizde karşımıza Moskof Gavuru çıkmaktadır. Yani Moskof Gavuruna dilimizde “Rus” denir. Bu Moskof gavurlarının dünyamızdaki dinleri Hristiyanlık ve bunun mezheplerinden olan Ortodosluk’u temsil etmektedirler. Moskof gavuru tüm dünyada Ortodostluğun hamileri olduklarını ve bunu da Rus patrikhaneleri ile desteklerler. Lakin bunların haricinde Ortodostluğun dünyada 2 patrikhanesi daha var biri Yunanistan’daki bir diğeride İstanbul’daki Fener Rum Patrikhanesidir.

Geçtiğimiz yıldan Ukrayna patrikhanesi, İstanbul’daki Fener Patrikanesine biyad edince Ukrayna’daki milyonlarca Ortodoks Fener Rum Patrikanesine bağlandı. İşte bu mesele ceyran ettiğinde moskof gavuru(Ruslar) neye uğradıklarını şaşırmışlardı ardından da Ruslar, Ukrayna’yı işgal etmek için her türlü oyunu oynamışlar savaş ramak kala önlenmişti. Suriye’de son günlerde Rusların ayranı yine kabardı ve ilginç olaylara gebe işler dönmeye başladı bölgede özellikle Syn .Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ayın 19’unda ABD’yi ziyareti öncesi..? Bizim için önem derecesi çok yüksek olan Syn. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Biden buluşmasını, Rusların Başkanı Vladimir Putin coronadan karantinada olduğundan dolayı her halde evinden izleyecektir..! Rusların 200 bin kişi ile yaptıkları tatbikatta bu döneme denk gelmesi hiç de şaşırtıcı değil gelişmeleri dikkatle takip ediyoruz.

Dünyada Büyük İskender’i bilmeyen yoktur, Büyük İskender öldükten sonra adına atfedilen 3 tane bölgede şehir yapıldı.Biri bugünkü Mısırda İskenderiye diğeri Edirne’nin, yunan sınırı tarafında bulunan İskeçe bölgesi (Batı Trakya) diğeri de Hatay bölgemizdeki İskenderun. Şimdi haritanın üzerinde bu bölgeleri bulup üzerinden dikey çizgi çekip cetvel ile üçgen çizelim işte tam bu bölge ve çevresindeki ve çeperinde 360 derecelik çember ve üst çemberleri çeperi biz Türk Milletinin altın oranıdır. Bu altın oran dünya döndükçe ,biz Türk Milletinin her daim canından öte koruması ve sahip çıkması gereken yerdir..!Bu bölge çevresinde gelişen en büyüğünden, en küçüğüne her mesele bizim varlığımızın devamı için derinden etkiler. Bu meselelerin hiç biri çocuk oyuncağı değildir bu saatten sonra bu işlerin geri dönüşü bizler açısından olumsuz olur ise Allah muhafaza büyük kayıplar ile sonuç verir, Sarı Öküz hikayesine döner..!

Mehmet Ömer Ulu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Mehmet Ömer Ulu[email protected]

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!