SON DAKİKA

Yeni Yıl

Bu haber 31 Aralık 2021 - 20:57 'de eklendi.
Abone ol

2021′ e  Güle güle dediğimiz şu günlerde,2021 yılında düşünüp, hedefleyip yapamadığımız, hep bir bahane bulduğumuz düşüncelerimizi , 2022′ de gerçekleştirmek için ;umutsuz olmamamız gerekir. Bir gün  gelir gül de açar, bülbül de öter. Yeter ki bahanelerin arkasına sığınmayalım. Bahane kıl gibidir, herkeste bulunur ama çare akıl gibidir az kişide bulunur. Çare bulan, çare arayan bireyler olmamız gerekli . Öğrencilerimizin çağdaş medeniyet seviyesine ulaştırılması için; Türkiye’mizin çağdaş, lâik ve demokratik eğitim almış Atatürk öğretmenlerine, ihtiyacı var. İçimizde şeytan yok ,içimizde acizlik var , tembellik var. İradesizlik, bilgisizlik ve bunların hepsinden daha da korkunç bir şey , gerçekleri görmekten kaçma eğilimi var. Üzerimize ölü toprağı serpilmiş gibi. Bunlardan kurtulup, titreyip kendimize dönmemiz gerekli. Kendi yolumuzu kendimiz çizip , gideceğimiz hedeflediğimiz yolu başkalarına çizdirmememiz  lazım.

Bizler Atatürk’ün öğretmenleri her zaman ve her yerde göğsümüz dik başımız ileride son nefesimize kadar, çağdaş, lâik ve demokratik eğitim için mücadele vermemiz gerekiyor. Öyle iki tur koşmakla Türkiye’ de , eğitim ve öğretim istediğimiz seviyeye gelmez. Bizler, uçamazsak koşacağız, koşamazsak yürüyeceğiz, yürüyemezsek sürüneceğiz ama ne yaparsak yapalım, hedefe varmak için ilerlemek zorundayız.

İnsan olmanın bir erdemliliği var , insan sevgisi kadar mutlu, bilgisi kadar kararlı, ürettiği kadar onurlu, paylaştığı kadar büyük, merhameti kadar saygın ve dürüstlüğü kadar insandır.

Hedefe ulaşmak için ,insanlığın üzerinde bulunması gereken nitelikleri yerine getirerek,2022 yılında amacımıza ulaşmak dileğiyle sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yıl diliyorum.

Esen kalın.                                                                                         

Hüdayi Kayhan

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Hüdayi Kayhan[email protected]

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!