Yeni Yıl

Yayınlama: 31.12.2021
11
A+
A-
01. 01. 1956 Tarihinde Denizli ili Bozkurt ilçesi Yenibağlar köyünde dünyaya geldim. Babamın işi dolayısıyla 1961 yılında Ege Bölgesinde Kurulu olan İzmir'e yerleştik. İlk -orta- lise- üniversite öğrenim hayatımı İzmir'de tamamladım. Uzun Hasan İlkokulu- Sıdıka Rodop Ortaokulu -Namık Kemal Lisesi -Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Matematik Bölümü 1980 yılında bitirdim.1982 yılı Ocak 15 ‘de Mersin ili Tarsus ilçesi Gülek Ortaokulunda matematik öğretmeni olarak göreve başladım. 1986 yılında Nevşehir ili Gülşehir ilçesi Tuzköy Ortaokulu'na matematik öğretmeni olarak tayinim çıktı .1989 yılında İzmir ili Buca ilçesi Ömer Seyfettin Ortaokuluna matematik öğretmeni olarak tayinim edildim .1990 yılında Ömer Seyfettin Ortaokulunda Müdür Yardımcısı oldum sonra müdür başyardımcısı görevlerinde bulundum. 1993 yılında Buca Gazi İlköğretim Okulu'na müdür ve matematik öğretmeni olarak atandım. Burada 2003 yılına kadar görev yaptım. Buca Hoca Ahmet Yesevi lisesinde 2004 yılında okul müdürü olarak görev yaptım. 2000-2003 yılları arasında Buca Akademi motorlu taşıt sürücü kursunu çalıştırdım. 2001-2003 yılları arasında Buca Özkay bilgisayar dershanesi'nin çalıştırdım. 2003 yılında Konak Şehit komando er Fatih Özcan İlköğretim Okulu'na müdür olarak tayinim çıktı. 2003 yılından itibaren matematik alanında ders kitaplarının yeterli olmadığını düşünerek ilkokul birinci sınıftan ortaokul üçüncü sınıfa kadar yardımcı matematik ders kitaplarını eşimle beraber yazarak baskısını yaptık. Dağıtımını Ege bölgesine yaptırdık Bu arada İzmir M.T.K.A sitesinde matbaa açarak yazımını yaptığımız kitapların baskısını yaptık. 2008 yılında öğretmenlikten emekli oldum. Bir süre dinlendikten sonra İzmir ili Tire ilçesinde Özel Tire Doruk sağlık meslek lisesini açtım(2012). 2020 Eğitim Öğretim Yılının bitimine kadar Tire'de kaldık. Oradaki Okulu devrederek şu anda işletmesini yaptığımız Özel Aytürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile( iki bölüm var sağlık alanı hemşire yardımcılığı- Adalet alanı zabıt katipliği bölümü) Özel Bayraklı akşam Lisesi'ni devir aldım. Şu anda buranın işletmesini yapıyorum Özel Aytürk M.T.A.L’ nın aynı zamanda okul müdürlüğünde yürütüyorum. Özel Eğitim okulu- Anaokulu- İlkokul- Ortaokul- Anadolu Lisesi Fen Lisesi spor lisesini 60.000 metrekare üzerinde kampüs şeklinde kurarak işletmek istiyorum
+ Daha Fazla

  2021′ e  Güle güle dediğimiz şu günlerde,2021 yılında düşünüp, hedefleyip yapamadığımız, hep bir bahane bulduğumuz düşüncelerimizi , 2022′ de gerçekleştirmek için ;umutsuz olmamamız gerekir. Bir gün  gelir gül de açar, bülbül de öter. Yeter ki bahanelerin arkasına sığınmayalım. Bahane kıl gibidir, herkeste bulunur ama çare akıl gibidir az kişide bulunur. Çare bulan, çare arayan bireyler olmamız gerekli . Öğrencilerimizin çağdaş medeniyet seviyesine ulaştırılması için; Türkiye’mizin çağdaş, lâik ve demokratik eğitim almış Atatürk öğretmenlerine, ihtiyacı var. İçimizde şeytan yok ,içimizde acizlik var , tembellik var. İradesizlik, bilgisizlik ve bunların hepsinden daha da korkunç bir şey , gerçekleri görmekten kaçma eğilimi var. Üzerimize ölü toprağı serpilmiş gibi. Bunlardan kurtulup, titreyip kendimize dönmemiz gerekli. Kendi yolumuzu kendimiz çizip , gideceğimiz hedeflediğimiz yolu başkalarına çizdirmememiz  lazım.

  Bizler Atatürk’ün öğretmenleri her zaman ve her yerde göğsümüz dik başımız ileride son nefesimize kadar, çağdaş, lâik ve demokratik eğitim için mücadele vermemiz gerekiyor. Öyle iki tur koşmakla Türkiye’ de , eğitim ve öğretim istediğimiz seviyeye gelmez. Bizler, uçamazsak koşacağız, koşamazsak yürüyeceğiz, yürüyemezsek sürüneceğiz ama ne yaparsak yapalım, hedefe varmak için ilerlemek zorundayız.

  İnsan olmanın bir erdemliliği var , insan sevgisi kadar mutlu, bilgisi kadar kararlı, ürettiği kadar onurlu, paylaştığı kadar büyük, merhameti kadar saygın ve dürüstlüğü kadar insandır.

  Hedefe ulaşmak için ,insanlığın üzerinde bulunması gereken nitelikleri yerine getirerek,2022 yılında amacımıza ulaşmak dileğiyle sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yıl diliyorum.

  Esen kalın.                                                                                         

  Hüdayi Kayhan

  Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı