SON DAKİKA

Dokuz Eylül

Bu haber 12 Eylül 2022 - 14:54 'de eklendi.
Abone ol

“Sen 9 Eylül dersin iki kelime, ben değişen yazgı anlarım, özgürlük anlarım, bağımsızlık anlarım. Sen İzmir dersin iki heceyle, ben sevinçten ağlarım, sen İzmir dersin iki hece ben saygıyla ayağa kalkarım.

Koca usta Nazım Hikmet RAN İzmir’in kurtuluşu olan 9 Eylül ile ilgili duygularını bu dizelerle dile getiriyor. Bu yazıyı 8 Eylülde kaleme alacaktım, içimden bir ses bekle dedi. 9 Eylülü bir gör İzmir 9 Eylülde  nerede ?Türkiye nerede? Dünya nerede ?diye” 

“Nasıl ilahi adalet, Türk, İzmir’in kurtuluşunu kutlarken ,Türk düşmanları yasa boğuldu.(Dünyadaki mazlum ulusların kanını emen İngiltere kraliçesi öldü) yaşa Mustafa Kemâl Paşa yaşa.”  Ulu önder Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK ,İzmir’de Yunanlılara yüzme öğretti. Şimdi yüzme öğrenenlerin torunları ABD’yi de arkalarına alarak şımardıkça şımarıyorlar ve emin olun ki biz o yüzme öğrenenlerin torunlarını bu defa Eğe Denizine gömeceğiz. Türkiye’de Türkler şu an ölüm uykusuna yatmış, Atatürk’ümüzün vefatından sonra  ülkemizi bölüp parçalamak isteyen emperyalist ve şeytani güçler 100 yıl sonra İstikbal ve İstiklalimize  kastediyorlar. Milli Mücadele yıllarında olduğu gibi Türk’ü ve Türkiye’yi hem içeriden (Türk ve Türkiye düşmanı meczuplar) hem de dışarıdan kuşatmaya aldı. Duy artık gör artık.

Ey Türk evladı!

Özüne dön, senin ve evlatlarının istikbali tehlikede gör bunu. Etrafını dört bir yönden saran Türk düşmanlarını gör. Ey Tanrının yürüdüğü bu  toprakların sahibi yiğit Türk evlatları!!

Uyan

Uyan ve hazır olana uy.

Lider ve Atası Türk Atabey ile Yol yürüyen  Atatürk Türk Ocaklarında toplan. Şerefli büyük cepheye katıl.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Türk titre ve kendine gel. Diril dikil ve bize katıl. Yoksa bu fırtınada hayatta kalamayacaksın

Ulu Türk ,Tehlike çok büyük .Tüm Türkleri Kuvva-i Türk’te Atabey19 Türk Ocaklarında toplanmaya davet ediyorum

Son cümle İzmir’le ilgili!

“Bütün şiirler İstanbul’u anlatır. Oysa İzmir anlatılmaz yaşanır.” Bize bu cennet vatanı bırakıp, emanet eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK’ü yürekten anıyorum. Ruhu şad olsun.

Esen kalın.

Hüdayi Kayhan

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Hüdayi Kayhan[email protected]

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR