Dokuz Eylül

Yayınlama: 12.09.2022
7
A+
A-
01. 01. 1956 Tarihinde Denizli ili Bozkurt ilçesi Yenibağlar köyünde dünyaya geldim. Babamın işi dolayısıyla 1961 yılında Ege Bölgesinde Kurulu olan İzmir'e yerleştik. İlk -orta- lise- üniversite öğrenim hayatımı İzmir'de tamamladım. Uzun Hasan İlkokulu- Sıdıka Rodop Ortaokulu -Namık Kemal Lisesi -Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Matematik Bölümü 1980 yılında bitirdim.1982 yılı Ocak 15 ‘de Mersin ili Tarsus ilçesi Gülek Ortaokulunda matematik öğretmeni olarak göreve başladım. 1986 yılında Nevşehir ili Gülşehir ilçesi Tuzköy Ortaokulu'na matematik öğretmeni olarak tayinim çıktı .1989 yılında İzmir ili Buca ilçesi Ömer Seyfettin Ortaokuluna matematik öğretmeni olarak tayinim edildim .1990 yılında Ömer Seyfettin Ortaokulunda Müdür Yardımcısı oldum sonra müdür başyardımcısı görevlerinde bulundum. 1993 yılında Buca Gazi İlköğretim Okulu'na müdür ve matematik öğretmeni olarak atandım. Burada 2003 yılına kadar görev yaptım. Buca Hoca Ahmet Yesevi lisesinde 2004 yılında okul müdürü olarak görev yaptım. 2000-2003 yılları arasında Buca Akademi motorlu taşıt sürücü kursunu çalıştırdım. 2001-2003 yılları arasında Buca Özkay bilgisayar dershanesi'nin çalıştırdım. 2003 yılında Konak Şehit komando er Fatih Özcan İlköğretim Okulu'na müdür olarak tayinim çıktı. 2003 yılından itibaren matematik alanında ders kitaplarının yeterli olmadığını düşünerek ilkokul birinci sınıftan ortaokul üçüncü sınıfa kadar yardımcı matematik ders kitaplarını eşimle beraber yazarak baskısını yaptık. Dağıtımını Ege bölgesine yaptırdık Bu arada İzmir M.T.K.A sitesinde matbaa açarak yazımını yaptığımız kitapların baskısını yaptık. 2008 yılında öğretmenlikten emekli oldum. Bir süre dinlendikten sonra İzmir ili Tire ilçesinde Özel Tire Doruk sağlık meslek lisesini açtım(2012). 2020 Eğitim Öğretim Yılının bitimine kadar Tire'de kaldık. Oradaki Okulu devrederek şu anda işletmesini yaptığımız Özel Aytürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile( iki bölüm var sağlık alanı hemşire yardımcılığı- Adalet alanı zabıt katipliği bölümü) Özel Bayraklı akşam Lisesi'ni devir aldım. Şu anda buranın işletmesini yapıyorum Özel Aytürk M.T.A.L’ nın aynı zamanda okul müdürlüğünde yürütüyorum. Özel Eğitim okulu- Anaokulu- İlkokul- Ortaokul- Anadolu Lisesi Fen Lisesi spor lisesini 60.000 metrekare üzerinde kampüs şeklinde kurarak işletmek istiyorum
+ Daha Fazla

  “Sen 9 Eylül dersin iki kelime, ben değişen yazgı anlarım, özgürlük anlarım, bağımsızlık anlarım. Sen İzmir dersin iki heceyle, ben sevinçten ağlarım, sen İzmir dersin iki hece ben saygıyla ayağa kalkarım.

  Koca usta Nazım Hikmet RAN İzmir’in kurtuluşu olan 9 Eylül ile ilgili duygularını bu dizelerle dile getiriyor. Bu yazıyı 8 Eylülde kaleme alacaktım, içimden bir ses bekle dedi. 9 Eylülü bir gör İzmir 9 Eylülde  nerede ?Türkiye nerede? Dünya nerede ?diye” 

  “Nasıl ilahi adalet, Türk, İzmir’in kurtuluşunu kutlarken ,Türk düşmanları yasa boğuldu.(Dünyadaki mazlum ulusların kanını emen İngiltere kraliçesi öldü) yaşa Mustafa Kemâl Paşa yaşa.”  Ulu önder Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK ,İzmir’de Yunanlılara yüzme öğretti. Şimdi yüzme öğrenenlerin torunları ABD’yi de arkalarına alarak şımardıkça şımarıyorlar ve emin olun ki biz o yüzme öğrenenlerin torunlarını bu defa Eğe Denizine gömeceğiz. Türkiye’de Türkler şu an ölüm uykusuna yatmış, Atatürk’ümüzün vefatından sonra  ülkemizi bölüp parçalamak isteyen emperyalist ve şeytani güçler 100 yıl sonra İstikbal ve İstiklalimize  kastediyorlar. Milli Mücadele yıllarında olduğu gibi Türk’ü ve Türkiye’yi hem içeriden (Türk ve Türkiye düşmanı meczuplar) hem de dışarıdan kuşatmaya aldı. Duy artık gör artık.

  Ey Türk evladı!

  Özüne dön, senin ve evlatlarının istikbali tehlikede gör bunu. Etrafını dört bir yönden saran Türk düşmanlarını gör. Ey Tanrının yürüdüğü bu  toprakların sahibi yiğit Türk evlatları!!

  Uyan

  Uyan ve hazır olana uy.

  Lider ve Atası Türk Atabey ile Yol yürüyen  Atatürk Türk Ocaklarında toplan. Şerefli büyük cepheye katıl.

  Türk titre ve kendine gel. Diril dikil ve bize katıl. Yoksa bu fırtınada hayatta kalamayacaksın

  Ulu Türk ,Tehlike çok büyük .Tüm Türkleri Kuvva-i Türk’te Atabey19 Türk Ocaklarında toplanmaya davet ediyorum

  Son cümle İzmir’le ilgili!

  “Bütün şiirler İstanbul’u anlatır. Oysa İzmir anlatılmaz yaşanır.” Bize bu cennet vatanı bırakıp, emanet eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK’ü yürekten anıyorum. Ruhu şad olsun.

  Esen kalın.

  Hüdayi Kayhan

  Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı