Türkiye’de Eğitimin Durumu

Yayınlama: 24.08.2022
22
A+
A-
01. 01. 1956 Tarihinde Denizli ili Bozkurt ilçesi Yenibağlar köyünde dünyaya geldim. Babamın işi dolayısıyla 1961 yılında Ege Bölgesinde Kurulu olan İzmir'e yerleştik. İlk -orta- lise- üniversite öğrenim hayatımı İzmir'de tamamladım. Uzun Hasan İlkokulu- Sıdıka Rodop Ortaokulu -Namık Kemal Lisesi -Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Matematik Bölümü 1980 yılında bitirdim.1982 yılı Ocak 15 ‘de Mersin ili Tarsus ilçesi Gülek Ortaokulunda matematik öğretmeni olarak göreve başladım. 1986 yılında Nevşehir ili Gülşehir ilçesi Tuzköy Ortaokulu'na matematik öğretmeni olarak tayinim çıktı .1989 yılında İzmir ili Buca ilçesi Ömer Seyfettin Ortaokuluna matematik öğretmeni olarak tayinim edildim .1990 yılında Ömer Seyfettin Ortaokulunda Müdür Yardımcısı oldum sonra müdür başyardımcısı görevlerinde bulundum. 1993 yılında Buca Gazi İlköğretim Okulu'na müdür ve matematik öğretmeni olarak atandım. Burada 2003 yılına kadar görev yaptım. Buca Hoca Ahmet Yesevi lisesinde 2004 yılında okul müdürü olarak görev yaptım. 2000-2003 yılları arasında Buca Akademi motorlu taşıt sürücü kursunu çalıştırdım. 2001-2003 yılları arasında Buca Özkay bilgisayar dershanesi'nin çalıştırdım. 2003 yılında Konak Şehit komando er Fatih Özcan İlköğretim Okulu'na müdür olarak tayinim çıktı. 2003 yılından itibaren matematik alanında ders kitaplarının yeterli olmadığını düşünerek ilkokul birinci sınıftan ortaokul üçüncü sınıfa kadar yardımcı matematik ders kitaplarını eşimle beraber yazarak baskısını yaptık. Dağıtımını Ege bölgesine yaptırdık Bu arada İzmir M.T.K.A sitesinde matbaa açarak yazımını yaptığımız kitapların baskısını yaptık. 2008 yılında öğretmenlikten emekli oldum. Bir süre dinlendikten sonra İzmir ili Tire ilçesinde Özel Tire Doruk sağlık meslek lisesini açtım(2012). 2020 Eğitim Öğretim Yılının bitimine kadar Tire'de kaldık. Oradaki Okulu devrederek şu anda işletmesini yaptığımız Özel Aytürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile( iki bölüm var sağlık alanı hemşire yardımcılığı- Adalet alanı zabıt katipliği bölümü) Özel Bayraklı akşam Lisesi'ni devir aldım. Şu anda buranın işletmesini yapıyorum Özel Aytürk M.T.A.L’ nın aynı zamanda okul müdürlüğünde yürütüyorum. Özel Eğitim okulu- Anaokulu- İlkokul- Ortaokul- Anadolu Lisesi Fen Lisesi spor lisesini 60.000 metrekare üzerinde kampüs şeklinde kurarak işletmek istiyorum
+ Daha Fazla

  AÖL ( Açık Öğretim Lisesi ) sınavları 20 Temmuz 2022 tarih ve saat 09:30′ dan 23:59′ a kadar online olarak yapıldı. Cumhuriyet Tarihinde hiçbir hükümet ülkenin kaynaklarını bu kadar har vurup harman savurmadı. Tüm alanlarda, KPSS ve diğer sınavlar yüz yüze yapılırken AÖL sınavları neden  ve hangi amaçla online yapılıyor? Nedenini söyleyeyim. Online sınav yapılırken, sınava giren öğrenci yerine başka birisi sınava giriyor. Bu olayın yöneticiler tarafından bilinmemesinin mümkünü yok. Telegram sisteminde grup kurulmuş işi ticarete dökmüşler. Senin yerine o, onun yerine sen sınava giriyorsun, böylelikle başarıyı yakalıyorsun. Ancak az gelişmiş ülkelerde eğitilmiş insan gücüne o kadar çok ihtiyaç var ki, biz eğitilmiş insan gücü değil ,niteliksiz insan gücü yetiştiriyoruz, ve de işin bam teli son yapılan KPSS sınavının iptal edilmiş olmasıdır. Neden mi?  Bir dersanenin yaptığı deneme sınavında sorulan soruların bire bir aynıları KPSS’ de sorulmuş da ondan. Bu durumda nasıl nitelikli insan yetiştireceğiz? Hırsızlık, her alanda rüşvet ve yolsuzluk, her alanda iliklerimize kadar işlemiş olan, Mareşal Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK “ Üretmeden Tüketen Milletler Önce Haysiyetlerini, sonra da Hürriyetlerini Kaybederler” diyor. Şimdi bakalım; 20 yılda cennet vatanımızı ne hale getirdiler? 

  *Hırsızlar ahlâk dersi veriyor,

  *Saraylılar sabır dersi veriyor,

  *Küfürbazlar edep dersi veriyor,

  *T.C. Düşmanları tarih dersi veriyor,

  *Milli Bayramları yasaklayanlar vatanseverlik dersi veriyor.

  Bu durumdan nasıl kurtulacağız? Atatürk Atabey19 Türk Ocaklarında  büyük şerefli cepheye katılarak. Atatürk’ün 10 kasım 1938’de kaldığı yerden O’nun izinde Atatürk Devlet Algoritmasını hayata geçirerek kurtulacağız.

  Esen kalın

  Hüdayi Kayhan

  Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı