Yeni Eğitim Öğretim Yılı

Yayınlama: 07.10.2022
38
A+
A-
01. 01. 1956 Tarihinde Denizli ili Bozkurt ilçesi Yenibağlar köyünde dünyaya geldim. Babamın işi dolayısıyla 1961 yılında Ege Bölgesinde Kurulu olan İzmir'e yerleştik. İlk -orta- lise- üniversite öğrenim hayatımı İzmir'de tamamladım. Uzun Hasan İlkokulu- Sıdıka Rodop Ortaokulu -Namık Kemal Lisesi -Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Matematik Bölümü 1980 yılında bitirdim.1982 yılı Ocak 15 ‘de Mersin ili Tarsus ilçesi Gülek Ortaokulunda matematik öğretmeni olarak göreve başladım. 1986 yılında Nevşehir ili Gülşehir ilçesi Tuzköy Ortaokulu'na matematik öğretmeni olarak tayinim çıktı .1989 yılında İzmir ili Buca ilçesi Ömer Seyfettin Ortaokuluna matematik öğretmeni olarak tayinim edildim .1990 yılında Ömer Seyfettin Ortaokulunda Müdür Yardımcısı oldum sonra müdür başyardımcısı görevlerinde bulundum. 1993 yılında Buca Gazi İlköğretim Okulu'na müdür ve matematik öğretmeni olarak atandım. Burada 2003 yılına kadar görev yaptım. Buca Hoca Ahmet Yesevi lisesinde 2004 yılında okul müdürü olarak görev yaptım. 2000-2003 yılları arasında Buca Akademi motorlu taşıt sürücü kursunu çalıştırdım. 2001-2003 yılları arasında Buca Özkay bilgisayar dershanesi'nin çalıştırdım. 2003 yılında Konak Şehit komando er Fatih Özcan İlköğretim Okulu'na müdür olarak tayinim çıktı. 2003 yılından itibaren matematik alanında ders kitaplarının yeterli olmadığını düşünerek ilkokul birinci sınıftan ortaokul üçüncü sınıfa kadar yardımcı matematik ders kitaplarını eşimle beraber yazarak baskısını yaptık. Dağıtımını Ege bölgesine yaptırdık Bu arada İzmir M.T.K.A sitesinde matbaa açarak yazımını yaptığımız kitapların baskısını yaptık. 2008 yılında öğretmenlikten emekli oldum. Bir süre dinlendikten sonra İzmir ili Tire ilçesinde Özel Tire Doruk sağlık meslek lisesini açtım(2012). 2020 Eğitim Öğretim Yılının bitimine kadar Tire'de kaldık. Oradaki Okulu devrederek şu anda işletmesini yaptığımız Özel Aytürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile( iki bölüm var sağlık alanı hemşire yardımcılığı- Adalet alanı zabıt katipliği bölümü) Özel Bayraklı akşam Lisesi'ni devir aldım. Şu anda buranın işletmesini yapıyorum Özel Aytürk M.T.A.L’ nın aynı zamanda okul müdürlüğünde yürütüyorum. Özel Eğitim okulu- Anaokulu- İlkokul- Ortaokul- Anadolu Lisesi Fen Lisesi spor lisesini 60.000 metrekare üzerinde kampüs şeklinde kurarak işletmek istiyorum
+ Daha Fazla

  Gazi Mareşal Mustafa Kemâl ATATÜRK “Muallimler Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır” derken Türkiye’mizi biz öğretmenlerin oluşturacağını belirtmiş, çağdaş medeniyet seviyesine ulaşacak ve vatanını, milletini seven Türklük bilincine erişmiş nesiller yetiştirmemizi istemiştir.

  Tüm eğitim çalışanlarına yeni eğitim öğretim yılında başarılar diliyor, Atatürk’ün gösterdiği hedeften sapmamalarını temenni ediyorum.

  Toplumda yaşayan insanlar iki gruptur, bazı insanlar kavak ağacına, bazı insanlar ise zeytin ağacına benzer

  Kavak;

  Boyu uzundur, suyun(paranın) çok olduğu yerleri sever, herkese tepeden bakar, rüzgar o gün nereden eserse o tarafa döner(epigon).,bir de pek narindir, kırılıverir ve sağlam işlerde kullanılmaz ve en önemlisi meyve  bile vermeden ömrünü çürütür gider.

  Zeytin;

  Su (para) ile çok ilişkisi yoktur, ihtiyacı kadarını alır, kimseye tepeden bakmaz, rüzgarın onu eğmesine asla izin vermez, dallarını sopayla kırarsın da bir sene küser ama öbür sene yine sana ürün verir, kin tutmaz, tüm bunlara rağmen bir de zeytin verir ki ister yeşil zeytin olsun ister sofralık, ister kırma zeytin olarak kullan, istersen sıkıp yağını çıkar, dilersen posasından prina yap sobada yak, daha neler neler….

  Ha bir de güvercin ağzında insana “Barış Temsili” şeklinde sunuluşu vardır ki edebiyatçılara ve tarihçilere konu olmuştur.

  Ömrünüz zeytin ağacı gibi olsun.

  Sevgili öğretmenler öğrencilerinizi zeytin ağacı gibi yetiştirin ki vatana, millete faydalı olsunlar.

  Esen kalın.

  Hüdayi Kayhan

  Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı