SON DAKİKA

Yeni Eğitim Öğretim Yılı

Bu haber 07 Ekim 2022 - 15:17 'de eklendi.
Abone ol

Gazi Mareşal Mustafa Kemâl ATATÜRK “Muallimler Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır” derken Türkiye’mizi biz öğretmenlerin oluşturacağını belirtmiş, çağdaş medeniyet seviyesine ulaşacak ve vatanını, milletini seven Türklük bilincine erişmiş nesiller yetiştirmemizi istemiştir.

Tüm eğitim çalışanlarına yeni eğitim öğretim yılında başarılar diliyor, Atatürk’ün gösterdiği hedeften sapmamalarını temenni ediyorum.

Toplumda yaşayan insanlar iki gruptur, bazı insanlar kavak ağacına, bazı insanlar ise zeytin ağacına benzer

Kavak;

Boyu uzundur, suyun(paranın) çok olduğu yerleri sever, herkese tepeden bakar, rüzgar o gün nereden eserse o tarafa döner(epigon).,bir de pek narindir, kırılıverir ve sağlam işlerde kullanılmaz ve en önemlisi meyve  bile vermeden ömrünü çürütür gider.

Zeytin;

Su (para) ile çok ilişkisi yoktur, ihtiyacı kadarını alır, kimseye tepeden bakmaz, rüzgarın onu eğmesine asla izin vermez, dallarını sopayla kırarsın da bir sene küser ama öbür sene yine sana ürün verir, kin tutmaz, tüm bunlara rağmen bir de zeytin verir ki ister yeşil zeytin olsun ister sofralık, ister kırma zeytin olarak kullan, istersen sıkıp yağını çıkar, dilersen posasından prina yap sobada yak, daha neler neler….

Ha bir de güvercin ağzında insana “Barış Temsili” şeklinde sunuluşu vardır ki edebiyatçılara ve tarihçilere konu olmuştur.

Ömrünüz zeytin ağacı gibi olsun.

Sevgili öğretmenler öğrencilerinizi zeytin ağacı gibi yetiştirin ki vatana, millete faydalı olsunlar.

Esen kalın.

Hüdayi Kayhan

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Hüdayi Kayhan[email protected]

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR