Ülkemde Mülteci İstemiyorum

Yayınlama: 18.07.2023
Düzenleme: 18.07.2023 14:09
222
A+
A-
01. 01. 1956 Tarihinde Denizli ili Bozkurt ilçesi Yenibağlar köyünde dünyaya geldim. Babamın işi dolayısıyla 1961 yılında Ege Bölgesinde Kurulu olan İzmir'e yerleştik. İlk -orta- lise- üniversite öğrenim hayatımı İzmir'de tamamladım. Uzun Hasan İlkokulu- Sıdıka Rodop Ortaokulu -Namık Kemal Lisesi -Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Matematik Bölümü 1980 yılında bitirdim.1982 yılı Ocak 15 ‘de Mersin ili Tarsus ilçesi Gülek Ortaokulunda matematik öğretmeni olarak göreve başladım. 1986 yılında Nevşehir ili Gülşehir ilçesi Tuzköy Ortaokulu'na matematik öğretmeni olarak tayinim çıktı .1989 yılında İzmir ili Buca ilçesi Ömer Seyfettin Ortaokuluna matematik öğretmeni olarak tayinim edildim .1990 yılında Ömer Seyfettin Ortaokulunda Müdür Yardımcısı oldum sonra müdür başyardımcısı görevlerinde bulundum. 1993 yılında Buca Gazi İlköğretim Okulu'na müdür ve matematik öğretmeni olarak atandım. Burada 2003 yılına kadar görev yaptım. Buca Hoca Ahmet Yesevi lisesinde 2004 yılında okul müdürü olarak görev yaptım. 2000-2003 yılları arasında Buca Akademi motorlu taşıt sürücü kursunu çalıştırdım. 2001-2003 yılları arasında Buca Özkay bilgisayar dershanesi'nin çalıştırdım. 2003 yılında Konak Şehit komando er Fatih Özcan İlköğretim Okulu'na müdür olarak tayinim çıktı. 2003 yılından itibaren matematik alanında ders kitaplarının yeterli olmadığını düşünerek ilkokul birinci sınıftan ortaokul üçüncü sınıfa kadar yardımcı matematik ders kitaplarını eşimle beraber yazarak baskısını yaptık. Dağıtımını Ege bölgesine yaptırdık Bu arada İzmir M.T.K.A sitesinde matbaa açarak yazımını yaptığımız kitapların baskısını yaptık. 2008 yılında öğretmenlikten emekli oldum. Bir süre dinlendikten sonra İzmir ili Tire ilçesinde Özel Tire Doruk sağlık meslek lisesini açtım(2012). 2020 Eğitim Öğretim Yılının bitimine kadar Tire'de kaldık. Oradaki Okulu devrederek şu anda işletmesini yaptığımız Özel Aytürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile( iki bölüm var sağlık alanı hemşire yardımcılığı- Adalet alanı zabıt katipliği bölümü) Özel Bayraklı akşam Lisesi'ni devir aldım. Şu anda buranın işletmesini yapıyorum Özel Aytürk M.T.A.L’ nın aynı zamanda okul müdürlüğünde yürütüyorum. Özel Eğitim okulu- Anaokulu- İlkokul- Ortaokul- Anadolu Lisesi Fen Lisesi spor lisesini 60.000 metrekare üzerinde kampüs şeklinde kurarak işletmek istiyorum
+ Daha Fazla

  İlber ORTAYLI “ Mülteci dediğin 10 bin olur, bilemedin 50 bin olur , onlarda geçici statüyle, şartlar iyileşince kendi ülkelerine gönderilir. Gayriresmi 13 milyon mültecinin olduğu bir ülkede mülteci değil üstü örtülü bir istila vardır. Bu ileride Türkiye’nin başını çok ağrıtacaktır”.  Bu “SIĞINMACILIK” falan değil; bu, yerli işbirlikçilerin yardımıyla yapılan planlı bir İSTİLA . Bu bir BEKA ve ULUSAL GÜVENLİK sorunudur. Ülkemize mülteci adı altında getirilen Suriyeli, Afganlı ve diğerleri demografik yapımızı bozmaya yöneliktir. Bu ülkede yaşayıp bu ülkeye hainlik yapan Arap sevicileri bunun hesabını er geç vereceklerdir.

  Filistin’e yerleştirilen Yahudilerin Filistin topraklarına nası sahip çıktıklarının belgesidir. Fahrettin ALTAY , ulusal kurtuluş savaşında süvari komutanlığı yapmış İzmirli bir komutandır. Ulusal kurtuluş savaşı başlamadan önce Filistin’de görev yaptığı yılları şöyle anlatmaktadır. “Akdeniz’in Doğusu boyunca uzanan Filistin iki kısımdır. Birisi Kuzeyden Güneye uzanan dağlık, diğeri  deniz boyunca uzanan alçak arazidir. Dağlık bölgede yaşayan köylüler havanın güzelliğinin tesiri ile olacak daha zinde ve çalışkan, alçak arazideki halk ise daha çelimsiz ve uyuşuktur. Sahildeki kasabaların ticaret ve gemicilikle geçinen halkı ise az çok kültürlü insanlardı. Bizim idaremizde olan bu bölge, merkezi Kudüs olan müstakil bir sancak(il) idi. Hükümetin  en büyük meşgalesi Kudüs’te Hıristiyanların  büyük yortu günlerinde mezhep kavgalarına mani olmaktı. Bu güzel bereketli bölgenin istidadı ile mütenasip kalkınmasına çalışılmıyor, daha doğrusu kıymeti takdir edilmiyor, herşey olduğu gibi bırakılıyordu ve işte ŞİMDİKİ İSRAİL DEVLETİ’ nin TEMELİ  bu şartlar içinde atılmıştı.1882 yıllarında Rusya’da Yahudiler aleyhinde meydana gelen harekette kovulan, kaçan kültürlü ve zengin Yahudiler barınacak bir yer aramışlar, İNGİLİZLERİN ricası üzerine de SULTAN HAMİD bunların FİLİSTİN’de boş yerleri satın alarak yerleşmelerine müsaade etmiştir. Özellikle sahile yakın olan yerleri satın almışlardır. Gittikçe zenginleşen bu insanlar bir taraftan çalışma temposunu hızlandırırken bir taraftan da köylerini imara devam ediyordu

  Zamanın Kudüs mutasarrıfı(valisi) Yahudilerin bu şekilde çoğalıp kökleşmesinden ürkmüş ve durumu bir raporla İstanbul’a bildirmiş, işte bundan sonradır ki SULTAN HAMİD BUNLARIN BURALARDA ARAZİ ALMASINI YASAK ETMİŞTİR.

  Filistin’e mülteci olarak gelen Yahudiler zamanla yerleşerek, Filistin halkını o topraklardan kovmak için ellerinden geleni yapmışlar ve halen de yapmaktadırlar. Şu anda ülkemize mülteci olarak getirilen Suriyelİsi, Afganlısı da bir kaç yıl sonra bazı güney illerimizde aynı durumu bize yaşatmaya çalışacaklardır.

  Biran beyin jimnastiği yapalım. Ülkemizden mülteciler giderse ne olur?

  • Ev kiraları yarı yarıya düşer,
  • İşsizlik yok denecek kadar azalır,
  • Eğitim sistemi,okullar,hastaneler rahatlar,
  • Banliyolar azalır,huzur ve güven artar,
  • Ekonomi yükten kurtulur ve rahatlar,

  Ülkemizden mülteciler gitmezse ne olur?

  • 14 Yıl sonra 10 yaş altı çocuk nüfusunun % 60’ı yabancı olur,
  • Yani istilacıların ABD’nin B O P (Birleşik Ortadoğu) Projesi tıkır tıkır işler,

  Suriyeliler savaştan kaçmadı, bize de sığınmadılar. Suriyeliler kasıtlı olarak getirildiler. Çok daha kapsamlı ve derin bir proje için getirildiklerini herkes anlayacak ama iş işten geçmiş olacak.

  Bu mültecilerin çocuklarından dolayı okullarımızda Eğitim Seviyesi çok düştü.” herhangi bir milletin yok edilmesi için atom bombası kullanılması gerekmez, sadece eğitimin kalitesini düşürmek yeterlidir.

  NE YAPMAK LAZIM?

  Şehirlerde mültecilere karşı direnmek lazım. Demografik yapımızı bozdurmada Atatürk Atabey19 Türk Ocaklarında Büyük Şerefli Cephede birleşmemiz, toplanmamız gerekiyor. Atatürk’ün bıraktığı yerden devam etmek, torunlarımıza, çocuklarımıza yaşanabilir bir vatan bırakmak istiyorsak  Atabey19 Türk Ocaklarında toplanalım.

  Esen Kalın

  Hüdayi Kayhan

  Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı