Öğrenciler

Yayınlama: 26.01.2022
Düzenleme: 25.01.2022 23:33
38
A+
A-
01. 01. 1956 Tarihinde Denizli ili Bozkurt ilçesi Yenibağlar köyünde dünyaya geldim. Babamın işi dolayısıyla 1961 yılında Ege Bölgesinde Kurulu olan İzmir'e yerleştik. İlk -orta- lise- üniversite öğrenim hayatımı İzmir'de tamamladım. Uzun Hasan İlkokulu- Sıdıka Rodop Ortaokulu -Namık Kemal Lisesi -Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Matematik Bölümü 1980 yılında bitirdim.1982 yılı Ocak 15 ‘de Mersin ili Tarsus ilçesi Gülek Ortaokulunda matematik öğretmeni olarak göreve başladım. 1986 yılında Nevşehir ili Gülşehir ilçesi Tuzköy Ortaokulu'na matematik öğretmeni olarak tayinim çıktı .1989 yılında İzmir ili Buca ilçesi Ömer Seyfettin Ortaokuluna matematik öğretmeni olarak tayinim edildim .1990 yılında Ömer Seyfettin Ortaokulunda Müdür Yardımcısı oldum sonra müdür başyardımcısı görevlerinde bulundum. 1993 yılında Buca Gazi İlköğretim Okulu'na müdür ve matematik öğretmeni olarak atandım. Burada 2003 yılına kadar görev yaptım. Buca Hoca Ahmet Yesevi lisesinde 2004 yılında okul müdürü olarak görev yaptım. 2000-2003 yılları arasında Buca Akademi motorlu taşıt sürücü kursunu çalıştırdım. 2001-2003 yılları arasında Buca Özkay bilgisayar dershanesi'nin çalıştırdım. 2003 yılında Konak Şehit komando er Fatih Özcan İlköğretim Okulu'na müdür olarak tayinim çıktı. 2003 yılından itibaren matematik alanında ders kitaplarının yeterli olmadığını düşünerek ilkokul birinci sınıftan ortaokul üçüncü sınıfa kadar yardımcı matematik ders kitaplarını eşimle beraber yazarak baskısını yaptık. Dağıtımını Ege bölgesine yaptırdık Bu arada İzmir M.T.K.A sitesinde matbaa açarak yazımını yaptığımız kitapların baskısını yaptık. 2008 yılında öğretmenlikten emekli oldum. Bir süre dinlendikten sonra İzmir ili Tire ilçesinde Özel Tire Doruk sağlık meslek lisesini açtım(2012). 2020 Eğitim Öğretim Yılının bitimine kadar Tire'de kaldık. Oradaki Okulu devrederek şu anda işletmesini yaptığımız Özel Aytürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile( iki bölüm var sağlık alanı hemşire yardımcılığı- Adalet alanı zabıt katipliği bölümü) Özel Bayraklı akşam Lisesi'ni devir aldım. Şu anda buranın işletmesini yapıyorum Özel Aytürk M.T.A.L’ nın aynı zamanda okul müdürlüğünde yürütüyorum. Özel Eğitim okulu- Anaokulu- İlkokul- Ortaokul- Anadolu Lisesi Fen Lisesi spor lisesini 60.000 metrekare üzerinde kampüs şeklinde kurarak işletmek istiyorum
+ Daha Fazla

  21 Ocak 2022 Cuma günü,  2021-2022 Eğitim  öğretim Yılı Birinci Döneminin son günüydü. Türkiye’de Eğitim Öğretim gören Anasınıfından, Ortaöğretim son sınıfına kadar tüm öğrenciler karne aldılar. Bu kağıt parçası bir dönemin değerlendirmesinin sonucudur. Acaba bu karneler öğrencilerin bir dönemdeki  gerçek  başarı ve başarısızlığını mı gösteriyor? Yaklaşık 1,5 yıl pandemi ile mücadele eden  ülkemiz insanlarından öğrenciler online eğitim alarak nasibini aldılar. Online eğitim yararlı oldu mu? Olmadı mı? Yoksa günümüzü kurtardık veya hiç yoktan iyidir mi? dedik. Bunların değerlendirmesini  ileriki tarihlerde göreceğiz. 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının Birinci Döneminde , eğitim   öğretim gören öğrencilerimiz , geleceğimizin teminatı olan, ülkemizi teslim alacak  gençlerimiz, motivasyonlarını tamamlamışlardır. Yukarıda yazdığım gibi, birinci dönem karnesinde başarısız dersleri olan   öğrencilere “Sen adam olamazsın” diyerek adam edemeyiz. Unutmayalım ki her çocuğun rol modeli anne ve babadır. Çocuk eğer sizin gözünüzde adam olamayacaksa, siz adam olmadığınızdandır. Öğrencilere söz söylerken düşünün, çünkü henüz yasaklanmadı.

  Hakaret etmeden de kızgınlığınızı ifade edebilirsiniz, vurmadan dövmeden de öfkeni gösterebilirsin, çocuğun onurunu zedeleyici şeyler söylemeden de olumsuz duyguları ifade edebilirsin, gururunu incitmeden de terbiye edebilirsin.

  Bu tatilde çocuklarımız dinlensinler, ancak birer kitap okumayı da ihmal etmesinler. Bazıları şöyle düşünebilir. Kitap okumak  karın doyurmuyor. Doğrudur. Kitap okumak karın doyurmuyor, ancak karnı tok, beyni boş adamlardan çektiğimiz kadar hiç kimseden çekmedik. Türkiye ne zaman değişir, çağdaş medeniyet seviyesini nasıl yakalarız biliyor musunuz? Öğretmenler odasına girdiğimizde, atanmış ruhlar değil de ADANMIŞ ruhlar gördüğümüzde . Bizim, idealist, ülkesini seven, Atatürk ilke ve inkılâplarından ödün vermeyen, ATATÜRKÇÜLÜĞÜ ve ilkelerini düstur edinmiş öğretmenlere ihtiyacımız var.

  “Haklıdan yana değil, güçlüden yana olanlar, korkak ve kaypak olurlar. Güç merkezi değiştikçe dönerler fırıldak olurlar. ”Uğur Mumcu böyle demiş.

  Çekip gidince soyguncular, bir başka dünya kuracağız, yaşamak neymiş, yaşamayı sen ozaman gör bak.

  Atatürk gibi düşünün; birer ATATÜRK olun, başka Türkiye yok.

  Hüdayi Kayhan

  Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı