Kişisel-Ulusal Güvenlik

Yayınlama: 05.10.2021
17
A+
A-
1967 Ankara doğumlu, Evli ve Üniversite mezunudur. İşadamı, İktisatçı ve Bilgisayar Yazılım Mühendisi olup Yazılım Şirketi sahibidir. Aikido 5.Dan Kıdemli Antrenörü ve Basketbol Antrenörüdür. Kamu ve Özel Sektörde Yöneticilik yapmıştır. Atabey19 Türk Ocakları Derneği Kurucu Başkan Yardımcısı, Genel Sekreteri görevlerini yürütmektedir.
+ Daha Fazla

  E-posta (Elektronik Posta) insanların birbiri ile iletişime geçmelerini ve elektronik ortam üzerineden iletişime geçmelerini sağlar. E-mail ile daha hızlı bir şekilde dünyanın herhangi bir yerindeki kişiye mesaj gönderebilirsiniz. Hem ucuz hem de hızlı bir iletişim yolu olan e-postalar mektuplardan daha fazla kullanılır

  Elektronik ticaret faaliyetinde bulunan kişiler ve firmalarda için ürün/hizmet reklamlarının yapılması ve tanınırlığın artırılması amacına hizmet eden ve her geçen gün yaygınlaşan ticari elektronik iletilere ilişkin uygulamada pek çok sorun yaşandığı bilinmektedir.

  Özellikle ücretsiz olarak kullandığımız (hotmail, outlook, gmail, yandex gibi…) Amerikan veya Rusya menşeli elektronik posta Servis sağlayıcılarının Serverlarının ( ana hizmet bilgisayarları) merkezi kendi ülkelerinde ve devlet kontrolündedir.

  Yani sizin gönderdiğiniz bir elektronik posta önce Amerika veya Rusya’daki Server’a servis sağlayıcıya gider, sonrasında gönderdiğiniz kişinin e-posta adresine ulaşır.

  Yada uygulama da tam tersi bir e-posta gönderir, Amerika veya Rusya’daki servis sağlayıcıya ulaşır, sonrasında e-posta adresinizi siz açtığınız zaman okuyabilirsiniz.

  Şirketinizin ticari verileri, bilgileri veya kişisel bilgileriniz yazışmalarınız kendi ülkeniz dışında veri kaynağı olarak kullanılmasını gibi bir sorun oluşturabilir. Bu durum gerçek bir Ulusal Güvenlik durumudur.

  Böylesine sıkıntılı olabilecek bir durum için Devlet yöneticilerinin, Ticari Şirketlerin ve Kişilerin verilerinin istenmeyen ellere geçmemesi, yabancı istihbaratçıların görmemesi için, e-posta Yerli yazılımları ve Serverlar kullanılması Devletimizin Ulusal Güvenliği ve çıkarları için çok önemlidir.

  Türkiye Cumhuriyeti Devleti yöneticilerinin e-posta Ulusal Güvenlik Politikalarını belirlemeden önce Vatandaşların ve Ticari Şirketlerinde hassas bir şekilde uygulamaya geçebileceği şeyler tabi ki bulunmaktadır.

  Ticari Şirketler internet web sitelerini aldıklarında servis sağlayıcılarının Türkiye içinde hizmet vermesine dikkat etmeli. 

  Aynı şekilde şirket e-postalarını da Türkiye içindeki servislerden kullanmalı.

  Vatandaşlarımız ise; internetten araştırırlarsa Türkiye içinde hizmet veren firmalardan e-posta adreslerini almalı, Amerikan veya Rusya menşeli e-posta servis sağlayıcılarını kullanmamalı ve en kısa zamanda ilgili hesaplarını kapatmalıdır.

  Adı geçen Devletler ile yaşanılabilecek Uluslararası sıkıntı, problem ve anlaşmazlıklarda e-posta hesaplarınızı hiç kullanamama durumu ile karşılaşabilirsiniz. Söz konusu kötü seneryo oluşsa bile Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Network (İnternet Ağları) çalıştığı sürece e-posta hizmetinizi alabilir ve yabancı istihbaratçıların eline verileriniz geçmeyecektir.

  Artık ÖZ’ümüze ÖZ kaynaklarımıza, ÖZ değerlerimize dönmenin zamanı gelmedi mi? E-postalarımızda ki verilerimizin yabancılar tarafından okunmasına, değerlendirilmesine izin vermeyelim.

  Bu ön bilgiler sonrasında Vatandaşlarımızca kullanılan bir e-posta servis sağlayıcısı hakkında internette bulunabilecek bir bilgiyi paylaşayım sizlerle.

  Size GMAİL Niçin Uygulamaya Sokuldu? GMail= GMale.  Her gün birilerine mail gönderiyoruz, iş hayatı, ev hayatı, günlük faaliyetlerimiz ve sosyal paylaşımlarımızda olsun mutlaka haberleşme de mail gönderme çok etkili ve kullandığımız bir yöntem olarak karşımıza çıkmakta. Dünya nüfusunun üçte biri internet üzerinden film izliyor,

  Müzik dinliyor arkadaşlarıyla konuşuyor, kendini büyük kitlelere ifade ediyor, gülüyor, eğleniyor. Haberleşiyor, mailler atıyor, iş takibi yapıyor ve özel konuları görüşüyor.? 

  Milyarlık bir bütçeye sahip Google’nin kullanıcılara sunduğu hizmet olan Gmail günlük yaşantımızda mail gönderimi olarak da en çok kullandığımız hesaplardan bir tanesi. 33. derece Mason temsili olan şeklin görüntüsü.

   Gmail Kime hizmet ediyor? 

  Gmail’i biraz derinlemesine araştırdığımızda ilginç bulgulara rastlıyoruz. İnsanları burada bile nasıl yönlendirdiklerini ve neye hizmet ettirdiklerini.

   Mason torbası şifresi bulunan “Gmail” logosu Masonların tören de üzerine taktıkları torba. Zarf şeklinde. Yani zarf şeklinde ne sakınca var diyorsanız Açıklayalım; Biraz daha derinlemesine gideyim. G mail logosu masonik bir sembol.

   Çünkü Masonların kullandığı Masonik önlük bu önlük, Masonların ROYAL törenlerinde toplantılarında olarak kullanılmakta. Ritüel ve masonik törende kullanılıyor. Aynı zamanda her şeyi gören göz Horus’un gözünüzü de temsil ediyor.

   Peki G mail’in M’si Neyi Temsil ediyor?

  G Mail’de M piramitleri temsil ediyor. Bununla ilgili bir olasılık düşünelim o halde düşünsenize  Biz internet üzerinden tüm bilgi gönderiyoruz ve sayısını bile bilmediğimiz mailler atıyoruz. Şöyle bir sayısını düşünün. 

  E-posta, gönderirken sayıların sembolik bir ritüel rakamı varsa bu da Horus olarak ona yani Horusa gitmez mi? Bu nedenle, e-posta gönderirken G Mail sembolik itibariyle Horus çağırmaktır. Ne dersiniz Google kimin silahı? Sizce kimi Vuruyor.? 

  Dünyada neler oluyor neler değil mi? Masumane olarak kullandığımız ürün ve hizmetlerin arkasında neler var!!! Bizlere karşı, Ülkemize karşı nasıl kullanabiliyorlar!…

  Biz birey olarak öncelikle e-mail ismini kullanmıyor, e-posta veya elektronik posta ismini söylemeye başlıyoruz. Ve en kısa zamanda da e-posta servis sağlayıcısı Türkiye’de hizmet veren Türk menşeli Türk isimli bir e-posta adresi almanızı şiddetle tavsiye ederim.

  Unutmayın!… Ulusal Güvenlik, Kişisel Güvenlikle Başlar…

  Sevgi ve Saygıyla, Esenlikler dilerim…

  #TürkO

  Tolga Akyel

  Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı