Keskin Ayrışma

Yayınlama: 06.06.2023
Düzenleme: 06.06.2023 00:53
83
A+
A-
1989'da, İstanbul'da doğdu. Eğitimlerini İstanbul'da Orman Mühendisi olarak tamamlayıp ardından İş Güvenliği Uzmanı olan; televizyon, spor, finans, hukuk, ticaret, mühendislik, iş güvenliği gibi farklı sektörlerde çalışma deneyimi olan yazar, uzun yıllar Güney Amerika'da ve Almanya'da çeşitli eğitimleri ve iş tecrübelerini de kariyerine eklemiştir. Çocukluğundan beri deneme, şiir, makale yazmayı seven yazar, müziği, seyahat etmeyi ve kitap okumayı hayatının ayrılmaz parçaları olarak betimliyor. Özel ilgi alanlarının tümünü ise "Ezoterizm" ana başlığı altında toplayan yazar, ayrıca Basketbol, Badminton ve Hentbol oyunculuğu geçmişine de sahiptir. İyi derecede İspanyolca, İngilizce ve Almanca konuşmaktadır.
+ Daha Fazla

  Kendimi bildim bileli görünenin ardındaki görünmeyene bakan, görebilen, hissedebilen bir çocuk, genç, kadın oldum. Herkesi de bu yolda ayıltmaya çalışan bir misyon yüklendim. Bunu istedim mi yoksa zorunda mı hissettim bazen ben de karar veremesem de; sonunda herkesin göremeyeceğini acı da olsa öğrenip kabullendim.

  Her zerremiz her hücremiz mikroskobik ölçekte algılamakta zorlandığımız bir ayrıntılıkta. Onca müthiş dizaynımız onca müthiş sistemimiz iç ve dış bir sürü etkiye maruz kalıyor, aynı milyonlarca binlerce yıllar evvel tarihte de olduğu gibi. O zamanlar kullanılan yöntemler değişikti; her dönemin yöntemleri farklı olsa da amaçlanan hep aynı oldu. Kendini özel, tek, benzersiz gören ve öyle satan bir çok kişinin işine gelen ve yanlış olduğunu bildiği bir aksiyonu alırken ‘’Ama herkes yapıyor yeaa’’ diye işi, işine geldiği gibi basitleştirip kitleler halinde herkesleşmesi hastalığını maalesef tedavi edemiyoruz hala bu yüzden .. Riyakarlık ve çoklu kişilik hastalığı yapışmış durumda. Hamuru bozulmuşlar topluluğu. Konumuz da tam bu .. 

  Hamur neden bozulur, ya da tutmaz? ‘Maya’dan ötürü. Olmuşuz şu Dünyada neredeyse 8 Milyar şahıs. Kimin ruhu, mayası, oluşumu nereden ve nasıl? Bu sorular, bizim sorunlarımız. Kimin mayasının özünün nereden geldiğini bilmiyoruz. Hamuruna ne katılmış hiç ama hiç belli değil. Nerede yoğrulmuş kim bilir .. Tek emin olabileceğiniz şeyi size belirteyim: Hepimizin özü yıldız tozları da değil, hepimizin özü saf kaynak da değil. Hepimiz bir değiliz. Bu iyi ve kötülerin artık keskinleşmiş bir katı ayrışmasıdır, savaşıdır. Ve savaşlar her zaman her dönem silahlarla yapılan bir mücadele değildir. İnanın bana değildir. Yöntemlerinin ve yapılışının türlerinin sayısını tahmin bile edemezsiniz.

  Günümüzde de gerek çok kollu saldıran internetli internetsiz her yönlü medya ve topluluklar ile, gerek sen ben gibi gözüküp aramıza karışanlar ile, gerek soluduklarımız, yediklerimizle, gerek ayrıntısını vermeyi tercih etmediğim başka yollardan maruz kaldığımız şekilde; zihnimize ruhumuza vücudumuza bulaşmış çamur çok .. Kir, pas, düğüm çok .. Sen, sen olama diye her şey mükemmel bir sistem ile ilerliyor, bu öyle bir sarmal ki, tepside sana sunuyorlar ve ‘’Ya kabul edeceksin, ya da bu sistemde yok olup gideceksin.’’ diyorlar. Peki. Ama bunu ya benim mayam kabul etmiyorsa? Ve evet, ben ve benim gibilerin mayası bunu kabul etmiyor, edemez, hiç etmedi de .. 

  Ey İns’an-oğlu! Herkes iyi değil. Herkes aynı yerden gelmedi. Bu keşmekeşlikte bir doğruyu yanlıştan ayırmak dahi zorken bunca karmaşanın içinde kaybolmadan kirlenmeden nasıl temiz kalınır nasıl doğru kalınır diyeceksin .. Bunu da sen bileceksin; sen bulacaksın. Arayan buluyor, isteyen yapabiliyor .. Soracaksın, araştıracaksın, tüm saf kalbinle hissedeceksin. Kiri, pası, çamuru, bozgunu karıştırtmayacaksın mayana, hayatına, ruhuna, zihnine! Kalabalıkların aldatan, oyalayan, karanlıklaştıran gürültüsünü değil, saf kaynağı duyacaksın. Herkesin sesini kısıp yüreğini açacaksın.

  Kimlerle, kim olduğunu sandıklarımızla beraber yaşıyoruz anlamamız gerek. Tarihe dair çokça mitolojik, ezoterik, hayali gibi gözüken efsaneler, olaylar, savaşlar, mücadeleler, masallar, objeler, varlıklar var bilinen. Hepsini hayali şeylermiş gibi okuyup öğrendik. Peki ya doğrularsa? Gerçek olabilme ihtimallerini hiç aklınıza getirmiş miydiniz? 

  Siz kimsiniz? Kimlerin etkileri altındasınız? Kimlerlesiniz? .. Acaba bunların farkında mısınız?

  Buşra Gürsoy

  Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı
  Yazarın Son Yazıları