Gençlik

Yayınlama: 23.12.2021
13
A+
A-
01. 01. 1956 Tarihinde Denizli ili Bozkurt ilçesi Yenibağlar köyünde dünyaya geldim. Babamın işi dolayısıyla 1961 yılında Ege Bölgesinde Kurulu olan İzmir'e yerleştik. İlk -orta- lise- üniversite öğrenim hayatımı İzmir'de tamamladım. Uzun Hasan İlkokulu- Sıdıka Rodop Ortaokulu -Namık Kemal Lisesi -Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Matematik Bölümü 1980 yılında bitirdim.1982 yılı Ocak 15 ‘de Mersin ili Tarsus ilçesi Gülek Ortaokulunda matematik öğretmeni olarak göreve başladım. 1986 yılında Nevşehir ili Gülşehir ilçesi Tuzköy Ortaokulu'na matematik öğretmeni olarak tayinim çıktı .1989 yılında İzmir ili Buca ilçesi Ömer Seyfettin Ortaokuluna matematik öğretmeni olarak tayinim edildim .1990 yılında Ömer Seyfettin Ortaokulunda Müdür Yardımcısı oldum sonra müdür başyardımcısı görevlerinde bulundum. 1993 yılında Buca Gazi İlköğretim Okulu'na müdür ve matematik öğretmeni olarak atandım. Burada 2003 yılına kadar görev yaptım. Buca Hoca Ahmet Yesevi lisesinde 2004 yılında okul müdürü olarak görev yaptım. 2000-2003 yılları arasında Buca Akademi motorlu taşıt sürücü kursunu çalıştırdım. 2001-2003 yılları arasında Buca Özkay bilgisayar dershanesi'nin çalıştırdım. 2003 yılında Konak Şehit komando er Fatih Özcan İlköğretim Okulu'na müdür olarak tayinim çıktı. 2003 yılından itibaren matematik alanında ders kitaplarının yeterli olmadığını düşünerek ilkokul birinci sınıftan ortaokul üçüncü sınıfa kadar yardımcı matematik ders kitaplarını eşimle beraber yazarak baskısını yaptık. Dağıtımını Ege bölgesine yaptırdık Bu arada İzmir M.T.K.A sitesinde matbaa açarak yazımını yaptığımız kitapların baskısını yaptık. 2008 yılında öğretmenlikten emekli oldum. Bir süre dinlendikten sonra İzmir ili Tire ilçesinde Özel Tire Doruk sağlık meslek lisesini açtım(2012). 2020 Eğitim Öğretim Yılının bitimine kadar Tire'de kaldık. Oradaki Okulu devrederek şu anda işletmesini yaptığımız Özel Aytürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile( iki bölüm var sağlık alanı hemşire yardımcılığı- Adalet alanı zabıt katipliği bölümü) Özel Bayraklı akşam Lisesi'ni devir aldım. Şu anda buranın işletmesini yapıyorum Özel Aytürk M.T.A.L’ nın aynı zamanda okul müdürlüğünde yürütüyorum. Özel Eğitim okulu- Anaokulu- İlkokul- Ortaokul- Anadolu Lisesi Fen Lisesi spor lisesini 60.000 metrekare üzerinde kampüs şeklinde kurarak işletmek istiyorum
+ Daha Fazla

  Eğitim ”Bireyin davranışlarını olumlu yönde değiştirmektir.” bireylere eğitim verirken davranışlarını olumlu yönde değiştirebilmek için bireyin sosyal ekonomik ve ruh halini de çok iyi irdelememiz gerekiyor. Şu anda , Türkiye’de eğitim gören lise çağındaki öğrencilerin gelecekle ilgili hemen hemen tamamının hiçbir beklentileri  ve umutları kalmamış durumda .Dünyada hiçbir devletin sahip olmadığı genç nüfusumuz neden bu durumda? Bu gençleri bu duruma sürükleyen salgın döneminde uygulanan eğitim ile ilgili yanlış politikalardır ve de ülke genelinde yirmi yıldan beri yanlış uygulanan ekonomi politikalarıdır. 2020 yılının onaltı Martından itibaren bu salgın ülkemizi kasıp kavurdu, o dönem yazdığım yazılarda da sohbetlerde de belirttim. Okulları kapatıp online eğitime geçmek çözüm değil, ülkenin geleceğini karartacaksınız diye .Şu anda öğrencileri okullarına motive edebildik mi? Maalesef bu oran % 60 civarında, hala bazı öğrencilerin “uzaktan eğitime geçeriz” beklentileri var. İki yıl bir üst sınıfa tabiri caizse bedavadan geçtiler ya, onun beklentisi içerisindeler. Ne yazık ki lise gençliğinin bir bölümü böyle düşünüyor.

  Ülkemizde ne zaman eğitim ile ilgili laik ve demokratik eğitim politikaları uygulanır, o zaman ülke ve gençlerimiz kurtulur. Laik ve demokratik eğitimden ödün veremeyiz. Üniversiteyi bitiren, üniversiteye devam eden ve lise gençliğine sesleniyorum. Gazi Mareşal Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ ün izinde ve gösterdiği hedefe kilitlenmemiz gerekiyor. Ülkemizde Kuvva-i Türk hareketi var bunu araştırın ve katılın. Hiçbir zaman umutsuz olmayın. Gazi Mareşal Mustafa Kemal ATATÜRK  ULUSAL KURTULUŞ SAVAŞINI % 10 gibi bir kitle ile beraber başarmıştır. O her zaman Türk milletine güvenmiştir. Size yani gençliğe hitabe yazmıştır ve gençliğe ne kadar çok güvendiğini şöyle dile getirmiştir. ”Ey , Türk istikbalinin evladı! İşte bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen; Türk istiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur”

  Atatürk’ ün öğretmenleri her biriniz bir Atatürk olun , Atatürk gibi düşünün, ”Eğer bir yerlerde bilime demokrasiye, barışa, aydınlığa aç bir çocuk senin ışığını bekliyorsa, sönmeye hakkın yoktur. Işıyacaksın. Ölüme saniyeler kalmış olsa bile” Türkan Saylan hocamız böyle diyor. Işıklar içerisinde uyusun.

  Hedefe ulaşmak için cesur olacağız ancak ”Cesaret akıldan gelirse cesarettir. Bilgisizlikten gelirse cehalettir. ”En tehlikeli insan ölümden korkmayandır. Atatürk Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı “Ya İstiklal, Ya ölüm.” diyerek kazandı.

  Ülkede şu anda olup bitene bakın, yöneticilerin sanki ar damarı çatlamış ”İnsanın ar damarı ne zaman çatlar biliyor musunuz? Birinin gözyaşlarına sebep olduğu halde; Hiçbir şey olmamış gibi davrandığında çatlar”

  Öğrencilerimizi öyle bir yetiştirmeliyiz ki ;Türk Gençliğini  Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’ ün gösterdiği hedefe kilitleyeceğiz ve de “Hiç kimsenin ilgisine ihtiyaç duymayacaklar ve olgunlaşacaklar, hiç kimseden beklentiye girmeyecekler ve yara almayacaklar ve hiç kimseye bağımlı kalmayacaklar ve kazanacaklar, zafer onların olacak.”

  Türk milleti asildir, zamanı geldiğinde atını nallamasını da bilir, itini bağlamasını da.

  Esen kalın

  Hüdayi Kayhan

  Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı