SON DAKİKA

Bugünkü Türkiye

Bu haber 28 Nisan 2022 - 1:06 'de eklendi.
Abone ol

Yaşamın! iki banyo arasında olduğunu , doğduğumuzda ebenin , öldüğümüzde imamın yıkadığını unutmadan , kirlenmeden, kirletmeden bu dünyada adam gibi yaşamaktır. Gücümüz yettiğince adamları da adam gibi yaşatmaktır.

Dünyanın en zengin coğrafyasında dünyanın en aptal insanları sayesinde dünyanın en fakir insanları olarak yaşamaya mahkum olduk. Din kisvesi altında Türklüğü yok etmek, akabinde Türkiye’yi yok etmek  için dünyanın neresinde Türk’e düşman olan varsa onlarla işbirliği yaparak değerlerimizi yok etmeye çalıştılar, kısmen  başarılı olsalar da onlar çoksa biz Türk’üz, biz Atatürk’ün  Türkleriyiz, her birimiz birer Atatürk’üz. Biz Atatürk’ün Atamızın dediği gibi , muhtaç olduğumuz kudretin asil kanımızda mevcut olduğunu unutmadık ve asla  unutmayacağız. Tarih hiçbir Türk’ün esaret altına girmediğini, “ söz konusu vatansa gerisi teferruattır” diyerek vatanını korumuş , bu uğurda canını vermeyi hiçe saymıştır.

Toplanma yerimiz Kuvva-i Türk Atatürk Atabey19 Türk Ocakları Olmalıdır. Biz Atatürk’ün öğretmenleri yeni nesili biz oluşturacağız ve onları bilimle buluşturacağız. Dinlerin ve dincilerin korktuğu tek şey bilimdir. Çünkü ışığın olduğu yerde karanlık olmaz, ülkemizin insanlarını bir güneş gibi aydınlatmalıyız. Çocuklarımız , geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz toplamayı , çıkarmayı, okumayı , yazmayı zaten öğrenecek.

Çocuğa;

-Yetinmeyi

-Merhameti

-Sabretmeyi

-Sevgi duymayı

-Adaletli olmayı

-Saygı göstermeyi

Vatanını sevmeyi, Atatürk’ü sevmeyi ve o’nun yolundan yürümeyi öğretmeliyiz ki toplum oluşturulurken sağlıklı bir toplum oluşturma yolunda ilerleyelim.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Bazı duyumlara göre , din kisvesi altında Mayıs ayı içerisinde Işid ve buna benzer örgütlerin ülkemizi karıştırıp hilafeti ilân etmek için girişimlerde bulunacağı söylemleri yayılmaktadır. Bu meczuplar Türk Milletini din ile baskı altına alabileceklerini zannediyorsa emin olun çok yanılıyorlar. Biz Türk’üz , hepimiz birer ATATÜRK’ üz . Ecdadımızın kanıyla sulanmış bu Vatan Topraklarını hiç kimseye hele hele tarih boyunca Türklere zulüm etmiş Araplara ve Arap Sevicilere yar etmeyiz. Bize, ATATÜRK Gençliğine emanet edilen bu Türkiye Cumhuriyetini yıktırmayız ve yıktırmayacağız. 

Kurt kendi yolunda yürür , it ise tasması kimin elindeyse onun yanında yürür. Ustaya sormuşlar. “Herşeyi kaybettik ne yapacağız?” cevap vermiş usta.” nefes alıyoruz, yeniden başlayacağız”

Esen kalın

Hüdayi Kayhan

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Hüdayi Kayhan[email protected]

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR