Bugünkü Türkiye

Yayınlama: 28.04.2022
23
A+
A-
01. 01. 1956 Tarihinde Denizli ili Bozkurt ilçesi Yenibağlar köyünde dünyaya geldim. Babamın işi dolayısıyla 1961 yılında Ege Bölgesinde Kurulu olan İzmir'e yerleştik. İlk -orta- lise- üniversite öğrenim hayatımı İzmir'de tamamladım. Uzun Hasan İlkokulu- Sıdıka Rodop Ortaokulu -Namık Kemal Lisesi -Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Matematik Bölümü 1980 yılında bitirdim.1982 yılı Ocak 15 ‘de Mersin ili Tarsus ilçesi Gülek Ortaokulunda matematik öğretmeni olarak göreve başladım. 1986 yılında Nevşehir ili Gülşehir ilçesi Tuzköy Ortaokulu'na matematik öğretmeni olarak tayinim çıktı .1989 yılında İzmir ili Buca ilçesi Ömer Seyfettin Ortaokuluna matematik öğretmeni olarak tayinim edildim .1990 yılında Ömer Seyfettin Ortaokulunda Müdür Yardımcısı oldum sonra müdür başyardımcısı görevlerinde bulundum. 1993 yılında Buca Gazi İlköğretim Okulu'na müdür ve matematik öğretmeni olarak atandım. Burada 2003 yılına kadar görev yaptım. Buca Hoca Ahmet Yesevi lisesinde 2004 yılında okul müdürü olarak görev yaptım. 2000-2003 yılları arasında Buca Akademi motorlu taşıt sürücü kursunu çalıştırdım. 2001-2003 yılları arasında Buca Özkay bilgisayar dershanesi'nin çalıştırdım. 2003 yılında Konak Şehit komando er Fatih Özcan İlköğretim Okulu'na müdür olarak tayinim çıktı. 2003 yılından itibaren matematik alanında ders kitaplarının yeterli olmadığını düşünerek ilkokul birinci sınıftan ortaokul üçüncü sınıfa kadar yardımcı matematik ders kitaplarını eşimle beraber yazarak baskısını yaptık. Dağıtımını Ege bölgesine yaptırdık Bu arada İzmir M.T.K.A sitesinde matbaa açarak yazımını yaptığımız kitapların baskısını yaptık. 2008 yılında öğretmenlikten emekli oldum. Bir süre dinlendikten sonra İzmir ili Tire ilçesinde Özel Tire Doruk sağlık meslek lisesini açtım(2012). 2020 Eğitim Öğretim Yılının bitimine kadar Tire'de kaldık. Oradaki Okulu devrederek şu anda işletmesini yaptığımız Özel Aytürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile( iki bölüm var sağlık alanı hemşire yardımcılığı- Adalet alanı zabıt katipliği bölümü) Özel Bayraklı akşam Lisesi'ni devir aldım. Şu anda buranın işletmesini yapıyorum Özel Aytürk M.T.A.L’ nın aynı zamanda okul müdürlüğünde yürütüyorum. Özel Eğitim okulu- Anaokulu- İlkokul- Ortaokul- Anadolu Lisesi Fen Lisesi spor lisesini 60.000 metrekare üzerinde kampüs şeklinde kurarak işletmek istiyorum
+ Daha Fazla

  Yaşamın! iki banyo arasında olduğunu , doğduğumuzda ebenin , öldüğümüzde imamın yıkadığını unutmadan , kirlenmeden, kirletmeden bu dünyada adam gibi yaşamaktır. Gücümüz yettiğince adamları da adam gibi yaşatmaktır.

  Dünyanın en zengin coğrafyasında dünyanın en aptal insanları sayesinde dünyanın en fakir insanları olarak yaşamaya mahkum olduk. Din kisvesi altında Türklüğü yok etmek, akabinde Türkiye’yi yok etmek  için dünyanın neresinde Türk’e düşman olan varsa onlarla işbirliği yaparak değerlerimizi yok etmeye çalıştılar, kısmen  başarılı olsalar da onlar çoksa biz Türk’üz, biz Atatürk’ün  Türkleriyiz, her birimiz birer Atatürk’üz. Biz Atatürk’ün Atamızın dediği gibi , muhtaç olduğumuz kudretin asil kanımızda mevcut olduğunu unutmadık ve asla  unutmayacağız. Tarih hiçbir Türk’ün esaret altına girmediğini, “ söz konusu vatansa gerisi teferruattır” diyerek vatanını korumuş , bu uğurda canını vermeyi hiçe saymıştır.

  Toplanma yerimiz Kuvva-i Türk Atatürk Atabey19 Türk Ocakları Olmalıdır. Biz Atatürk’ün öğretmenleri yeni nesili biz oluşturacağız ve onları bilimle buluşturacağız. Dinlerin ve dincilerin korktuğu tek şey bilimdir. Çünkü ışığın olduğu yerde karanlık olmaz, ülkemizin insanlarını bir güneş gibi aydınlatmalıyız. Çocuklarımız , geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz toplamayı , çıkarmayı, okumayı , yazmayı zaten öğrenecek.

  Çocuğa;

  -Yetinmeyi

  -Merhameti

  -Sabretmeyi

  -Sevgi duymayı

  -Adaletli olmayı

  -Saygı göstermeyi

  Vatanını sevmeyi, Atatürk’ü sevmeyi ve o’nun yolundan yürümeyi öğretmeliyiz ki toplum oluşturulurken sağlıklı bir toplum oluşturma yolunda ilerleyelim.

  Bazı duyumlara göre , din kisvesi altında Mayıs ayı içerisinde Işid ve buna benzer örgütlerin ülkemizi karıştırıp hilafeti ilân etmek için girişimlerde bulunacağı söylemleri yayılmaktadır. Bu meczuplar Türk Milletini din ile baskı altına alabileceklerini zannediyorsa emin olun çok yanılıyorlar. Biz Türk’üz , hepimiz birer ATATÜRK’ üz . Ecdadımızın kanıyla sulanmış bu Vatan Topraklarını hiç kimseye hele hele tarih boyunca Türklere zulüm etmiş Araplara ve Arap Sevicilere yar etmeyiz. Bize, ATATÜRK Gençliğine emanet edilen bu Türkiye Cumhuriyetini yıktırmayız ve yıktırmayacağız. 

  Kurt kendi yolunda yürür , it ise tasması kimin elindeyse onun yanında yürür. Ustaya sormuşlar. “Herşeyi kaybettik ne yapacağız?” cevap vermiş usta.” nefes alıyoruz, yeniden başlayacağız”

  Esen kalın

  Hüdayi Kayhan

  Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı