SON DAKİKA

Bu Vatan Bizim

Bu haber 20 Temmuz 2022 - 2:01 'de eklendi.
Abone ol

Bir Sümer Atasözü şöyle der, “Bilge kişi çıkmaz sokakta yol, karanlıkta ışık bulandır.” 

Kendinizi yargılarcasına soru sormaya çalışınız. “ben kimim ? Atam kim ? Kimlerden ve nereden geldim ? “ İnsanoğlu nasıl oluştu ?dini inanç kavramları nedir ? “

“Toplumlaşma , millet ve devlet nasıl oluşur ? “ “Dünya küresinde asırlardır biz Türklerin yeri neresidir ? “ “medeniyet olgusu yalnızca batıya mı aittir ?” “Emperyalist ülkeler ya da milletler benim kültürüme, milli bütünlüğüme ve de ülkemin topraklarına asırlardır olur olmaz biçimde saldırmayı neden vazgeçilmez hedef saydılar ?

Genellikle aynı dili konuşan, aynı dini inançlara sahip olan ve de TÖRE denilen geleneklerini tartışılmaz biçimde paylaşan, asırlar boyu sahip olduklarını çoğulcu tarih ve kültür mirası olarak koruma ve de geliştirme şuuruna sahip topluluklar vardır. Açıklıkla. Düşünce ve yaşam tarzları birbiriyle çatışmayan bireylerin oluşturdukları kültür konumuna ”Milli Kültür Çevresi” ve de o coğrafyada bulunan halk topluluklarına ise MİLLET denilir. Bu kaynağın belirlenmiş sınırları olan ve diğer milletlerce tescil edilmiş vazgeçilmez toprak parçasına ise  VATAN denir.

Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK  Misak-ı Milli sınırlarını ile belirlenmiş ,Anadolu ve Trakya’yı bize vatan olarak bırakmıştır. Bu topraklarda Osmanlı 600 yıla yakın süre at koşturmuş özü Türk olmasına rağmen vatandaşın Türklük bilincini silmek için elinden ne gelirse yapmıştır. Başbuğ Mustafa Kemâl ATATÜRK Türklük bilincini tekrar vatandaşın beynine yerleştirmiş, Türk olduğunu hatırlatmış, Arap seviciliğinden, Arap özentisinden kurtarmıştır.

Ne zaman Türkiye’de Türk gibi yaşayıp, Atatürk gibi düşüneceğiz işte o zaman bu sıkıntıların hepsine çözüm bulunacaktır. Bir olacağız diri olacağız. Şerefli cephe Atatürk Atabey 19 Türk ocaklarında birleşeceğiz .

Son 20 yılda toplumu o hale getirdiler ki bir Arap seviciliği aldı gidiyor. Türk olmak  Türk gibi yaşamak gerektiğini ülkeyi yönetenler kendilerine zul sayıyorlar. Eğitimi ne hale getirdiler? Tüm toplumca malum, 2022 LGS sonuçları

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

DERSİN ADI
TÜRKÇE
T.C.İNK.TAR.ATATÜRKÇÜLÜK
DİN KÜLT.AHLÂK BİLGİSİ
YABANCI DİL
MATEMATİK
FEN BİLGİSİ
SIFIR ÇEKEN
2.786
12.485
10.937
83.163
84.711
5.881
FULL ÇEKEN
7.326
60.360
132.277
130.523
1.857
17.231

Yukarıdaki tabloda ,bu yönetimin ülkemizi yönetmede her alanda olduğu gibi eğim alanında da ne kadar başarısız olduğunu göstermektedir.Onların amacı ülkeyi bitirmek ama izin vermeyeceğiz, bu vatan bizimdir ve sonsuza kadar da bizim kalacak, Arap sevicileri ve Arapların tamamı ülkelerine gidecek.

“İçini terbiye etmemiş dile , kelepçe vuramazsın. Yalanı kitap etmiş insana doğruyu ANLATAMAZSIN” İşte ülkeyi bu hale getirdiler.Ama biz tüm olumsuzlukların üstesinden geleceğiz.

Esen Kalın

Hüdayi Kayhan

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Hüdayi Kayhan[email protected]

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR