Bu Vatan Bizim

Yayınlama: 20.07.2022
42
A+
A-
01. 01. 1956 Tarihinde Denizli ili Bozkurt ilçesi Yenibağlar köyünde dünyaya geldim. Babamın işi dolayısıyla 1961 yılında Ege Bölgesinde Kurulu olan İzmir'e yerleştik. İlk -orta- lise- üniversite öğrenim hayatımı İzmir'de tamamladım. Uzun Hasan İlkokulu- Sıdıka Rodop Ortaokulu -Namık Kemal Lisesi -Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Matematik Bölümü 1980 yılında bitirdim.1982 yılı Ocak 15 ‘de Mersin ili Tarsus ilçesi Gülek Ortaokulunda matematik öğretmeni olarak göreve başladım. 1986 yılında Nevşehir ili Gülşehir ilçesi Tuzköy Ortaokulu'na matematik öğretmeni olarak tayinim çıktı .1989 yılında İzmir ili Buca ilçesi Ömer Seyfettin Ortaokuluna matematik öğretmeni olarak tayinim edildim .1990 yılında Ömer Seyfettin Ortaokulunda Müdür Yardımcısı oldum sonra müdür başyardımcısı görevlerinde bulundum. 1993 yılında Buca Gazi İlköğretim Okulu'na müdür ve matematik öğretmeni olarak atandım. Burada 2003 yılına kadar görev yaptım. Buca Hoca Ahmet Yesevi lisesinde 2004 yılında okul müdürü olarak görev yaptım. 2000-2003 yılları arasında Buca Akademi motorlu taşıt sürücü kursunu çalıştırdım. 2001-2003 yılları arasında Buca Özkay bilgisayar dershanesi'nin çalıştırdım. 2003 yılında Konak Şehit komando er Fatih Özcan İlköğretim Okulu'na müdür olarak tayinim çıktı. 2003 yılından itibaren matematik alanında ders kitaplarının yeterli olmadığını düşünerek ilkokul birinci sınıftan ortaokul üçüncü sınıfa kadar yardımcı matematik ders kitaplarını eşimle beraber yazarak baskısını yaptık. Dağıtımını Ege bölgesine yaptırdık Bu arada İzmir M.T.K.A sitesinde matbaa açarak yazımını yaptığımız kitapların baskısını yaptık. 2008 yılında öğretmenlikten emekli oldum. Bir süre dinlendikten sonra İzmir ili Tire ilçesinde Özel Tire Doruk sağlık meslek lisesini açtım(2012). 2020 Eğitim Öğretim Yılının bitimine kadar Tire'de kaldık. Oradaki Okulu devrederek şu anda işletmesini yaptığımız Özel Aytürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile( iki bölüm var sağlık alanı hemşire yardımcılığı- Adalet alanı zabıt katipliği bölümü) Özel Bayraklı akşam Lisesi'ni devir aldım. Şu anda buranın işletmesini yapıyorum Özel Aytürk M.T.A.L’ nın aynı zamanda okul müdürlüğünde yürütüyorum. Özel Eğitim okulu- Anaokulu- İlkokul- Ortaokul- Anadolu Lisesi Fen Lisesi spor lisesini 60.000 metrekare üzerinde kampüs şeklinde kurarak işletmek istiyorum
+ Daha Fazla

  Bir Sümer Atasözü şöyle der, “Bilge kişi çıkmaz sokakta yol, karanlıkta ışık bulandır.” 

  Kendinizi yargılarcasına soru sormaya çalışınız. “ben kimim ? Atam kim ? Kimlerden ve nereden geldim ? “ İnsanoğlu nasıl oluştu ?dini inanç kavramları nedir ? “

  “Toplumlaşma , millet ve devlet nasıl oluşur ? “ “Dünya küresinde asırlardır biz Türklerin yeri neresidir ? “ “medeniyet olgusu yalnızca batıya mı aittir ?” “Emperyalist ülkeler ya da milletler benim kültürüme, milli bütünlüğüme ve de ülkemin topraklarına asırlardır olur olmaz biçimde saldırmayı neden vazgeçilmez hedef saydılar ?

  Genellikle aynı dili konuşan, aynı dini inançlara sahip olan ve de TÖRE denilen geleneklerini tartışılmaz biçimde paylaşan, asırlar boyu sahip olduklarını çoğulcu tarih ve kültür mirası olarak koruma ve de geliştirme şuuruna sahip topluluklar vardır. Açıklıkla. Düşünce ve yaşam tarzları birbiriyle çatışmayan bireylerin oluşturdukları kültür konumuna ”Milli Kültür Çevresi” ve de o coğrafyada bulunan halk topluluklarına ise MİLLET denilir. Bu kaynağın belirlenmiş sınırları olan ve diğer milletlerce tescil edilmiş vazgeçilmez toprak parçasına ise  VATAN denir.

  Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK  Misak-ı Milli sınırlarını ile belirlenmiş ,Anadolu ve Trakya’yı bize vatan olarak bırakmıştır. Bu topraklarda Osmanlı 600 yıla yakın süre at koşturmuş özü Türk olmasına rağmen vatandaşın Türklük bilincini silmek için elinden ne gelirse yapmıştır. Başbuğ Mustafa Kemâl ATATÜRK Türklük bilincini tekrar vatandaşın beynine yerleştirmiş, Türk olduğunu hatırlatmış, Arap seviciliğinden, Arap özentisinden kurtarmıştır.

  Ne zaman Türkiye’de Türk gibi yaşayıp, Atatürk gibi düşüneceğiz işte o zaman bu sıkıntıların hepsine çözüm bulunacaktır. Bir olacağız diri olacağız. Şerefli cephe Atatürk Atabey 19 Türk ocaklarında birleşeceğiz .

  Son 20 yılda toplumu o hale getirdiler ki bir Arap seviciliği aldı gidiyor. Türk olmak  Türk gibi yaşamak gerektiğini ülkeyi yönetenler kendilerine zul sayıyorlar. Eğitimi ne hale getirdiler? Tüm toplumca malum, 2022 LGS sonuçları

  DERSİN ADI
  TÜRKÇE
  T.C.İNK.TAR.ATATÜRKÇÜLÜK
  DİN KÜLT.AHLÂK BİLGİSİ
  YABANCI DİL
  MATEMATİK
  FEN BİLGİSİ
  SIFIR ÇEKEN
  2.786
  12.485
  10.937
  83.163
  84.711
  5.881
  FULL ÇEKEN
  7.326
  60.360
  132.277
  130.523
  1.857
  17.231

  Yukarıdaki tabloda ,bu yönetimin ülkemizi yönetmede her alanda olduğu gibi eğim alanında da ne kadar başarısız olduğunu göstermektedir.Onların amacı ülkeyi bitirmek ama izin vermeyeceğiz, bu vatan bizimdir ve sonsuza kadar da bizim kalacak, Arap sevicileri ve Arapların tamamı ülkelerine gidecek.

  “İçini terbiye etmemiş dile , kelepçe vuramazsın. Yalanı kitap etmiş insana doğruyu ANLATAMAZSIN” İşte ülkeyi bu hale getirdiler.Ama biz tüm olumsuzlukların üstesinden geleceğiz.

  Esen Kalın

  Hüdayi Kayhan

  Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı