SON DAKİKA

BİR ŞEYLER OLACAK YARIN…

Bu haber 17 Ağustos 2020 - 21:48 'de eklendi.

Cumhuriyet değerlerimizi korumak için canla başla verilen bir mücadelenin içindeyiz.

Bizlere emanet edilen yurdun, yurttaş birliğinin ve ulus devlet anlayışının yaşayabilmesi için çaba sarf ediyoruz. Sağı, solu, şucu, bucu olmayı hiç bir zaman benimsemeyenlerdeniz. Kurtuluş ve kuruluş değerlerimiz, her zaman fikir ve eylemlerimizin rehberi olmuştur.

Tarihin izlerini takip edip, bugünler ile kıyaslayarak, anlamlandırabiliyor ve yarınlarımız için özsezilerde bulunabiliyoruz.
Her şeyi görüyoruz.
Nereden geldiğimizi ve nereye sürüklendiğimizi. 16 Mayıs 1919 günü, Samsun yolundaki Bandırma vapurunun yolcularındaki o endişe ve kararlılığını içimizde taşıyoruz. Bir yandan gaflet, dalalet ve ihanet, öteyandan iliklerimize kadar işleyen işgal. İşgal derken, şimdilik öyle topla, tüfekle değil hani. Ekonomik, sosyal ve kültürel işgal.
Namı diger “Emperyalizm…”

Caddende, sokağında, köşende, evinde, bakında, dilinde, giydiğim esvabın üzerinde, bakkalının tabelasında tam bir gönüllü teslimiyet hali.

Siyasetin durumuna bakıyorsun;
Bakma!
Hiç bakma oralara…
Yazık oluyor memlekete. Yazık oluyor dünlerimize, yazık, çok yazık olacak gelmekte ve geleceğine şüphe duymadığımız daha da zor günlere.

O gün, o 19 Mayıs sabahı Samsun Odunluk iskelesine atılan o ilk adım, bir tek kişinin adımı olsa dahi ve beraberindekiler bi-haber, gerektiğinde yani gerekirse yine atılacağına inancımız tamdır.
Ne saray ve saltanatlar, ne bu seferki çok dişli canavarlar (M. Akif “medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar”demişti.) bu inancımızı örseleyememiştir.

Umut her daim vardır.
Ve gayret içimizde.
Bülent Ecevit’in bir kaç dizesi ile sözlerimi tamamlayın değerli yurtsever:

” birşeyler olacak yarın
duruşundan belli
kırdaki atların
bulutların koşuşundan belli
kazışından köstebeklerin toprağı

karıncaların telâşından belli
birşeyler olacak yarın
belki bir tomurcuk
belki bir ağacın düşen yaprağı
belki de bir çocuk

pek o kadar göremesek de uzağı
kuşların uçuşundan belli
birşeyler olacak yarın
öbürgünden önemsiz
yarından önemli… “

Atatürk ile kalın.
Selam ile…

Cem Ayaz 

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Cem Ayaz
Cem Ayaz Yazar, Emekli Deniz Astsubayı. 1969 İzmir doğumludur. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de, yükseköğrenimini de 1989 yılında deniz astsubay meslek yüksekokulunda(o zamanki adı Astsubay Sınıf Okulu ) ve daha sonra da Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Programı’na devam ederek tamamlamıştır. Deniz kuvvetleri komutanlığında, yurtiçi ve yurtdışında 28 yıl seyrüsefer branşında çeşitli kadrolarda, personel, amir, birlik komutanı olarak görev yapmış ve 2012 yılında istekle emekliye ayrılmıştır. Yaklaşık 20 yıldır edebiyat ile iç içe bir yaşam sürmekte, çeşitli internet sitelerinde yüz elliye yakın şiir, makale çalışmaları yayınlanmakta olup edebiyat dünyasının önemli isimleri tarafından da şiir ve deneme türünde deniz ve denizcilik konularında birincilik ödüllerine layık görülmüştür. Çalışma hayatına katılım aşamasında, üretime ve eğitime verdiği önemle, Arel Üniversitesi, Mektebim eğitim kurumları gibi eğitim kurumlarında idari işler müdürü olarak görev yapmıştır. Şubat 2018’de Ulak Yayınlarından ‘’Vatan Kaderine Terk Edilemez’’ adlı ilk kitabı yayınlanmıştır. parlamentohaber.com’da haber müdürlüğü görevinde bulunmuştur.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!