cumhuriyet

Esenyurt Belediyesi AKP'li Meclis Üyesi Fatih Taşdemir laik cumhuriyeti hedef aldı.
06.12.2022
Esenyurt Belediyesi AKP’li Meclis Üyesi, Cumhuriyeti Hedef Aldı için yorumlar kapalı
21
Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü sevenleri kâfir ilan eden ‘Musa Hoca’ lâkaplı Musa Ebu Cafer’in Cumhuriyet dönemini de hedef aldığı ortaya çıktı.
21.11.2022
Atatürk’ü Sevenleri ‘Kâfir’ İlan Eden Musa Ebu Cafer, Cumhuriyet Dönemini de Hedef Aldı için yorumlar kapalı
88
Gazeteci, Stratejist ve Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci, Atatürk ve Cumhuriyet’e Kuşatma adlı kitabıyla okurlarına tarihimize ve günümüze bambaşka bir yerden bakmak için bir pencere açıyor.
24.06.2022
Atatürk ve Cumhuriyet’in Nasıl Kuşatıldığı Açıklandı için yorumlar kapalı
17
Stratejist, Gazeteci, Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci’nin kaleminden Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti`nin nasıl kuşatıldığını anlatan kitabı ''Atatürk ve Cumhuriyet'e Kuşatma'' yeniden Destek Yayınları’ndan çıktı.
10.06.2022
”Atatürk ve Cumhuriyet’e Kuşatma” Yeniden Destek Yayınları’ndan Çıktı için yorumlar kapalı
21
Muğla'nın Fethiye ilçesinde, ilçeye ismini veren ve Türk havacılık tarihinin ilk pilotlarından olan Şehit Yüzbaşı Tayyareci Fethi Bey için vefatının 108'inci yılı dolayısıyla anma töreni düzenlendi.
27.02.2022
Türk Havacılık Tarihinin İlk Pilotlarından Şehit Fethi Bey Vefatının 108. Yılında Anılıyor için yorumlar kapalı
36
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Atatürk'ü hedef aldı.
20.12.2021
Erdoğan, Atatürk’ü ve Cumhuriyet’in Ekonomik Atılımını Hedef Aldı için yorumlar kapalı
8
Yeni Akit yazarı Kenan Alpay, Kurtuluş Savaşı’nın ardından 1923’te Mustafa Kemal Atatürk tarafından ilan edilen Cumhuriyet için “İlan edilen cumhuriyet, kurulan tek adam ve tek parti despotizmi’ydi” ifadesini kullandı.
29.10.2021
Yeni Akit Yazarı Alpay’dan Skandal Açıklama: ”İlan Edilen Cumhuriyet, Kurulan Tek Adam ve Tek Parti Despotizmiydi” için yorumlar kapalı
4
Atatürk’ün talimatıyla kurulan Cumhuriyet köyündeki koru, Rize Kalkandelen Vakfı’na kiralandı. Eski Rize Kalkandere Vakfı Başkanı Gürsel Aycibin, sosyal medya hesabından korunun bulunduğu mesire alanına kafeterya ile pek çok sosyal tesisin yapılacağını, video paylaşımıyla açıkladı.
29.04.2021
Atatürk’ün Mirasına Düğün Salonu ve Sosyal Tesis: Cumhuriyet Köyündeki koru Rize Kalkandelen Vakfı’na Kiralandı için yorumlar kapalı
4
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Taksim’in simgesi olan Atatürk Kültür Merkezi’ne (AKM) ilişkin açıklamaları tepki çekti. AKM’nin isminin değiştirileceği sinyali veren Erdoğan’ın “Artık Atatürk Kültür Merkezi (AKM) demiyorum, biz orayı opera binası olarak hazırladık” sözlerini değerlendiren sivil toplum örgütü temsilcileri ve sanatçılar, Erdoğan’ın Atatürk devrimleri ve Cumhuriyet değerleriyle hesaplaşma peşinde olduğunu söyledi.
28.02.2021
‘Artık Atatürk Kültür Merkezi Demiyorum’ Diyen Erdoğan’a Büyük Tepki: Hesaplaşma Derdinde için yorumlar kapalı
5
Cumhurbaşkanı Erdoğan, deprem konutları teslim töreninde, "Türkiye özellikle Cumhuriyet dönemindeki plansızlıkların, ihmallerin, rant hırsının neticesi olarak afetlere karşı güvenli bir altyapı kuramamıştır" ifadelerini kullandı.
26.01.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İmar Sorununda Suçu Cumhuriyet Dönemine Attı için yorumlar kapalı
7
Afyonkarahisar Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında kentte 15 gün süreyle her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü, açlık grevi, oturma eylemi, stant açma gibi etkinlik ve eylemler yasaklandı. Yasak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı da kapsıyor.
13.10.2020
AFYONKARAHİSAR’DA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’NA KORONAVİRÜS YASAĞI için yorumlar kapalı
3
AKP Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı Twitter üzerinden İstanbul'un Kurtuluşu Günü'nde Atatürk ve Cumhuriyet'i hedef aldı. Kaynak: AKP'li Ahmet Hamdi Çamlı Atatürk ve Cumhuriyet'i hedef aldı
06.10.2020
AKP’Lİ ‘YELİZ’ ATATÜRK VE CUMHURİYET’İ HEDEF ALDI için yorumlar kapalı
3