SON DAKİKA

Atatürk’ü Sevenleri ‘Kâfir’ İlan Eden Musa Ebu Cafer, Cumhuriyet Dönemini de Hedef Aldı

Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü sevenleri kâfir ilan eden ‘Musa Hoca’ lâkaplı Musa Ebu Cafer’in Cumhuriyet dönemini de hedef aldığı ortaya çıktı.

Bu haber 21 Kasım 2022 - 21:05 'de eklendi.
Abone ol

Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü sevenleri “kâfir” ilan eden ‘Musa Hoca’ lâkaplı Musa Ebu Cafer’in Cumhuriyet dönemini de hedef aldığı ortaya çıktı. Cafer, “İşte bunlar asıl düşmandır. O münafıklar ki cehennemin en alt tabakasında olacaklardır” dedi.

Cumhuriyet’ten Mehmet Oflaz’ın haberine göre Musa Ebu Cafer, “Davet Minberi” adlı YouTube kanalında yayımlanan “Münafıkları Tanıyalım” başlıklı videoda Musa Ebu Cafer’in Cumhuriyet dönemini hedef aldığı ortaya çıktı.

“Bunlar İslamı kökünden yıkmaya çalışmışlar. Müslümanlara ağır darbeler vurmuşlar. Şeriatı yeryüzünden silmeye çalışmışlar” diyen Cafer, şunlar söyledi:

“Münafıklar en büyük düşmanlardır. Onlardan sakın. Çünkü zararları büyük oluyor. İslam tarihinde Müslümanlara çok büyük darbeler vuranlar münafıklar olmuşlar. Müslüman gibi görünen, Müslüman gibi konuşan, namaz kılan, Müslümanlarla beraber dini noktada ibadetlere giren kimseler olmuşlar ki daha sonra bunlar İslamı kökünden yıkmaya çalışmışlar. Müslümanlara ağır darbeler vurmuşlar. Şeriatı yeryüzünden silmeye çalışmışlar. Hilafeti kaldırmışlar. Cumhuriyetin ilk yıllarında olduğu gibi. İlk kuranların yaptığı gibi. Müslüman gibi görünüp Müslümanları kesenler, âlimlerini kesenler, dinlerini yasaklayanlar, şeriatlarını, halifelerini, Kuranlarını kaldıranlar bu insanlardı. İşte bunlar asıl düşmandır. O münafıklar ki cehennemin en alt tabakasında olacaklardır.”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR