SON DAKİKA

Esenyurt Belediyesi AKP’li Meclis Üyesi, Cumhuriyeti Hedef Aldı

Esenyurt Belediyesi AKP’li Meclis Üyesi Fatih Taşdemir laik cumhuriyeti hedef aldı.

Bu haber 06 Aralık 2022 - 20:58 'de eklendi.
Abone ol

Esenyurt Belediyesi AKP’li Meclis Üyesi Fatih Taşdemir laik cumhuriyeti hedef aldı. Taşdemir “Yok efendim, ‘Boşanma olayları en çok bu dönemde olmuş’ Bu ülkenin Cumhurbaşkanı mı diyor, gidin boşanın. Kusura bakmayın. Demokratik, laik bir hukuk devletinde yaşıyoruz ya bunlar bunun sonucudur. ” dedi.

“ERKEKLE KADINI ÇIRILÇIPLAK HAVUZLARA KOYAN BİR ZİHNİYET SİZSİNİZ. BUNU NEREDEN ANLATIYORSUNUZ?”

AKP’li Meclis Üyesi Fatih Taşdemir ise şu konuşmayı yaptı:

“Toplumsal eşitlik adı altında alt birimlerde kurulması istenen bir şeflik söz konusu. Bir kere Esenyurt Belediye’sinde böyle bir şeye neden ihtiyaç var? Bir kere Esenyurt Belediyesi’nin Sosyal İşler Müdürlüğü var mı, var… Kadın Aile Müdürlüğü var mı, var… Peki burada ne ayırt edilebiliyor? Kadın kadındır, erkek erkektir. Anlamayanlara anlatalım; ismi Ayşe ise kadındır, Ahmet ise erkektir. Yani kadın geldi, sizden yardım istedi siz Sosyal İşler Müdürlüğü’nde neyine yardımcı olamıyorsunuz veya diğer Sosyal İşler Müdürlüğü’nüzde hangi çalışmayı yapamıyorsunuz? Biz neden bunu söylüyoruz biliyor musunuz arkadaşlar… Çünkü benzer çalışmaları Kadıköy Belediyesi’nde, Şişli Belediyesi’nde, CHP’nin genelinde bunlar yapılıyor.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Bakın biz burada ortak paydada buluşan insanlarız. Hepimiz Anadolu insanıyız, burada Kemal Bey de aynı bölgenin insanıdır, biz de, Ali Bey’de… Burada farklı olan kimse yok. Herkesin ailesinin seviyesi, terbiyesi, geleneği göreneği, din, kültür, ahlak kardeşliği hepsi aynıdır. Ama Ali Bey burada bir zihniyettir tutturmuş… Nasıl bir zihniyet ya? Aynı gemideyken, ayrı bir zihniyette değiliz.

Aile kurumunu yer altına alan sizsiniz, CHP zihniyetidir. Erkekle kadını çırılçıplak havuzlara koyan bir zihniyet, sizsiniz. Bunu nereden anlatıyorsunuz. Kime anlatıyorsunuz? Olayı bir müdürlüğün alt çalışması, strateji geliştirilmesi ile alakalı bir yönetmeliğin dışına taşırdınız. Bu aslında sizin, bir zihniyet tasavvuru yapıyorsunuz ya burada siz toplumu zaten ayırıyorsunuz. Bizim zihniyetimiz ne? Yok efendim, ‘Boşanma olayları en çok bu dönemde olmuş’ Bu ülkenin Cumhurbaşkanı mı diyor, gidin boşanın.

Kusura bakmayın. Demokratik, laik bir hukuk devletinde yaşıyoruz ya bunlar bunun sonucudur. Bunlar aşırı istediğiniz özgürlüğün sonucudur, bu. Yanlış algılıyorsunuz. Toplumsal cinsiyet eşitliği diyorsunuz ya, toplumsal haklar anlamında… Beş tane bayan Meclis üyemiz var, sizde iki tane. Mademki kadın hakları, eşitliği savunuyorsunuz. Kalkıp bizim zihniyetimize laf edecek, son söz söyleyecek kişi sizsiniz. Her seferinde zihniyet ayrıştırması, toplumu ayrıştırıyorsunuz.”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR