Atatürk Kimdir?

Yayınlama: 22.02.2022
Düzenleme: 22.02.2022 05:49
27
A+
A-
01. 01. 1956 Tarihinde Denizli ili Bozkurt ilçesi Yenibağlar köyünde dünyaya geldim. Babamın işi dolayısıyla 1961 yılında Ege Bölgesinde Kurulu olan İzmir'e yerleştik. İlk -orta- lise- üniversite öğrenim hayatımı İzmir'de tamamladım. Uzun Hasan İlkokulu- Sıdıka Rodop Ortaokulu -Namık Kemal Lisesi -Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Matematik Bölümü 1980 yılında bitirdim.1982 yılı Ocak 15 ‘de Mersin ili Tarsus ilçesi Gülek Ortaokulunda matematik öğretmeni olarak göreve başladım. 1986 yılında Nevşehir ili Gülşehir ilçesi Tuzköy Ortaokulu'na matematik öğretmeni olarak tayinim çıktı .1989 yılında İzmir ili Buca ilçesi Ömer Seyfettin Ortaokuluna matematik öğretmeni olarak tayinim edildim .1990 yılında Ömer Seyfettin Ortaokulunda Müdür Yardımcısı oldum sonra müdür başyardımcısı görevlerinde bulundum. 1993 yılında Buca Gazi İlköğretim Okulu'na müdür ve matematik öğretmeni olarak atandım. Burada 2003 yılına kadar görev yaptım. Buca Hoca Ahmet Yesevi lisesinde 2004 yılında okul müdürü olarak görev yaptım. 2000-2003 yılları arasında Buca Akademi motorlu taşıt sürücü kursunu çalıştırdım. 2001-2003 yılları arasında Buca Özkay bilgisayar dershanesi'nin çalıştırdım. 2003 yılında Konak Şehit komando er Fatih Özcan İlköğretim Okulu'na müdür olarak tayinim çıktı. 2003 yılından itibaren matematik alanında ders kitaplarının yeterli olmadığını düşünerek ilkokul birinci sınıftan ortaokul üçüncü sınıfa kadar yardımcı matematik ders kitaplarını eşimle beraber yazarak baskısını yaptık. Dağıtımını Ege bölgesine yaptırdık Bu arada İzmir M.T.K.A sitesinde matbaa açarak yazımını yaptığımız kitapların baskısını yaptık. 2008 yılında öğretmenlikten emekli oldum. Bir süre dinlendikten sonra İzmir ili Tire ilçesinde Özel Tire Doruk sağlık meslek lisesini açtım(2012). 2020 Eğitim Öğretim Yılının bitimine kadar Tire'de kaldık. Oradaki Okulu devrederek şu anda işletmesini yaptığımız Özel Aytürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile( iki bölüm var sağlık alanı hemşire yardımcılığı- Adalet alanı zabıt katipliği bölümü) Özel Bayraklı akşam Lisesi'ni devir aldım. Şu anda buranın işletmesini yapıyorum Özel Aytürk M.T.A.L’ nın aynı zamanda okul müdürlüğünde yürütüyorum. Özel Eğitim okulu- Anaokulu- İlkokul- Ortaokul- Anadolu Lisesi Fen Lisesi spor lisesini 60.000 metrekare üzerinde kampüs şeklinde kurarak işletmek istiyorum
+ Daha Fazla

  Atatürk bir avuç vatanseverle emperyalist güçleri dize  getirendir. Tüm ezilen ,sömürülen mazlum uluslara , emperyalistlere karşı bayrak açtırmak için örnek olan  bir dünya lideridir. Dünyada 24 ülkede heykeli olan ve saygı duyulan tek dünya lideridir. Kendisi padişah, diktatör olabilecekken Türk  Milletine Cumhuriyet yönetimini hediye eden liderdir. 

  Türk sözünü, Türk milliyetçiliğini, ayaklar altına aldıran değil, göklerde yücelten Türk’ün son başbuğudur. Askeri dehasının yanında, çok iyi bir ekonomist, yazar, baş öğretmen, yedi düvele diz çöktürendir. Türklük kimliğini dünyaya kabul ettiren dünya lideridir.

  Cumhuriyetin ilanından sonra kuyruk acısı olan emperyalistler, yeni Türkiye Cumhuriyetini yıkmak için çeşitli komplolar düzenlemişlerdir. Bunlardan biri Francis Simvleir 1924 (British İntelligence Servise) “Kemal, şimdilik savaşı kazandı, kanla çömez bir cumhuriyet kurdu. Biz bunu dinle yıkacağız, iki yıl dahi yaşayamaz. Bu konuda Cumhuriyet karşıtı tarikatlar doğal müttefiklerimizdir. Bu güçlerin bir an  önce harekete geçirilmesi Musul  konusunda hayatidir. Derhal, Cumhuriyetin,  bolşevizminde dinsizlik olduğu teması ivedilikle İslam dünyasında işlenmelidir.” Türkiye’de bulunan  Cumhuriyet düşmanı İslami tarikatların kimlerle işbirliği yaptığı ve Gazi Mareşal Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün sadece emperyalist güçlerle askeri alanda değil , İslami tarikatlarla da mücadele ettiği bir gerçektir. ATATÜRK , Cumhuriyetin temellerini o kadar sağlam atmıştır ki 99 yıldır yıkamadılar yıkamayacaklar da . Mareşal Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK Cumhuriyeti çok güvendiği Türk gençliğine emanet etmiş, ”Vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur” demiştir. Türk gençliğini de biz Cumhuriyet öğretmenlerine emanet etmiş” Muallimler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” demiştir. Haydi Cumhuriyet’in öğretmenleri zincirleri kıralım. Her ne kadar ekonomik zorluklar içerisinde olursa olalım. Atamızın bize verdiği görevi yerine getirelim. Çağdaş bir Türkiye Cumhuriyeti için çağın gereklerine uygun öğrenciler yetiştirelim. Bu öğrencilerimiz  tacı haine giydiren millet olmayacak ve milletin kanı akmayacak. 

  Bu devir sıradan bir insanın  en parlak zamanı olmamalı; duygusuzluğun, bilgisizliğin, tembelliğin ,yeteneksizliğin, hazıra konmak isteyen bir kuşağın devri olamamalı, iyilik isteyen ülkenin ileriye gitmesini kendisine düstüredinmiş , Atatürkçüler insanlığın bin yıl sonraki geleceğini kendilerine dert ediyorlar.

  Atatürk  çalmadı, soymadı, bu milleti dolandırmadı.Yalan söylemedi hayatını ülkesine adadı. Ülke ileriye gitsin Türk Milleti refah içinde yaşasın diye ömrünü Türk Milletine verdi.

  Haydi Atatürkler görev zamanı.

  Esen kalın.

  Hüdayi Kayhan

  Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı