23 Nisan

Yayınlama: 23.04.2022
10
A+
A-
01. 01. 1956 Tarihinde Denizli ili Bozkurt ilçesi Yenibağlar köyünde dünyaya geldim. Babamın işi dolayısıyla 1961 yılında Ege Bölgesinde Kurulu olan İzmir'e yerleştik. İlk -orta- lise- üniversite öğrenim hayatımı İzmir'de tamamladım. Uzun Hasan İlkokulu- Sıdıka Rodop Ortaokulu -Namık Kemal Lisesi -Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Matematik Bölümü 1980 yılında bitirdim.1982 yılı Ocak 15 ‘de Mersin ili Tarsus ilçesi Gülek Ortaokulunda matematik öğretmeni olarak göreve başladım. 1986 yılında Nevşehir ili Gülşehir ilçesi Tuzköy Ortaokulu'na matematik öğretmeni olarak tayinim çıktı .1989 yılında İzmir ili Buca ilçesi Ömer Seyfettin Ortaokuluna matematik öğretmeni olarak tayinim edildim .1990 yılında Ömer Seyfettin Ortaokulunda Müdür Yardımcısı oldum sonra müdür başyardımcısı görevlerinde bulundum. 1993 yılında Buca Gazi İlköğretim Okulu'na müdür ve matematik öğretmeni olarak atandım. Burada 2003 yılına kadar görev yaptım. Buca Hoca Ahmet Yesevi lisesinde 2004 yılında okul müdürü olarak görev yaptım. 2000-2003 yılları arasında Buca Akademi motorlu taşıt sürücü kursunu çalıştırdım. 2001-2003 yılları arasında Buca Özkay bilgisayar dershanesi'nin çalıştırdım. 2003 yılında Konak Şehit komando er Fatih Özcan İlköğretim Okulu'na müdür olarak tayinim çıktı. 2003 yılından itibaren matematik alanında ders kitaplarının yeterli olmadığını düşünerek ilkokul birinci sınıftan ortaokul üçüncü sınıfa kadar yardımcı matematik ders kitaplarını eşimle beraber yazarak baskısını yaptık. Dağıtımını Ege bölgesine yaptırdık Bu arada İzmir M.T.K.A sitesinde matbaa açarak yazımını yaptığımız kitapların baskısını yaptık. 2008 yılında öğretmenlikten emekli oldum. Bir süre dinlendikten sonra İzmir ili Tire ilçesinde Özel Tire Doruk sağlık meslek lisesini açtım(2012). 2020 Eğitim Öğretim Yılının bitimine kadar Tire'de kaldık. Oradaki Okulu devrederek şu anda işletmesini yaptığımız Özel Aytürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile( iki bölüm var sağlık alanı hemşire yardımcılığı- Adalet alanı zabıt katipliği bölümü) Özel Bayraklı akşam Lisesi'ni devir aldım. Şu anda buranın işletmesini yapıyorum Özel Aytürk M.T.A.L’ nın aynı zamanda okul müdürlüğünde yürütüyorum. Özel Eğitim okulu- Anaokulu- İlkokul- Ortaokul- Anadolu Lisesi Fen Lisesi spor lisesini 60.000 metrekare üzerinde kampüs şeklinde kurarak işletmek istiyorum
+ Daha Fazla

  Bugün 23 Nisan Türkiye Cumhuriyetin kuruluşu için atılan ilk adımdır.. T:B:M:M: nin ilanı ve tüm emperyalist güçlere meydan okuma günüdür.. Ulu önder Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK’ ün O Büyük Öngörüsü  ile  ağzından salyalar akarak  Anadolu Topraklarını nasıl paylaşacağız diye iç geçiren emperyalistlerin hevesleri kursaklarında  kaldığı gündür. ve kaldı da. ATATÜRK  Cumhuriyeti önce geleceğin  gençliği olacak çocuklara sonra bugünün gençlerine emanet etmiştir. O kadar değer  vermiş ki dünyada hiç bir ulusun çocuk bayramı yoktur. Mareşal Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK “geleceğin savaşı beyin savaşı olacaktır. Bu savaşın zaferi eğitim yoluyla kazanılacaktır ” diyerek çocuklarımızı biz cumhuriyetin öğretmenlerine emanet etmiştir. Ve “ vicdanı hür , fikri hür nesiller yetiştirmemizi istemiştir.”

  Ülkenin kalkınmasının eğitim öğretimden geçtiğini çok iyi bilen Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK Köy Enstitüleri projesini geliştirmiştir. O dönemin Milli Eğitim Bakanı  Hasan Ali YÜCEL “ İnsan olarak yaşayabilmek için hava su gibi doğal koşullar arasında Eğitim Öğretim  ve kültürde bulunulacaktır” demişti. Köy Enstitülerinin kurucusu İsmail Hakkı TONGUÇ “Elimden gelse bütün dünya okullarının programlarına insanın insanı sömürmemesi adlı bir ders koyardım” demiştir. Ayrıca bir ülkenin kalkınmasında çağdaş ve müreffeh bir ülke olmasında eğitiminin yerinin ne kadar büyük olduğunu  “yetişecek çocuklarımıza ve gençlerimize verilecek eğitiminin sınırı  ne olursa olsun, en önce ve her şeyden önce Türkiye’mizin bağımsızlığına , kendi benliğine ve milli yapısına düşman olan bütün unsurlarla mücadele etmek gerekliliği  öğretilmelidir.” demiştir.

  Ulu önder Mustafa Kemâl ATATÜRK  öğrencilerimize TÜRK olduklarını ve bir TÜRK’ün hedefinin ülkesini koşullar ne olursa olsun emperyalist güçlere yem etmemek olduğunun öğretilmesi  olmalıdır. Eğer biz bir adım geri duracak olursak şer güçler ülkemizi Afganistan , Suudi Arabistan  ve İran gibi dinin baskısı altında  kalmış ülkeler kategorisine  sokmak için uğraşacaklardır.  TÜRK  uyan uyanık ol. Sen TÜRKSÜN “ inaçları kaybolmuş bir ulus yok olmaya mahkumdur. Sen ki tüm dünyaya baş eğdiren  TÜRKÜN .Kendine dön. TÜRK ol  ATATÜRK ol. Kuvva-TÜRK e dön . Dünyaya diz çölktüren Oğuz Kağan’ın Timur’un Atilla’nın Atan olduğunu unutma sakın. Denizi seviyorsan dalgalarını da seveceksin .Korkarak yaşarsan  yalnızca hayatı seyredersin .

  Esen Kalın.

  Toplanma yerimiz Atabey 19 TÜRK Ocaklarıdır.

  Hüdayi Kayhan

  Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı