SON DAKİKA

19 Mayıs

Bu haber 19 Mayıs 2022 - 1:23 'de eklendi.
Abone ol

Yıl 16 Mayıs 1919 ; uyuyan bir milleti şaha kaldırmak için; Gazi Mareşal Mustafa  kemal ATATÜRK Samsuna doğru yola çıkmıştır. Anadolu ihtilalini milletiyle birlikte başlatacak  , ülkemizi işgal eden emperyalist güçleri yurdumuzdan kovacaktır. O, Türk Milletinin taşıdığı Asil kana güvenmiştir. Türk esaret altında asla yaşamaz  , ya ölür ya istiklâline kavuşur. Anadolu ayağa kalkmış Mustafa Kemâli beklemektedir. Egede  efeler, İstanbul’da bıçkınlar ( kabadayılar)  düşmana aman vermemekte , ülkemizi işgal ettiklerine pişman etmekteydiler.  Yörük Ali Efe 40 kızanı ile Sarayköy’den başlayıp Yunan taburunu Aydın’a kadar kovalıyorsa , biz Türklerin kanı asil olduğundandır. İstanbul’da bıçkınlar gece baskınları yaparak İngilizlere  hatırı sayılır zayiat verdirmektedir. 

Gazi Mareşal Mustafa Kemâl ATATÜRK’ün liderliğinde başlayan Anadolu İhtilâli , dünyada emperyalist devletlere başkaldıran mazlum uluslara örnek olmuştur. Biz Türk’üz esaret altında yaşayamayız. Ya istiklâl ya ölüm şiarıyla yaşarız.

“İstiklâl ve Cumhuriyetimize kastedecek düşmanlar bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler , cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş ,bütün tersanelerine girilmiş , bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve vahim olmak üzere ; memleketin dahilinde  , iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet  ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet fakr-u zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

Ey Türk İstikbalinin evladı !  İşte bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen Türk İstiklâl ve  Cumhuriyetini kurtarmaktır ! muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.”

Atamızın gençliğe hitabesinde söylediği gibi , ne yazık ki ülkemizin şu anki durumu hiç iç açıcı değil; biz , damarlarımızdaki asil kana güvenerek Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmak için geri adım atmayacağız. Toplanma yerimiz Kuvva Türk ve Atatürk Atabey19 Türk Ocakları olmalıdır.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Haydi gençler Atamız “ gençlik gelecektir.” diyerek tüm umudunu siz gençlere bağlamıştır. Atamızın rahat uyuyabilmesi için   üzerimize düşen görevi yerine getirelim                                                       

Hüdayi Kayhan

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Hüdayi Kayhan[email protected]

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR