SON DAKİKA

HATIRLAYIN ! UNUTMAYIN!

Bu haber 28 Haziran 2019 - 11:53 'de eklendi. Son Güncelleme28 Haziran 2019 - 12:02
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Yurttaşlarım! Az zamanda çok büyük işler başardık” demişti Gazi Paşam.

Son zamanda da çok büyük işler batırdı. Yedi düvel için kazılan siperler, birbirimiz için kazıldı.
Çünkü “geldikleri gibi gidenler” bir şekilde geri geldiler. Çünkü “mihmandarları” hazır ve nazırdı.
Ne içeriden ne de dışarıdan hiç vazgeçmediler.

Cong Bayırı sözde kaldı.
Anafartalar hep sözde.
Amasya Tamiminin özü bugünlere getirilemedi. Sivas ve Erzurum’daki milli irade bugün karşı siperlerde neredeyse birbirini boğazlıyor.

Mustafa Kemal’e tahammülsüzlük, şehirlerde heykellerinin yerini değiştiriyor, Belediye Başkan odalarından resimleri indiriyor.
Her fırsat değerlendirilip, yetkiden gelen arda bırakılmıyor.

Atatürk’ün üniformasını taşıyıp da Kara Kuvvetlerinin brövesinden Atatürk’ü kaldıran subaya şahit olmadık mı bizler?
Olduk, hatırlayınız.
Yoksa yoksa, o makama, o Paşalığa nasıl yükselirdi o tipler? Elbette ki, kasaptaki ete soğan doğramaz, işlerini de bilirler.

Mete Han’dan bu yana ordu milletizdir biz Türkler. Devletler kuran, devletler yıkan tarihi ve köklü bir yürüyüştür bizimki. Yurt ve yuryaşlık bağları ile örülen, bir olmaya diri olmaya azmetmiş bir ülküdür bu.
Hem de sözde de değil özde efendim.

Hatırlayınız;
Mete Han’ın, Mustafa Kemal’in hatta ve hatta onun her zamanki tarifi ile Meclis-i Mebusan ordularının iki eri diri diri yakılmıştı canlı yayınlarda.
Çuvalı hatırlayın ve “ne notası, müzik notası mı?” diyenleri. O çuvalı geçiren elden alınıp da boyna takılan madalyayı. Hatta o çuval olayının birinci yıl dönümünde o emri vereni Genel Kurmay Başkanlığı kapısında karşılayanları.
Hatırlayın, unutmayın!

Ergenekon, Balyoz’u hatırlayın.
“TSK’yı kafesledik” diyordu Coni dışarıdan, İçeriden de “Bana suikast düzenleyeceklerdi” denerek Kozmik odamıza daldıranları ve karşısında dersini alamayıp dik duramayanları hatırlayın.
Hatırlayın, unutmayın!

Ergenekon yetmedi 15 Temmuz’da köprüye tank top yollayalım ihanetinin sonuçları göz önünde, unutmayın. İçinde yuvalanmışı dışından ellerini avuşturanı unutmayın.

Sorumlu arıyorsak, bir sorumlu arıyorsak eğer, Yunan adalarda, PKK-ABD içimiz dışımızda, Sevr kapıyı çalıyor, aynaya bakın, az zamanda çok şeyi berbat ettik, başka sorumlu aramayın…

Türk Ordusu 2228 yaşında. Kuruluş yıl dönümü kutlu olsun.
Ordu ve millet var olsun, unutmayın, hafife almayın…

Atatürk ile kalın.
Selam ile…
Cem Ayaz

YAZARA AİT DĞER YAZILAR

Cem Ayaz
Cem Ayaz Yazar, Emekli Deniz Astsubayı. 1969 İzmir doğumludur. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de, yükseköğrenimini de 1989 yılında deniz astsubay meslek yüksekokulunda(o zamanki adı Astsubay Sınıf Okulu ) ve daha sonra da Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Programı’na devam ederek tamamlamıştır. Deniz kuvvetleri komutanlığında, yurtiçi ve yurtdışında 28 yıl seyrüsefer branşında çeşitli kadrolarda, personel, amir, birlik komutanı olarak görev yapmış ve 2012 yılında istekle emekliye ayrılmıştır. Yaklaşık 20 yıldır edebiyat ile iç içe bir yaşam sürmekte, çeşitli internet sitelerinde yüz elliye yakın şiir, makale çalışmaları yayınlanmakta olup edebiyat dünyasının önemli isimleri tarafından da şiir ve deneme türünde deniz ve denizcilik konularında birincilik ödüllerine layık görülmüştür. Çalışma hayatına katılım aşamasında, üretime ve eğitime verdiği önemle, Arel Üniversitesi, Mektebim eğitim kurumları gibi eğitim kurumlarında idari işler müdürü olarak görev yapmıştır. Şubat 2018’de Ulak Yayınlarından ‘’Vatan Kaderine Terk Edilemez’’ adlı ilk kitabı yayınlanmıştır. parlamentohaber.com’da haber müdürlüğü görevinde bulunmuştur.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!