SON DAKİKA

DUYGUSALA BAĞLADIM

Bu haber 17 Kasım 2018 - 23:16 'de eklendi.
Abone ol

Resimli kare bulmaca gibiydi yaşadığımız hayat. Mozaik bulmaca dan ise tek farkı, kırık bütünlükte ki, sevişmelerimiz ve kavgalarımızdı.. Hayat ne garip değil! Hayat içinde ki yüksek hızda seyreden, vagon katarları gibi, satılmışlıklar, yok oluşlardaki sırrı kademdi. Sisteme el çektirelim deme geliyordu içimden. Demek ise, emek istiyordu hayatın tam da kendisinden Vaz geçişler ve üzerine eklediğimiz olmazlarımız ve ataletlerimiz sırf bu yüz dendi

ZAMAN GEÇİYORDU! Para denilen nesnel durum, kimden kaçar, kime musallat olurdu. Zülal beş parasız anahtarlıklarını satarmıydı köşe bucak, arka sokaklar da… AŞK KOKULU ANAHTARLIKLARDI ONLAR.! Sistemi naylon poşetli adamlar yönetiyordu iktidar sıralarından el ele vurarak KADERLER OYLANIYORDU. Yolsuzluklarımız da vardı bizim ara haber bültenlerinde okunan ama iğdiş edilmeyen. Üstü asfalt altı dolma kalem yazı tam gaz gaz geçerken suçlanan, gazeteciler oluyordu.

YOLSUZLUKLARI ORTAYA ÇIKARTANLARA, HASTAHANE KOKULU YADA SİLİVRİ ZİNDANLARI KOKULU, TEKLİFLER SUNULUYORDU Korkarmıydı aslan yürekli gazeteciler, AH! BE USTAM, NERDE, KALDI, BAĞRI AÇIK DELİKANLI YAMAN KALEMLER… Samsun cigarasını özledim örneğin… ÖĞRENCİ İKEN EN ÇOK İÇİLEN BAFRA YA DA BİRİNCİ CİGARALARINI Çaya katılan katıksız şeker olmayı…

Zeytin ağaçlarını mesela…. ANLAMLI VE HEYBETLİ ŞİFA SIRLARI TAŞIYAN, TANRILARIN BİLE AĞIZLARININ ZEYTİN LOSYONU KOKTUĞU O BERRAK FRESH HAVALARI Keskindir! yamandır!!! Çetin hava iklimlerine dik başlı eğilmeyendir zeytin ağaçları Anadolumun tozlu coğrafyasında …katar katar düşüncelerim HANİ SAMSUNU YAK, ÇEK BİR FIRT İÇİNE İÇİNE DEDİRTİRCESİNE SALKIM SÖĞÜT YALNIZLIKLA… Ne hikmetse hep, İzmir Alsancağın da. kahkaha atan martılardır halimize…  NE HAYAL, NE GERÇEK, NE DÜŞ.. NE DE DÜŞÜYORUM OL GECELERE!!! Agorada eski bir meyhane ara…mesela.. İÇİNDEN GELDİĞİ GİBİ ANA AVRAT SÖV SAY RAHATLA.. EN KİBARCASINDAN!!!

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Ne düzenmiş be kardeşim, al birinden vur öbürüne… EMEKÇİ İSYAN DA!!!.. PROFESÖR İSYAN DA!!!… ÖĞRENCİ İSE HEPTEN AYVAYI YEDİRTİLMİŞ DURUM DA… NE KALDI BİZLER DEN BAŞKA… İLAÇLARI DEVLETÇE KARŞILANMAYIP ÖLÜME TERK EDİLMİŞ,KANSER HASTALARI GİBİYİZ BİRBİRİMİZE… YÜZLERİMİZ KONUŞUYOR!!, SESİMİZ ÇIKMIYOR… GÖZLERİMİZ İSE HEPTEN BETER.. YALAN ÖTESİ!!! Çakmak isteyen bir balıkçı misali, nazik ve kibarca, gündeme söz olabilmeyi becerebilsek keşke!!!

ESKİDEN AYLIK YAŞANIRDI! SONRA HAFTALIĞA DÖKÜLDÜ İŞ. ŞİMDİ GÜNLÜK VE ANLIĞA DÖNDÜ ZAMAN!! NE YAŞADIĞINI BİR SEN, BİR ALLAH BİLİR: Yazık ömür dediğin üç satır… ne idim, ne oldum, ne olacağım daki, sessiz öznelerdik herbirimiz… YA,! birde, fırtına öncesi sessizliğimizdeki, ruh hallerimiz? saç, başa, göz kaşa, kirpik hepsine birden söverken…. KADER DENİLEN, BİZLER DEĞİLMİYDİK? ZAMAN KIRILIRSA, HAYATLAR DA KIRILIR! ESENLİKLER DİLERİM SEVGİLİ OKURLARIM.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!